Rize'de Üniversite Yurdunda Zehirlenen 190 Öğrenci Hastaneye Kaldırıldı

Rize'de Üniversite Yurdunda Zehirlenen 190 Öğrenci Hastaneye Kaldırıldı

Rize'de üniversite ve KYK öğrenci yurdunda yedikleri akşam yemeğinden zehirlenen 190 öğrenci, hastaneye kaldırıldı. Bir açıklama yapan Rektör Karaman, gıda zehirlenmesine işaret etti.

Rize'de üniversite kampusunun yemekhanesiyle Kredi Yurtlar Kurumu'na ait öğrenci yurdunda yedikleri akşam yemeğinden zehirlendikleri şüphesiyle 190 öğrenci, hastaneye kaldırıldı.

SONRADAN GELENLERLE ZEHİRLENEN ÖĞRENCİ SAYISI 60'I BULDU

Fener Mahallesi'nde, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Kampusu yemekhanesi ile Kredi ve Yurtlar Kurumu'na bağlı kız ve erkek öğrenci yurdunda kalan öğrencilerden bazıları, akşam yemeğinin ardından rahatsızlandı. Mide bulantısı ve ishal şikayetleri görülen 190 öğrenci, ambulanslarla Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Rize Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Öğrencilere müdahale edilirken, rahatsızlanan başka öğrenciler de kendi imkanlarıyla hastaneye geldi.

Hastanedeki öğrenci sayısı 190'ı buldu.

SAĞLIK PERSONELİ GÖREVE ÇAĞRILDI

Rize'de üniversite öğürencileri gıda zehirlenmesi şüphesiyle Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Rize Devlet Hastanesi'ne başvurmayı sürdürüyor. Rize İl Sağlık Müdürlüğü 'Acil' koduyla doktor, hemşire ile sağlık personellerini hastanelerde görev başına çağırdı. Rize'deki 2 hastanede artan başvurular nedeniyle yoğunluk yaşandı.

RTEÜ REKTÖRÜ: GIDA ZEHİRLENMESİ OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUZ

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman, kendisine telefonla ulaşan DHA muhabirine açıklamalarda bulundu. Kampus ve yurtta akşam yemeği yiyen öğrencilerin rahatsızlandığını ve hastanelere başvurmayı sürdürdüğünü belirterek öğrencilere müdahale edildiğini söyledi. Karaman, olayın neden kaynaklandığının araştırılmaya başlandığını da ifade etti.