Haberler

Özgür Özel, Gezi davası tutuklularını ziyaret etti

Son Güncelleme:
Abone Ol

CHP Grup Başkanı ve Genel Başkan Adayı Özgür Özel, Bakırköy Kapalı Cezaevinde Gezi davasından tutuklu bulunan Mücella Yapıcı, Mine Özerden ve Çiğdem Mater'i ziyaret etti.

CHP Genel Başkanlığına adaylığını açıklayan CHP Grup Başkanı Özgür Özel, "Şu anda Millet İttifakı'nın ittifak potansiyelinde bir gerileme, bir çöküş olduğu muhakkak." dedi.

Özel, Gezi Parkı olayları davası kapsamında aldıkları hapis cezası uyarınca Bakırköy Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda tutuklu bulunan Mücella Yapıcı, Çiğdem Mater ve Mine Özerden'i ziyaret etti.

Ziyaretin ardından basın mensuplarına açıklama yapan Özel, sanıkların sağlıklarının ve morallerinin iyi olduğunu belirtti. Bu kişilerin büyük bir haksızlıkla karşı karşıya olduklarını herkesin bildiğini savunan Özel, 9 yıl önce olmuş Gezi Parkı olayları nedeniyle sanıkların cezaevinde bulunduğunu söyledi.

"Var gücümüzle çalışacağız"

Özgür Özel, daha sonra gazetecilerin sorularını yanıtladı.

İYİ Partinin İzmir'den belediye başkanı adayı çıkarması ve ittifak konusuna ilişkin değerlendirmeleri sorulan Özel, partilerin kendi kimlikleriyle var olmalarını, kendi kimlikleriyle siyaset yapmalarını, birbirleriyle olan ilişkilerinin partileri kısıtlamaması gerektiğini savunduğunu söyledi.

Özel, "Mart ayında yapılacak olan yerel seçimlere giderken ne biz ne İYİ Parti ne diğer demokratlar, İzmir, İstanbul, Ankara, Adana, Mersin, Antalya ve diğer büyükşehirlerin göz göre göre bizim birbirimizle olan sorunlarımızı aşamadığımız için yeniden AK Parti'nin eline geçmesini seçmenimiz affetmez. Seçmenimiz buna izin vermez." diye konuştu.

Bunun hesabını kimseye veremeyeceklerini vurgulayan Özel, "Şu anda Millet İttifakı'nın ittifak potansiyelinde bir gerileme, bir çöküş olduğu muhakkak." dedi.

Özel, partide yönetime geldikleri takdirde yeni bir beyaz sayfa açıp, önce kendi öz eleştirilerini yapacaklarını, bütün muhataplarıyla olan sorunları da yapıcı bir şekilde tartışacaklarını belirterek "Ölçme değerlendirmeye dayalı, vatandaşın desteğini alacak, partilerin kendi içindeki partililerin vicdanını rahatsız etmeyecek, yazılı çizili bir iç hukuka dayalı, kimsenin kimsenin hakkını yemeyeceği, hiç kimsenin de başkasına hakkını yedirmeyeceği gerçek bir birliktelik için kolları sıvamaya ve bir beyaz sayfa açmaya hazır olacağız." ifadesini kullandı.

Bunun için üzerlerine ne düşüyorsa yapacaklarını söyleyen Özel, "Elimizdeki hiçbir belediyeyi kaybetmeyip, Millet İttifakı'na ve Türkiye ittifakına çok sayıda belediye kazandırmak için var gücümüzle çalışacağız." dedi.

Özel'e ziyaretinde CHP İzmir Milletvekili Gökçe Gökçen ve CHP İstanbul Milletvekili Ali Gökçek eşlik etti.

Kaynak: AA / Politika

Cumhuriyet Halk Partisi Millet İttifakı Çiğdem Mater Özgür Özel Politika Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

11 Aralık 2023 Resmi Gazete atama kararları! Resmi Gazete bugünün kararları neler? NACİ GÖRÜR İSTANBUL DEPREMİ AÇIKLAMASI NEDİR? İstanbul'un en tehlikeli semtleri, ilçeleri neresi? Naci Görür istanbul depremi için ne dedi? BARAJ DOLULUK ORANLARI 10 ARALIK: İstanbul (İSKİ) baraj doluluk oranları yüzde kaç, İstanbul'un kaç günlük suyu kaldı? İBB İyi Parti Grup Başkan Vekili İBRAHİM ÖZKAN KİMDİR, kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Halk TV konuğu İbrahim Özkan biyografisi! YARGI YEKTA DİZİDEN AYRILIYOR MU? Yargı dizisindeki Yekta (Uğur Polat) öldü mü, diziden neden ayrılıyor? Onur Şan kimdir, kaç yaşında, aslen nereli, evli mi, Urfalı mı, nasıl ünlü oldu? Onur Şan hayat hikayesi ve biyografisi! BUGÜN (11 ARALIK) İSTANBUL'da hava durumu nasıl olacak, yağmur var mı? İSTANBUL 11 ARALIK 5 günlük hava durumu! Bu hafta sonu hava nasıl? 11 ARALIK (YARIN) HAVA DURUMU | İstanbul, İzmir, Ankara, Adana, Antalya, Hatay haftalık, 5 günlük hava durumu! Yarın hava durumu ne, kaç derece? SURVİVOR 2024 YARIŞMACILARI KİMLER? Survivor 2024 kadrosunda kimler var, oyuncuları belli oldu mu, Turabi var mı? Asgari Ücrette zam pazarlığı başlıyor! Asgari Ücret 2024 açıklandı mı, ne zaman açıklanacak, ne kadar oldu, yüzde kaç arttı? 11 ARALIK OKULLAR TATİL Mİ 2023 MUĞLA || Yarın Muğla'da okullar tatil mi, var mı, yok mu, ders işlenecek mi? 11 ARALIK OKULLAR TATİL Mİ 2023 MERSİN || Yarın Mersin'de okullar tatil mi, var mı, yok mu, ders işlenecek mi? 11 ARALIK OKULLAR TATİL Mİ 2023 ANTALYA || Yarın Antalya'da okullar tatil mi, var mı, yok mu, ders işlenecek mi? 11 ARALIK OKULLAR TATİL Mİ 2023 İSTANBUL || Yarın İstanbul'da okullar tatil mi, var mı, yok mu, ders işlenecek mi? KANDİLLİ RASATHANESİ SON DEPREMLER || Son Dakika DEPREMLER listesi 10 Aralık!
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title