Haberi Paylaş

Mehmet Özhaseki'den çok konuşulacak çıkış: 10'dan fazla belediye başkanı AK Parti'ye geçmek istiyor

Politika Haberleri

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, katıldığı canlı yayında önemli açıklamalarda bulundu. Özhaseki 42 belediye başkanının AK Parti'ye geçtiğini hatırlatarak, "10'dan fazla belediye başkanı bizimle görüşüyor" dedi. Özhaseki ayrıca üç büyükşehir belediyesinin ilçe belediyeleri ile de görüştüklerini açıkladı.

Mehmet Özhaseki katıldığı bir programda gazetecilerin sorularını yanıtladı. Özhaseki, "Hangi belediyeler AK Parti'ye geçecek?" sorusuna dikkat çeken bir yanıt verdi.

TV100'de açıklamalar yapan Özhaseki, "Zamanında bizden aday olmuş arkadaş AK Parti'yi seviyor ama bağımsız aday olmuş. Bir başka partiye gitmemiş veya başka partinin listesine girmiş ama dönüp bize haber yolluyor. Diyor ki, 'Ben aslında AK Partiliyim. Siz beni zamanında aday koymadınız. Ben de gittim şu partiden seçildim. Bir yanlış yaptınız…' Burada birçok partiyi kastediyorum.

Böyle olaylar olduğu gibi hasbelkader diğer partilerle seçime girip anlaşamıyorum ben bunlarla; müsaade ederseniz AK Parti'ye geçmek istiyorum diyen arkadaşlar var. Bunda bir taraftan kendi bulunduğu yerde kendi anlaşmazlıkları olduğu gibi bir taraftan da bizim AK Partili belediyelerin faaliyetlerine bakarak; 'Ben de bu aile içerisinde olmak istiyorum' isteği de var. Birçok sebeple gelmek isteyen çok arkadaş var. Eğer samimilerse ailemizin kapısı herkese açık" dedi.

Özhaseki sözlerinin devamında, "42 belediye bize geçti içinde CHP'li var, İYİ Partili var. Şimdi 10'dan fazla Belediye Başkanı bizimle görüşüyor" dedi. Özhaseki ayrıca bu görüşmelerinin içinde üç büyükşehir belediyesinin ilçe belediyelerinden de isimlerin olduğunu açıkladı.

Haberler.com / Yavuz Selvi - Politika

Mehmet Özhaseki AK Parti Politika Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (5)

İhsan BAŞERLİ :

AK Parti kendi seçmenine saygı duyuyorsa HASEKİ yi emekliliğe sevk etmeli

Cevap Yaz18Yayından Kaldır
RECEP DEMİR:

İnsanların elini kolunu bağlıyorsunuz. Onlar da halkına hizmet etmek için mecburen geçiyor.

Cevap Yaz312Yayından Kaldır
ismail bey :

Bu adam hala nasıl ortada geziyor. Ankarayı kaybettirdi.

Cevap Yaz222Yayından Kaldır
Tüm 5 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title