İBB Başkanı İmamoğlu, mağdur vatandaşlardan özür diledi - Haberler
Haberi Paylaş

İBB Başkanı İmamoğlu, mağdur vatandaşlardan özür diledi

Haberler.com - Olgun Kızıltepe - Politika
 - Güncelleme:

Kar yağışıyla mücadele konusunda AKOM'dan son gelişmeleri aktaran İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Mağdur olan vatandaşlarımızın varolduğunu bilerek onlardan da özür dileyerek, sorunu azalttığımızı belirtiyorum" dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul'u etkisi altına alan kar yağışına yönelik açıklamalarda bulundu. AKOM'dan son gelişmeleri aktarmak üzere konuşan İmamoğlu, karın güzel ve bereketli yanına bakılması gerektiğini söyledi.

Tüm emekçilere çalışmalarından dolayı teşekkür eden İmamoğlu, Vali ile de devamlı iletişimde olduğunu belirterek, "E5, D-100 kime aittir bellidir. Ama böyle bir afet ortamında birbirimizi yaralayan söylemleri duymuyor, görmüyoruz bile. Şu an bu masada birçok kamu kurum ve kuruluşunun temsilcisi var. Her emekçinin emeğine, alın terine sağlık. Büyük emek gösterildi. Bu anlamda da sayın Valimize de teşekkür ediyorum. Her an telefonun karşı ucunda oldular" dedi.

Açıklamasının devamında mağdur vatandaşlardan özür dileyen İmamoğlu, "Mağdur olan vatandaşlarımızın varolduğunu bilerek onlardan da özür dileyerek, sorunu azalttığımızı belirtiyorum. Bu akşam yine kar yağışı olduğunu bilelim. Dışarı çıkmamalarını rica ediyoruz. Yarına da dikkat etmeliyiz. İşi olan vatandaşlarımız toplu taşıma araçlarını tercih etsinler" şeklinde konuştu.

İmamoğlu, iklim değişikliğiyle mücadelede karın önemine vurgu yaparak, "Karın güzel tarafına, bereketli tarafına bakmayı vatandaşlaımıza dile getirmek isterim. Zira iklim değişikliğiyle mücadelede karın ne kadar etkili olduğunu bildiğimiz, özellikle Trakya coğrafyasında, İstanbul coğrafyasında yer altı sularının ne kadar çekildiğini ve tarımda ne kadar büyük bir problem yarattığını bildiğimiz bu dönemde, bu kar yağışı her şeye rağmen bir bereket." ifadelerini kullandı.

Barajların dolacağını söyleyen İmamoğlu, "İstanbul için su kaynağı olduğunu ifade edelim. Bugün itibariyle yüzde 54 civarı olan doluluk oranının yüzde 70 civarına çıkacağını umut ediyoruz. Yoğun bir kar yağışı oldu." dedi.

Ekrem İmamoğlu, Politika, Güncel, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (1)

diyar-ı bekir:

ALLAH BİR ÇARPARSAN İMAMDA OĞLU DA KALMAZ SENİ ÖMÜR BOYU TATİLE GÖNDERİR

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title