İmamoğlu'ndan Bakan Soylu'nun "Dedikodunun değil iyiliğin zamanı" sözlerine sert tepki: Ne diyorsun sen Allah aşkına ya? - Haberler
Haberi Paylaş

İmamoğlu'ndan Bakan Soylu'nun "Dedikodunun değil iyiliğin zamanı" sözlerine sert tepki: Ne diyorsun sen Allah aşkına ya?

Haberler.com - Erdem Aksoy - Politika
 - Güncelleme:

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun İstanbul'un karla boğuştuğu dakikalarda İngiliz Büyükelçi Dominick Chilcott ile balık restoranında görüntülenmesine ilişkin tartışmalar devam ediyor. İmamoğlu'nun, MOBESE görüntülerinin devlet eliyle sağlandığı iddiasına İçişleri Bakanı Süleyman Soylu "Dedikodunun değil iyiliğin zamanı" yanıtını vermişti. Bugün katıldığı yayında Soylu'nun sözlerine tepki gösteren İmamoğlu, "Ne diyorsun sen Allah aşkına ya? Çok ciddi ve hayati bir meseledir" ifadesini kullandı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, FOX TV'de İsmail Küçükkaya ile Çalar Saat'in konuğu oldu. İstanbul'un karla mücadele ettiği dakikalarda İngiliz Büyükelçi Dominick Chilcott ile balık restoranında görüntülenen ve eleştirilerin odağına yerleşen İmamoğlu, mekana gelirken ve mekandan ayrılırken çekilen MOBESE görüntülerinin basına sızdırılmasına büyük tepki göstermişti.

Görüntülerin devlet eliyle sağlandığını öne süren İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun iddiası sorulan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise "Dedikodunun değil iyiliğin zamanı" yanıtını vermişti.

Bakan Soylu'nun verdiği yanıta katıldığı sabah programında değinen İmamoğlu, "Ne diyorsun sen Allah aşkına ya? Çok ciddi ve hayati bir meseledir. Birileri fotoğrafımızı masanın altından çekmiş falan bunların hiçbir önemi yok. Bu benim memleketimin, şahsımın, ailemin herkesin güvenliği meselesidir. İçişleri Bakanı 'İyiliğin zamanı...' diyor. Gırgır yapacak zamanı değil" dedi.

İmamoğlu'nun açıklamalarından satır başları şöyle:

"55 gün önce 557 terörist dedin, 20 gün önce ben valiliğe dilekçe yazdım. Yollayın bana gereğini yapayım diyorum. Her dediği lafın altı boş çıkıyor. İşin gücün başka. Kabadayılık saygın bir kavramdır, o da sana yakışmıyor, devletin sana verdiği görevi yap.

MOBESE görüntüleriyle ilgili kendi şahsi başvurumu yaptım, kurumsal başvurumu yaptım. İstanbul Başsavcılığı'nı da göreve davet ediyorum. Ben bu olayı yaşadığım akşam valimizi aradım. Kendisine mesaj attım bunu dilekçe kabul edebilirsiniz dedim. Valiye mesajımı attım. Söz uçar yazı kalır. Yetinmedim ertesi gün bir daha attım.

Sayın Bakan sen MOBESE kamerası için mi İstanbul'a geldin? İstanbul'a gelip MOBESE'de kestirilen kayıt ve bu süreci yönetmek için mi İstanbul'a geldin? Bu nasıl bir İmamoğlu korkusu, bu nasıl İstanbul sevdası? Vali Bey'le biz işbirliği yaptık. Şu andaki baskıcı akıl olmasa bu ülkenin bürokratında hiçbir sorun yok. Siyasi baskıyı yaparsan insanlar yığılıp kalıyor. Özgür bırakın şu milleti ya. Siyasetin kıskacına sokmayın."

Erdem Aksoy
Gündem Editörü Haberler.com - Politika

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ekrem İmamoğlu, Süleyman Soylu, MOBESE, İBB, Politika, Güncel, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (6)

MUSTAFA YILDIRIM :

Bu kadar çok eleştriliyorsan seni çekemiyorlar,doğru yoldasın başkanım. YANINDAYIZ...

Sanane Adımdan :

hem suçlu hem güçlü atasözü tam bu durum için özür dileyecegine hala oraya buraya saldırıyo 2024 de görüşmek üzere

Emir Etmen Emir:

Peki karda kışta insanlar yolda aç susuz kalmış ,çocuklar soğuktan donmak üzereyken süslenip puslenip İngiliz elcisiyle yemek yeme zamanimiydi? Sürekli ağlıyorsun iş yap ,Bakanlıktan onay projelerin var herşeyi neden yapmıyorsun? Tabii senin derdin İstanbul değil ki.Senin için Büyükelçi 16 milyondan daha önemli.

Tüm 6 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title