Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İmamoğlu'nun "Engelleniyoruz" sözlerine yanıt - Haberler
Haberi Paylaş

Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İmamoğlu'nun "Engelleniyoruz" sözlerine yanıt

Haberler.com - Abdullah Karlıdağ - Politika
 - Güncelleme:

Son dakika: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, katıldığı canlı yayında İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun "Projelerimiz engelleniyor" sözlerine yanıt verdi. Erdoğan, "Kimseyi engellemiyoruz. Onlar kendi beceriksizlikleri, kötü yönetimleri, yanlış tercihleri sebebiyle belediyeyi borç batağına sokmuştur" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NTV canlı yayınında gazeteciler Ahmed Arpad, Seda Öğretir, Nazlı Çelik ve yazar Hasan Basri Yalçın'ın sorularını yanıtladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konu başlıkları arasında, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun "Çalışmalarımız engelleniyor" sözleri de vardı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, hangi parti olursa olsun, projelerin engellenmeyeceğini dile getirdi.

"KİMSEYİ ENGELLEMİYORUZ"

İBB'nin 'engelleme' bahanesi ortaya attığını belirten Cumhurbaşkanı, "Burada söylemek istemem ama yalan söz konusu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi kalkıp Cumhurbaşkanlığı'ndan, Plan Bütçe Başkanlığı'ndan talepte bulunur. İncelemeler yapılarak gereken karar alınır. Ödenme süreçleri bellidir. Şehirlere hizmet etmek gibi dertleri, kabiliyetleri olmayanlar 'engelleniyoruz' diyor. Söyledikleri şey bu. Kimseyi engellemiyoruz. Onlar kendi beceriksizlikleri, kötü yönetimleri, yanlış tercihleri sebebiyle belediyeyi borç batağına sokmuştur" dedi.

"BELEDİYE KATKILARI AYNIDIR"

Açıklamalarına devam eden Erdoğan, "Burada tüm milletime böyle bir şeyin olmadığını somut rakamlarla anlatmak istiyorum. İstanbul, Ankara, İzmir başta olmak üzere muhalefet belediyelerine gelen 2019 yılından bu yana iki kat arttırılmıştır. AK Parti, MHP ve diğer partilere mensup belediyelerin gelirlerine yapılan artış aynı orandadır" diye konuştu.

Abdullah Karlıdağ
Haberler.com Haberler.com - Politika

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ekrem İmamoğlu, İstanbul, İBB, Politika, Güncel, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (4)

OKUR:

imamoğlu tambir küçük emrah modunda siyaset yapıyor

salih ışık:

çok şükür uyanan var.inşallah biraz daha uyanacağız,

Serdar Akdeniz:

By Ekrem mağdur siyasetinde çok usta... Suçlayamam, huylu huyundan vazgeçer mi? Kaç yaşında, daha da değişmez bu... Nasılsa destekçi kitlesi var sorun yok...

Tüm 4 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title