Haberi Paylaş

Son Dakika! Yüksek Seçim Kurulu'nun yeni başkanı Ahmet Yener oldu

Politika Haberleri

Son dakika! Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı'na, görev süresi dolan Muharrem Akkaya yerine Ahmet Yener seçildi. Başkanvekili ise Ekrem Özübek oldu.

YSK'nin yeni seçilen üyeleri Ali Çopur, İsmail Kalender, Feyzi Eroğlu, Talip Bakır ve Serdar Mutta için düzenlenen yemin töreninin ardından kurul başkanı ve başkanvekilliği için seçim yapıldı.

Yeni 5 üye ile görev süresi devam eden üyeler Ahmet Yener, Mahmut Akgün, Ekrem Özübek, Orhan Usta, Ali Ürker ve Battal Öğüt arasından gizli oylamayla yapılan seçim sonucunda Ahmet Yener, YSK başkanı oldu. YSK başkanvekilliğine ise Ekrem Özübek seçildi.

Görev süresi dolan Muharrem Akkaya, YSK başkanlığına seçilen Ahmet Yener'e görevi devrettikten sonra kurumdan uğurlandı. Akkaya, YSK önünde bekleyen basın mensuplarına, görevini Yener'e devrettiğini söyledi ve başarı diledi. Akkaya'yı uğurlayan Yener de görev süresi dolan başkan ve başkanvekiline emekleri dolayısıyla teşekkür etti.

Yener, 13 Nisan 1966 tarihinde Beypazarı'nda doğdu. Ankara İmam Hatip Lisesi'nin ardından İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. Ankara'da hakim adayı olarak mesleğe başlayan Yener; sırasıyla Baykan, Yığılca, Sivrihisar, Osmaniye ve Kırıkkale Hâkimliği görevlerinde bulundu. 22 Aralık 2011 tarihinde Yargıtay Üyeliğine seçilen Ahmet Yener, halen Yargıtay Yirmibirinci Hukuk Dairesi Üyesi olarak görevini sürdürüyor.

Yener'in; "İş Kazaları ve Meslek Hastalıklarından Kaynaklanan Tazminat Davalarında Görev ve Yetki", "İş Kazaları ve Meslek Hastalıklarından Kaynaklanan Manevi Tazminat Davaları", "İş Kazası ve Meslek Hastalığı", "İş Kazaları ve Meslek Hastalıklarından Kaynaklanan Maddi Tazminat Davaları" adlarında ortak çalışmaya dayalı dört adet eseri bulunuyor.

Son Dakika! Yüksek Seçim Kurulu'nda yapılan oylama sonucunda Ahmet Yener başkanlığa seçildiAhmet Yener (solda)

Öte yandan üyeliğe Danıştay'dan seçilen Ali Çopur ve İsmail Kalender ile Yargıtay'dan seçilen Feyzi Eroğlu, Talip Bakır ve Serdar Mutta için YSK'de tören düzenlendi. Yüksek Seçim Kuruluna seçilen 5 üye bugün yemin ederek göreve başladı.

Son Dakika! Yüksek Seçim Kurulu'nun yeni başkanı Ahmet Yener oldu

Yüksek Seçim Kurulu Ahmet Yener Politika Güncel Haberler Son Dakika

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (9)

Umit Cetin:

Hamdolsun yine kazanacağız ve herkes görecek biz yolumuzdan dönmeyiz

Cevap Yaz628Yayından Kaldır
Hakan Soyadi:

kendi aranızda pas çevirin bakım keser döner sap döner gün gelir devran döner

Cevap Yaz655Yayından Kaldır
zübükzade:

Heh tamam oldu önce imzasiz oylar kabul değil derler sonra tüm imzasız oyları kabul ederler başladı buzda dns oyunları

Cevap Yaz47112Yayından Kaldır
Tüm 9 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title