Son ankette dikkat çeken detay! MHP'li seçmenin yüzde 8.4'ü Demirtaş'ı destekliyor - Haberler
Haberi Paylaş

Son ankette dikkat çeken detay! MHP'li seçmenin yüzde 8.4'ü Demirtaş'ı destekliyor

Haberler.com - Politika
 - Güncelleme:

MetroPOLL Araştırma, Cumhurbaşkanlığı seçimleri hakkında yaptığı son anketin sonuçlarını paylaştı. Ankete damga vuran detay ise MHP'li seçmenlerle ilgili oldu. Kendisini MHP'li olarak tanımladığını belirten vatandaşların yüzde 8.4'ü Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Selahattin Demirtaş'ı destekleyeceklerini ifade etti.

MetroPOLL Araştırma'nın sahibi Özer Sencar sosyal medya hesabından Cumhurbaşkanlığı adaylığıyla ilgili gerçekleştirdikleri son anketin detaylarını paylaştı. Ankete kendisini MHP'li olarak ifade eden yüzde 8.4'lük seçmenin kararı damga vurdu.

Seçmenlere "Gelecekte yapılacak bir Cumhurbaşkanlığı seçiminde adaylar mevcut Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kemal Kılıçdaroğlu ve Selahattin Demirtaş olursa kime oy verirsiniz?" diye soruldu.

Ankete göre ilk turda Erdoğan yüzde 40.1; Kılıçdaroğlu yüzde 30.2; Demirtaş ise yüzde 15.2 oranında oy alıyor. "Kararsızım" diyenlerin oy oranı 3.3 iken "protesto oy" vereceklerin oranı 10.5 olarak ölçüldü. Ankette cevap vermeyenlerin oranı yüzde 0.7 şeklinde belirlendi.

Diğer yandan ankete katılan MHP'lilerin yüzde 8.4'ü, İYİ Partililerin ise yüzde 9.5'i Selahattin Demirtaş'a oy vereceğini söyledi. "Demirtaş'a oy veririm" diyen MHP'lilerin oranının yüzde 8.4 olması dikkat çekti.

Son ankette dikkat çeken detay! MHP'li seçmenden bomba Demirtaş kararı

Haberler.com - Politika

Politika, Güncel, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (36)

Mavi Mavi:

He he,balıklarda kavak ağacına tırmanıyor zaten :):)

MIHTAR:

Hiçbir dayanağı, izahı, mantığı olmayan bu anketi yapan Anket şirketi bu sonuç la resmen kendi ayağına sıkmış. Güvenilmezliğin daniskası.

Halit B.:

ben çevremde ne gördüm ne duydum. haberin mhp üzerinden yapılması manasız, aslı yok bu haberin. saçma.

Tüm 36 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title