Haberler

Muharrem İnce'den muhalefete "adaylık" çağrısı: Televizyonda tartışalım

Güncelleme:

Memleket Partisi lideri Muharrem İnce, muhalefete bir çağrıda bulunarak cumhurbaşkanı adayı olmak isteyen adaylarla televizyonda Türkiye'nin sorunlarını tartışmayı teklif etti. Sözlerini sürdüren İnce, "O tartışmadan sonra güvenilir bir araştırmacıya anket yaptıralım. Anketten kim çıkıyorsa hep birlikte onu destekleyelim. Var mısınız?" dedi.

2023'te gerçekleşecek seçimlerde Cumhur İttifakı'nın adayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olarak öne çıkarken muhalefetin adayının kim olacağı kafalarda soru işareti olarak yerini koruyor. Bu konuda 6'lı masanın ortak bir karar vermesi beklenirken kamuoyunda ise CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve ABB Başkanı Mansur Yavaş'ın adı öne çıkıyor.

MUHARREM İNCE'DEN MUHALEFETE ÇAĞRI

Adayın kim olacağına ilişkin tartışmalar devam ederken Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce'den konuyla alakalı dikkat çeken bir çıkış geldi. İnce, aday olmak isteyenlere televizyon programında tartışmayı, sonra da bir anket yaptırarak kim çıkarsa onu desteklemeyi teklif etti.

"ANKETTEN KİM ÇIKARSA ONU DESTEKLEYELİM"

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan İnce, "Erdoğan'ın karşısında cumhurbaşkanı adayı olmak isteyen adaylar, önce televizyonda milletin karşısında Türkiye'nin sorunlarını tartışalım. O tartışmadan sonra güvenilir bir araştırmacıya anket yaptıralım. Anketten kim çıkıyorsa hep birlikte onu destekleyelim. Var mısınız?" ifadelerini kullandı.

Muharrem İnce'den muhalefete 'adaylık' çağrısı: Televizyonda tartışalım

"MİLLET BELİRLESİN ADAYI"

Daha sonra bir paylaşımda daha bulunan İnce, "Demokrasi kültürü olmayan Erdoğan, televizyonda tartışma davetinden yıllardır kaçıyor. Cumhurbaşkanı adayı olmak isteyenler siz neden istemiyorsunuz? Erdoğan'ı bu konuda eleştirmiyor muyuz? Gelin milletin karşısında canlı yayında tartışalım. Millet belirlesin adayı" dedi.

Muharrem İnce'den muhalefete 'adaylık' çağrısı: Televizyonda tartışalım

Haberler.com / Emre İliksiz - Politika

Memleket Partisi Muharrem İnce Haberler

Bakmadan Geçme

ALES 1 ne zaman açıklanacak 2024? Bade İşcil kimdir? Bade İşcil kaç yaşında, nereli? Özgür Özel yabancı dil biliyor mu, Almana biliyor mu, hangi dilleri biliyor? Motorine indirim mi geldi? SON DAKİKA! Güncel motorin fiyatları! Dahiliye neye bakar, hangi hastalıklara bakar? 25 Nisan 2024 Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? 25 Nisan İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 25 Nisan 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 25 Nisan Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 25 Nisan 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 25 Nisan Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 25 Nisan Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 25 Nisan İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 25 Nisan Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 25 Nisan Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 25 Nisan AFAD ve Kandilli deprem listesi! 25 Nisan Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu?
500

Yorumlar (2)

Davut Pancar:

Iktidarı savunanlar kılıçdaroğlu aday olsun diyor muhalefeti savunanlar ise imamoğlu yada mansur yavaş aday olsun diyor

3
1
yanıtYanıtla
Ütopik Yorumcu:

Sen ne diyorsun acaba İnce CHP atatürk chp si değil diyor yanlış mı söylüyor doğru olanı yapıyor iyi kide yapıyor özgür özelden kemale kadar hepsini bozdu açık açık helal olsun erdoğanıda seçimde tek sallayan adamdır yani

2
1
yanıtYanıtla
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title