Rahmi Koç, Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası'nı Yönetti

Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası'nın, Borusan Holding'in "Konuk Şef" Projesi Kapsamında Verdiği ve Koç Holding Şeref Başkanı Rahmi M. Koç'un Konuk Şef Olarak Katıldığı Özel Konser, 26 Eylül 2007 Çarşamba Akşamı, Lütfi Kırdar Konser Salonu'nda Gerçekleştirildi.

Rahmi Koç, Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası'nı Yönetti

Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası'nın, Borusan Holding'in "Konuk Şef" projesi kapsamında verdiği ve Koç Holding Şeref Başkanı Rahmi M. Koç'un konuk şef olarak katıldığı özel konser, 26 Eylül 2007 Çarşamba akşamı, Lütfi Kırdar Konser Salonu'nda gerçekleştirildi.


Konserde, Konuk Şef Koç Holding Şeref Başkanı Rahmi M. Koç ile Genel Müzik Direktörü ve Daimi Şef Gürer Aykal yönetiminde, Antonio Vivaldi'nin Beyazıt Operası'ndan iki arya ve Dört Mevsim Op. 8 eserinden bölümler seslendirdi.


Borusan Holding tarafından gerçekleştirilen "Konuk Şef" projesinde, Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası'nı iş dünyasının tanınmış bir ismi, 25 bin euro bağış karşılığında yönetiyor. Bağış, klasik müzik alanında yetenekli genç bir sanatçının yurt dışında eğitim alması için değerlendiriliyor. Borusan, proje ile genç sanatçıların yurtdışında en iyi şekilde eğitim almalarını sağlamayı, böylelikle ülkemizde klasik müziğin gelişimine destek olmayı amaçlıyor. Bu yıl Koç Holding Şeref Başkanı Rahmi M. Koç


tarafından sağlanan burs, genç fagot sanatçısı Burak Özdemir'in yurtdışı eğitiminde kullanılacak. Özdemir, Borusan bursu ile 2007-2008 öğrenim yılında Berlin Sanat Üniversitesi Yüksek Müzik Okulu'nda fagot dalında eğitim görecek.


Konsere, geçen yıl Borusan Holding'in "Konuk Şef" projesi ile verilen bursu kazanarak yurt dışında eğitim alan mezzosoprano Fatma Ayazlar da katıldı.


(BGO-BGO-SN-E)

Kaynak: İHA