Son seçim anketinde büyük sürpriz! İYİ Parti ile CHP arasındaki fark 5 puana düştü - Haberler
Haberi Paylaş

Son seçim anketinde büyük sürpriz! İYİ Parti ile CHP arasındaki fark 5 puana düştü

Haberler.com - Politika
 - Güncelleme:

13-17 Mayıs tarihleri arasında 51 kentte yapılan son seçim anketine ana muhalefet partisi CHP ile İYİ Parti arasındaki fark damga vurdu. Yükselişte olan İYİ Parti, yapılan ankette yüzde 19'luk kesimin desteğini aldı. Aynı ankette ana muhalefet partisi CHP ise yüzde 24 bandında kaldı.

2023 seçimleri için geri sayım devam ederken anket şirketleri de yapmış oldukları araştırmaların sonuçlarını yayınlamaya devam ediyor. Son olarak Alf Araştırma şirketi 13-17 Mayıs tarihleri arasında 51 kentte yaptığı araştırmanın sonuçlarını kamuoyu ile paylaştı.

51 ilde 3 bin 550 kişiyle yapılan ankette, vatandaşlara "Bu pazar genel seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?" sorusu yöneltildi. Ankete katılanların verdiği yanıtlara göre, AK Parti yüzde 28,5 oy aldı. İkinci sırada ise yüzde 24,8 ile CHP geldi.

Son seçim anketinde büyük sürpriz! İYİ Parti ile CHP arasındaki fark 5 puana düştü

Çalışmanın en dikkat çeken noktası ise İYİ Parti'nin oy oranlarındaki artış oldu. CHP ile arasındaki farkı 5 puana düşüren İYİ Parti yüzde 19 oy aldı. Anket sonuçlarına göre onları yüzde 8,1 ile HDP; yüzde 7,1 ile MHP; yüzde 2,3 ile DEVA Partisi takip etti.

Anket sonuçlarına göre; AK Parti ve MHP'den oluşan Cumhur İttifakı'nın oy oranı yüzde 35,6. CHP ve İYİ Parti'den oluşan Millet İttifakı ise yüzde 43,3 oy alıyor. Muhalefetin oluşturduğu Altılı Masa'nın oy oranı ise, yüzde 50 olarak ölçüldü.

Haberler.com - Politika

Seçim anketi Politika Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (18)

Piroğlu:

Çok tarafsız bir yorum olmuş maşallah

Mete HAN:

İyi Parti ile CHP arasındaki fark 5, 3 e, AKP ile arasındaki fark da 9,5 a düşmüş.CHP ile Akp arasındaki fark ise 4,2.

Haydar:

Tarafsız biri olarak söylüyorum AKP %32 CHP yüzde 29 iyi Parti %19 MHP %8 kalan Oylar da kararsızlar ve diğer partiler

Tüm 18 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title