Haberler

Hastanelerde yeni dönemi Sağlık Bakanı duyurdu! Tetkikler için de onaylı randevu sistemi başlıyor

Güncelleme:

Hastanelerde muayeneler için geçerli olan onaylı randevu sisteminin kapsamı genişliyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca artık tetkiklerle ilgili de onaylı randevuya geçileceğini duyurdu. Yeni uygulama Kurban Bayramı'ndan sonra başlayacak.

Muayene olmak isteyenler için başlatılan randevu onay uygulaması, tetkiklerde de geçerli olacak. Gelişmeyi Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıkladı.

KURBAN BAYRAMI'NDAN SONRA BAŞLAYACAK

Bakan Koca, muayenelerde olduğu gibi tetkiklerle ilgili de onaylı randevu sisteminin devreye gireceğini bildirdi. Koca, açıklamasında yeni uygulamanın Kurban Bayramı'ndan sonra başlayacağı bilgisini verdi.

UYGULAMA NASIL OLACAK?

Koca, yeni uygulamanın ayrıntılarıyla ilgili şu ifadeleri kullandı: "MR, tomografi, kolonoskopi hatta ameliyatlar dahil olmak üzere randevu verdiğimiz bütün tetkiklerle veya müdahalelerle ilgili onay sistemini devreye alarak ilgili tetkik veya müdahaleye vatandaşımızın bir sonraki gün gelmeme durumu söz konusu ise bir başka vatandaşımızı, hastamızı erken dönemde çağırarak o müdahale veya tetkiki yapma imkanı sağlamış olacağız. Bütün randevu verdiğimiz alanlar için bunu gündeme almak istiyoruz."

ONAYLI RANDEVU SİSTEMİNİN 1 AYLIK SONUÇLARI

Onaylı Randevu Sistemi'nde bir aylık dönemde ortaya çıkan sonuçlarla ilgili de konuşan Koca, "Rakamları şimdi söylemek istemiyorum ama bildiğiniz gibi iki önemli sorun vardı. Bir, randevuya sadakat oranı, iki, randevuların son saatlerde iptal edilebilmesi ve bir başkasına o randevunun verilememe durumuyla karşı karşıya kaldığımız büyük bir atıl kapasite vardı." diyerek şöyle devam etti:

"Yüzde 30'lara yakın bir atıl kapasite vardı. Bu kapasitesinin vatandaşımızın da bu dönemde gerçekten sağduyusu ve sadakati ile giderek azaldığını ve yüzde 90'ların üzerine çıktığını söyleyebilirim. Ama bir aylık net rakamları bayramdan sonraki toplantıda inşallah. Vatandaş sadakat gösterdi. Gerçekten bu dönemde hekim arkadaşlarımız başta olmak üzere sağlık çalışanlarımızın da üzerine düşen fedakarlığı, gayreti gösterdiğini özellikle söylemek istiyorum. Hem vatandaşımıza hem çalışanlarımıza buradan özellikle teşekkür etmek istiyorum."

KUDUZ VAKALARI: GÖNLÜM ÖTANAZİDEN TARAF DEĞİL

Bakan Koca ayrıca son günlerde gündem olan kuduz vakalarıyla ilgili de konuştu. Koca, "Bir tedbir alınması gerektiği kuduz vakalarının artışından da belli. Peki tedbir ötanazi mi olmalı? Açıkçası insani olarak gönlüm ötanaziden taraf değil." ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA / Politika

Kurban Bayramı Fahrettin Koca Sağlık Bakanı Kurban Sağlık Haberler

Sergen Yalçın, tüm dünyanın ayakta alkışladığı Arda Güler'e demediğini bırakmadı

Sergen Yalçın, tüm dünyanın ayakta alkışladığı Arda Güler'e demediğini bırakmadı

Sokak hayvanları nasıl uyutulacak? AK Partili isimden çok tartışılacak 'ötanazi' ifadesi

Sokak hayvanları nasıl uyutulacak? AK Partili isimden çok tartışılacak "ötanazi" ifadesi

Adı yasak aşk, tehdit, uyuşturucu kullanımı ve rüşvete karışan hakim hakkında karar çıktı

Adı yasak aşk, tehdit, uyuşturucu kullanımı ve rüşvete karışan hakim hakkında karar çıktı

