Haberler

Lozan Antlaşması'nın İmzalandığı Otelde Cumhuriyet Balosu

Abone Ol

Lozan Antlaşması'nın imzalandığı Beau-Rivage Palace Oteli, bu kez Türkiye Cumhuriyeti'nin 93. kuruluş yıl dönümü nedeniyle İsviçre Türk Derneğince düzenlenen baloya ev sahipliği yaptı.

Lozan Antlaşması'nın imzalandığı Beau-Rivage Palace Oteli, bu kez Türkiye Cumhuriyeti'nin 93. kuruluş yıl dönümü nedeniyle İsviçre Türk Derneğince düzenlenen baloya ev sahipliği yaptı.

Baloya, Türkiye'nin Lüksemburg Büyükelçisi olarak atanan Türkiye'nin Dünya Ticaret Örgütü nezdinde Daimi Temsilcisi Mehmet Haluk Ilıcak, Türkiye'nin Cenevre Başkonsolosu Hüseyin Barbaros Dicle ve İsviçre'nin İstanbul Başkonsolosu Monika Schmutz Kırgöz de katıldı.

İsviçre Türk Derneği Başkanı İnci de Boccard-Özalp,? editörlüğünü Bülent Özükan'ın yaptığı, Bizim Lozan kitabını davetlilere sundu.

Düzenlenen çekilişin geliri ise her iki ülkede aktif olan Theodora Sevgi Doktorlarına (Fondation Theodora) bağışlandı.

Dernek, her yıl ekim-kasım aylarında Cumhuriyet'in kuruluşunu kutlamak amacıyla balo düzenliyor. Bu yılki kutlamalar, Lozan Antlaşması görüşmelerinin yürütüldüğü ve derneğin 1973 senesinde ilk balosunun düzenlendiği Lozan Beau Rivage Palace Oteli salonlarında yapıldı.

Öte yandan Beau Rivage Palace'nin arşivinde yer alan 1923'te imzalanan Lozan Antlaşması'na ait gazete kupürleri de otelde sergilendi.

Kaynak: AA / Politika

Dünya Ticaret Örgütü Lüksemburg İsviçre Lozan Politika Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

YARGI YEKTA KİMDİR? Yargı dizisi "Yekta" Uğur Polat kimdir, kaç yaşında, nereli, oynadığı dizi ve filmler nedir? AMARDEEP ANAND KİMDİR? MasterChef konuğu Amardeep Anand kaç yaşında, nereli? PANTENE ALTIN KELEBEK 2023 KAZANANLAR LİSTESİ: 49. Pantene AltIn Kelebek Ödülünü kimler kazandı, kazanan isimler kimler? DOĞUKAN İSLAMOĞLU KİMDİR? AK Parti Artvin Gençlik Kolları Başkanı Doğukan İslamoğlu neden öldü, kaç yaşında, hayatı ve biyografisi! BEŞİKTAŞ BAŞKANLIK SEÇİMİ SONUÇLARI: BJK yeni başkanı kim oldu 2023? Beşiktaş'ın yeni başkanı kim? Beşiktaş'ın YENİ BAŞKANI Hasan Arat kimdir, kaç yaşında, nereli? Beşiktaş Başkanlık seçimi kim kazandı? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ İNTERNET DİZİSİ kim kazandı, oldu? Altın Kelebek Ödülleri En İyi İnternet Dizisi ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ DİZİ ÇİFTİ kim kazandı, oldu? Altın Kelebek Ödülleri En İyi Dizi Çifti ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ KADIN OYUNCU kim kazandı, oldu? Altın Kelebek Ödülleri En İyi Kadın Oyuncu ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ ERKEK OYUNCU kim kazandı, oldu? Altın Kelebek Ödülleri En İyi Erkek Oyuncu ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ ROMANTİK KOMEDİ DİZİSİ kim kazandı, oldu? Altın Kelebek En İyi Romantik Komedi Dizisi ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ ROMANTİK KOMEDİ KADIN OYUNCU kim kazandı, oldu? En İyi Romantik Komedi Kadın Oyuncu ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ ROMANTİK KOMEDİ ERKEK OYUNCU kim kazandı, oldu? En İyi Romantik Komedi Erkek Oyuncu ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ KOMEDİ KADIN OYUNCU kim kazandı, oldu? En İyi Komedi Kadın Oyuncu ödülü kim aldı, kazandı? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ KOMEDİ ERKEK OYUNCU kim kazandı, oldu? En İyi Komedi Erkek Oyuncu ödülü kime gitti?
title