Haber : "Vız gelir tırıs gider" sözünün bedeli ağır oldu! İmamoğlu'nun sosyal medyadaki takipçi kaybı 60 bine çıktı - Haberler

Haberi Paylaş

"Vız gelir tırıs gider" sözünün bedeli ağır oldu! İmamoğlu'nun sosyal medyadaki takipçi kaybı 60 bine çıktı

 - Güncelleme:

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Karadeniz gezisinde bir araya geldiği gazeteciler nedeniyle kendisine gelen tepkilere "Vız gelir tırıs gider" sözleri ile karşılık verdi. Ardından bu sözlerine ilişkin özür dilese de İmamoğlu'na yönelik tepkiler sosyal medyada dinmedi. Yaşanan gelişmelerin ardından İmamoğlu'nun resmi Twitter hesabında yaklaşık 60 bin takipçi kaybettiği görülürken erimenin devam ettiği dikkatlerden kaçmadı.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Karadeniz gezisi ile başlayan tartışmaların etkisi sosyal medya hesabına yansıdı. Tartışmalar üzerine Deniz Gezmişleri anma programında konuya ilişkin konuşma yapan İmamoğlu'nun kullandığı "vız gelir tırıs gider" sözleri tepkileri daha da artırdı.

İmamoğlu, "Bir fotoğraf üzerinden kurban etmeye çalışan insanlar olabilir. Başkalarının değirmenine su taşıdıklarının farkında olmayanlar da olabilir bunun içerisinde, farkında olup yapanlar da olabilir. Ama bu kardeşiniz için vız gelir tırıs gider. Hiç umurumda değil. Bu tarz girişimleri yapanları akıllı olmaya davet ediyorum" ifadelerini kullandı.

'Vız gelir tırıs gider' diyen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu kısa sürede 60 bin takipçi kaybetti

İmamoğlu'nun "Vız gelir tırıs gider" sözüne sosyal medyada tepki yağarken pek çok ünlü isim de İmamoğlu'nu sert bir dille eleştirdi.

İmamoğlu, yazlık fide dağıtımı için düzenlenen törende yaptığı konuşmada, söz konusu ifadesi için özür diledi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Ben çifti çocuğuyum, benden kibir doğmaz. Bu yakıştırmaları yapan arkadaşlardan sadece 'vız gelir tırıs gider' lafından ötürü özür diliyorum" dedi.

İmamoğlu'nun, tepki çeken açıklaması sonrası twitter hesabındaki takipçi sayısı her geçen gün azalmaya başladı. Söz konusu tartışmaların öncesinde 7.1 milyon takipçisi olduğu gözlenen İmamoğlu'nun takipçi sayısının bugün saat 17.00 itibarıyla 7 milyon 40 bine düştüğü görüldü.

İmamoğlu'nun Karadeniz gezisine katılan gazetecilerle fotoğrafına ilişkin tepkilere yönelik ilk açıklama dolaylı olarak İBB Sözcüsü Murat Ongun'dan gelmişti. Twitter'da "trend topic" olan tepkilerle ilgili Ongun ile görüştüğü söyleyen gazeteci İsmail Küçükkaya, İBB Sözcüsü'nün kendisine "O tartışmaları önemsemiyoruz. Medyanın kendi içindeki tartışmalar olarak görüyoruz. Topu topu 200-300 kişinin yorumlarıdır" dediğini aktarmıştı. Ongun'dan gelen açıklama tepkilerin daha da büyümesine neden olmuştu.

Ekrem İmamoğlu Politika Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (3)

Bilal Beyhan:

evet sonuç bu Vız gelir tırıs gider" senin biz vatandaş hep buradayız

Angin Kan :

Festival alanına getirildikten sonra, festival alanında reflektif araç kaplama folyolarıyla polis otosu gibi giydirilen araç ilgi odağı oldu.

Bilir Kişi:

Balondu, patladı gitti :)

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title