Son seçim anketinden çarpıcı sonuç! İYİ Parti'nin oy oranı bir ayda yüzde 4,6 arttı - Haberler
Haberi Paylaş

Son seçim anketinden çarpıcı sonuç! İYİ Parti'nin oy oranı bir ayda yüzde 4,6 arttı

Haberler.com - Emre İliksiz - Politika
 - Güncelleme:

PİAR Araştırma, haziran ayının seçim anketi sonuçlarını açıkladı. Ankete göre; kararsızlar dağıtıldıktan sonra ilk sırada yer alan AK Parti'nin oy oranı bir ayda yüzde 3.9 düşerken, CHP'nin oyu ise yüzde 1.5 arttı. Ankette en çok dikkat çeken ise İYİ Parti'nin bir ay içinde oy oranını yüzde 4.6 yükseltmesi oldu.

PİAR Araştırma şirketi, 3-7 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilen, 26 ilde yaptığı anket çalışmasında vatandaşlara, "Bu pazar genel seçim olsa hangi siyasi partiye oy verirsiniz?" sorusunu yöneltti. Şirket, araştırmanın sonuçlarını kamuoyu ile paylaştı.

Buna göre; kararsızlar dağıtılmasının ardından AK Parti yüzde 30.4, CHP yüzde 24.8, İYİ Parti yüzde 15.5, HDP yüzde 11.2, MHP yüzde 7.8, DEVA yüzde 3.1, Zafer Partisi yüzde 2.4, BTP yüzde 1.4 oy oranına sahip oldu. Diğer partilerin aldığı oy oranı ise yüzde 3.4 olarak belirlendi.

Son anketten dikkat çeken sonuçlar! İYİ Parti'nin oy oranı bir ayda yüzde 4,6 arttı

Öte yandan aynı araştırma şirketinin bir ay önceki mayıs araştırmasına göre AK Parti yüzde 34.3, CHP yüzde 23.3, HDP yüzde 11.8, İYİ Parti yüzde 10.9, MHP yüzde 8.2, Zafer Partisi yüzde 3, DEVA yüzde 1.8, BTP yüzde 1.4 oy oranına ulaşmıştı.

Son anketten dikkat çeken sonuçlar! İYİ Parti'nin oy oranı bir ayda yüzde 4,6 arttı

Bu sonuçlara göre son 1 ayda Cumhur İttifakı'nda AK Parti yüzde 3.9, MHP ise yüzde 0.4 oy kaybetti. Öte yandan Millet İttifakı'nda ise CHP yüzde 1.5 oy kazanırken, İYİ Parti'de yüzde 4.6 artış yaşandı.

Ayrıca diğer partilerde ise HDP'de ve Zafer Partisi'nde yüzde 0.6 düşüş gözlemlenirken, DEVA'da 1.3 artış yaşandı.

Haberler.com / Emre İliksiz - Politika

Politika Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (5)

Ercan Sevinc:

Verin gaz i anket i seçimde gosterecez??

Zafer yılmaz :

AK Parti yüzde 30.4 mi gerçektenmi:) Yani bu kadarıda pes.Hangi bölgenin anketi bu.Ak parti şu anda 22 seviyesinde.Mhp ise 5 seviyesinde. Gerçekler yaşanışanlarla ortada olur. Uydurma anketlerin bile yandaşlığı var.

erkan akgün:

akabenin 0 çıkması lâzım hangi belediyeden maaş alıyorsun millet aç, adalet bitmiş

Tüm 5 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title