Bakmadan Geçme

EURO 2024 F Grubu Puan Durumu! F Grubu'nda 1. ve 2. kim? EURO 2024 F Grubu'nda 3. ve 4. kim olacak? EURO 2024 E Grubu Puan Durumu! E Grubu'nda 1. ve 2. kim? EURO 2024 E Grubu'nda 3. ve 4. kim olacak? EURO 2024 D Grubu Puan Durumu! D Grubu'nda 1. ve 2. kim? EURO 2024 D Grubu'nda 3. ve 4. kim olacak? 20 Haziran Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 20 Haziran İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 20 Haziran 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 20 Haziran Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 20 Haziran Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 20 Haziran Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 20 Haziran İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 20 Haziran Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! 21 Haziran Cuma 2024 Günlük Burç Yorumları! AŞK, EVLİLİK, SAĞLIK, KARİYER burç yorumları! 21 Haziran burç yorumları nedir? İskoçya İsviçre maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) İskoçya İsviçre maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? İskoçya İsviçre maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SONUCU! İskoçya İsviçre maçı ne oldu? İskoçya İsviçre maçı CANLI izle! (EURO 2024) İskoçya İsviçre EURO 2024 maçını hangi kanal veriyor, şifresiz nereden izlenir?
Ayşe Ateş ölüm tehdidini duyurup içişleri ve adalet bakanlarına çağrı yaptı: Geleni görmüyor musunuz?

Ayşe Ateş ölüm tehdidini duyurup içişleri ve adalet bakanlarına çağrı yaptı: Geleni görmüyor musunuz?

500

Yorumlar (34)

Erhan Sarac:

Muayene olmaya gidiyorsun 15 gün bekliyorsun randevuyu , gittiğin zaman mr istiyor mr günü alıyorum 1 ay sonraya , mr çekildikten sonra okunması da 1 ay sürüyor sonra bir randevu alırsın doktora 15 gün daha beklersin , 3 ayda ölmezsek eğer süper sistem muhteşem hızlı işleyiş dimi

245
11
yanıtYanıtla
kripto para:

en iyi ihtimalle 3 ay ben mr randevu aldim kasim ayinda eylule randevu verdiler 9 ay sonraya

yanıt104
yanıt5
Serhat Güneş:

Acil bir durum olursa tetkikler de muayene de hızlı bir şekilde yapılır.Kimse mr randevusu beklerken ölmez doktorlar bunların fsrkinda hastane bu kahvehane değil tüm dünyada işleyiş bu şekilde mr çekim süresi yarım saattir. Bu kadar sağlıksız yaşayan bir toplumda bu süreler gayet doğaldır.

yanıt42
yanıt118
yanık kremi:

serhat hastaneye sadece sarı ya da kırmızı alan acilden giriyorsun sanırım? bana kalırsa hiç devlet hastanesiyle işi olmayan birisin, gurbetçi veya özelde tetkik yaptırabilecek kuvvette birisin.. umarım bir gün gerçekten bir devlet hastanesinde 1 sene sonraya sıra vermeleri nedeniyle veznede çalışan arkadaşımız ile kavga ederken haberlere konu olmazsın..

yanıt23
yanıt4
Taha Demirci:

sebebi şu; Türkiye kadar mr ve tomografi çekilen başka bir ülke yok. doktorlarımız kendilerini korumak için bir şey atlamamak için mecburen görüntüleme istiyor. avrupa da amerika da özel sağlık sigortanız yoksa mümkün değil mr ve tomografi çekilemezsiniz üstelik hem çok pahalı hem de hemen çekilmez. ülkemizde en azından ücretsiz hallediliyor. her ne kadar eksikler olsa da sağlık alanında dünya da iyi ülkeler arasındayız bunu kabul etmek lazım

yanıt24
yanıt9
Vatan Daş:

Merak etmeyin Memlekette doktor kalmayacak nasılsa yakında. Hepsi gidiyor...

yanıt10
yanıt7
Halkçı:

Serhat hangi dünyanın hangi ülkesinde işleyiş böyletmiş Madagaskar falan mı bahsettiğin

yanıt6
yanıt4
şahabettin Ayyıldız:

40 sene önce daha iyiydi o günkü teknolojiye göre öğleye kadar sıra gelmese bile tedavi olabiliyorduk

97
26
yanıtYanıtla
Kara Murat:

Bakan bey laf üretmeyin. Çözüm belli. Yeteri kadar hekim yok. Olanlarında eğitim durumu sıkıntılı. hekimlere iyi maaş ödeyin geri gelsinler.

79
18
yanıtYanıtla
YalancıSavar:

Önce aldıkları maaşın hakkını versinler sonra maaş artışı isteisnler

yanıt7
yanıt4
Tüm 34 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title