Ünlü anketçiden tartışma yaratan sözler: Türkiye'yi alma gücün varsa İstanbul'u verirsin, seçildikten 3 gün sonra kayyum atarsın - Haberler
Haberi Paylaş

Ünlü anketçiden tartışma yaratan sözler: Türkiye'yi alma gücün varsa İstanbul'u verirsin, seçildikten 3 gün sonra kayyum atarsın

Haberler.com - Erdem Aksoy - Politika
 - Güncelleme:

Metropoll Araştırma sahibi Özer Sencar katıldığı canlı yayında 2023 Haziran ayında yapılacak seçimlerle ilgili tartışma yaratacak ifadeler kullandı. Sunucunun "İmamoğlu aday olduğunda orada görevi AK Partili bir isme devretmiş olacak. Bu göze alınmalı mı sizce?" sorusuna Sencar, "Türkiye'yi alma gücün, ümidin varsa İstanbul'u verirsin. Seçildikten 3 gün sonra da oraya kayyum atarsın" ifadesini kullandı. Sencar'ın sözleri sunucuyu bile şaşkına çevirdi.

Metropoll Araştırma sahibi Özer Sencar'ın katıldığı canlı yayında seçimlere ilişkin yaptığı değerlendirmeler büyük tartışma yarattı.

Sunucunun, "İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu aday olduğunda oradaki görevi AK Parti'li bir isime devretmiş olacak. Bu göze alınmalı mı sizce?" sorusuna yanıt veren Sencar'dan dikkat çeken bir yanıt geldi.

Sancar, ''Türkiye'yi alma gücün, ümidin varsa İstanbul'u verirsin. Seçildikten 3 gün sonra da oraya kayyum atarsın'' ifadelerini kullandı.

Sözlerini sürdüren Sencar, "Zannediyor musunuz ki, 2023'te Erdoğan kazanınca şimdiki belediye başkanları görevinde kalacak?" dedi.

Erdem Aksoy
Gündem Editörü Haberler.com - Politika

Özer Sencar MetroPOLL Politika Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (14)

Nedim sdiç:

İstediğiniz zaten seçim olduğu gün bile istanbula kayyum degilmiydi ama o olmayacak

Kerem Oğuz:

Boş konuşuyorsunuz bu devletin sahibi Osmanlı torunları

ihtiyar:

Chp nin vesayet kafası hiç değişmiyor askeri bitti siyasal darbe yaparız diyor ikinci seçimi kazanmayı düşünmüyor da

Tüm 14 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title