Haberler

MHP Adana Milletvekilleri Mazbatalarını Aldı

MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, “Seçim meydanlarında hiç konuşulmayan anayasa değişikliği, özellikle MHP’nin üzerinde durduğu anayasanın ilk 4 maddesi ile açılım sürecinin tamamen bitirilmesi konusundaki hassasiyetinin ne kadar önemli olduğu ortaya çıkmaya başladı” dedi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, "Seçim meydanlarında hiç konuşulmayan anayasa değişikliği, özellikle MHP'nin üzerinde durduğu anayasanın ilk 4 maddesi ile açılım sürecinin tamamen bitirilmesi konusundaki hassasiyetinin ne kadar önemli olduğu ortaya çıkmaya başladı" dedi.

26. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri'nin ardından MHP'den Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne (TBMM) giren Mevlüt Karakaya, Muharrem Varlı ve Seyfettin Yılmaz, mazbatalarını İl Seçim Kurulu Başkanı ve 3. Asliye Ceza Mahkemesi Hakimi Osman Yıldırım'dan aldı.

Mazbata töreninin ardından konuşan MHP Genel Başkan Yardımcısı Karakaya, 10 Kasım'da mazbatalarını aldıklarını ve bu vesileyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ölümünün 77. yıl dönümünde rahmetle ve minnetle andıklarını ifade etti.

1 Kasım'da gerçekleştirilen seçimlerin ardından TBMM'nin çalışmalarına yakında başlayacağını hatırlatan Karakaya, "Bu dönem MHP olarak TBMM'de 40 milletvekiliyle temsil imkanı bulduk ama sorumluluğumuz bir hayli fazla olacak. Hepimiz görüyoruz ki seçimin ertesi gününden, seçim meydanlarında hiç konuşulmayan anayasa değişikliği, özellikle MHP'nin üzerinde durduğu anayasanın ilk 4 maddesi ile açılım sürecinin tamamen bitirilmesi konusundaki hassasiyetinin ne kadar önemli olduğu ortaya çıkmaya başladı. Bu açıdan bakıldığında önümüzdeki günlerde siyaseten çok sıcak ve yoğun günler bizi bekliyor. MHP olarak 40 milletvekiliyle etkin bir muhalefetin mekanizmalarını bugünden oluşturmaya çalışıyoruz. Önümüzdeki günlerde inşallah Türk milleti adına hiçbir ilkemizden taviz vermeden Türkiye Cumhuriyeti'nin ilelebet yaşatılması için mücadelemize devam edeceğiz" diye konuştu.

Karakaya, mazbatalarının Türk milletine hayırlı olması temennisinde bulunarak oy veren Adanalılara da teşekkür etti.

MHP Adana İl Başkanı Yusuf Baş ise seçim sonuçlarına göre Adana'dan 3 milletvekili çıkardıklarını anımsatarak, milletvekillerinin mazbatalarının Türkiye'ye hayırlı olmasını diledi. - ADANA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Politika

Seyfettin Yılmaz Mevlüt Karakaya Muharrem Varlı Politika Güncel Haberler

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İmamoğlu'na 'Roma turu' tepkisi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İmamoğlu'na "Roma turu" tepkisi

İsrail, Refah'ta yine masum sivilleri vurdu: 21 kişi öldü, onlarca yaralı var

İsrail, Refah'ta yine masum sivilleri vurdu: 21 kişi öldü, onlarca yaralı var

'7 çocuğum aç' deyip kendine zarar veren vatandaşın üzerine kayıtlı 6 araç çıktı

"7 çocuğum aç" deyip kendine zarar veren vatandaşın üzerine kayıtlı 6 araç çıktı

Bakmadan Geçme

Sandık Kokusu Metin Akdülger neden ayrıldı? #128250 İstanbul'un Fethi otobüsler ücretsiz mi 2024? #129300 29 Mayıs Konya'da elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 29 Mayıs İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! Survivor Yunus Emre elendi mi? #129300 29 Mayıs 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 29 Mayıs Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 29 Mayıs Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 29 Mayıs İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 29 Mayıs 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 29 Mayıs Resmi Gazete yayımlandı! sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! #128220 29 Mayıs Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 29 Mayıs 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! 29 Mayıs Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 29 Mayıs AFAD ve Kandilli deprem listesi! 29 Mayıs Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? #128680 AUZEF Çoçuk Gelişimi Bölümü kapatıldı mı, kapanacak mı? #129300
Başımıza taş yağacak! Tavuğa tecavüz etti, o anları başka bir vatandaş kayda aldı

Başımıza taş yağacak! Tavuğa tecavüz etti, o anları başka bir vatandaş kayda aldı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title