Haberi Paylaş

"Tayyip ağabeyin ayakkabısını yalamamız lazım" sözleriyle tartışma yaratan AK Partili vekil sessizliğini bozdu

Politika Haberleri

Katıldığı televizyon programında sarf ettiği "Tayyip ağabeye ihaneti bırak sırtımızda taşımamız lazım. Yani ayakkabısını elimizle yalamamız lazım" sözleriyle büyük tartışma yaratan AK Parti Ordu Milletvekili Şenel Yediyıldız sessizliğini bozdu. AK Partili İbrahim Aydemir'in eleştirileri üzerinden açıklama yapan Yediyıldız, "Beni tanıyanlar, 'Sen menfaat için konuşmadın ama böyle konuşmamalıydın' dedi, 'Eyvallah' dedim. Ben belki haddimi aşmışımdır" ifadelerini kullandı.

Ak Parti Ordu Milletvekili Şenel Yediyıldız, katıldığı bir televizyon programında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı överken "Tayyip ağabeye ihaneti bırak sırtımızda taşımamız lazım. Yani ayakkabısını elimizle yalamamız lazım" ifadelerini kullandı.

Programda sarf ettiği cümle nedeniyle aralarında birçok siyasinin de bulunduğu ismin tepkisiyle karşılaşan Yediyıldız kendisine yönelik eleştirilerin ardından sessizliğini bozdu.

"Ben bu ifadeleri bir yerel televizyonda konuştum. Ve benim konuştuğum ifadeler, yerel ifadelerdir. Bizim yöremizde insanların rahatlıkla kullandığı ifadelerdir. Bu ifadenin arkasında herhangi birisine hakaret yoktur ve beni bilenler bilir; ben şimdiye kadar menfaatim için ne kimseye yalvarmışımdır, ne de başka türlü şeyler yapmışımdır" diyen Yediyıldız, Odatv'ye yaptığı açıklamada AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir'in kendisine yönelik "Haddini aşmıştır" eleştirilerine de yanıt verdi.

Yediyıldız, "Herkes olaya kendi tarafından bakıyor. Beni tanıyanlar, 'sen menfaat için konuşmadın ama böyle konuşmamalıydın' diyen var. Erzurum Milletvekili İbrahim Bey 'haddini aşmıştır' dedi. 'Eyvallah' dedim. Ben belki haddimi aşmışımdır. Ama bu haddi aşma, vatana, millete karşı falan değil…" diye konuştu.

Haberler.com - Politika

Şenel Yediyıldız İbrahim Aydemir AK Parti Politika Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (1)

Murtaza kayişatan:

Türkçesi yalakalik denir buna

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title