Haberi Paylaş

HÜDA PAR Genel Başkanı Yapıcıoğlu: Türk bayrağının ismi bana problemli geliyor

Politika Haberleri

AK Parti'nin Cumhur İttifakı'na dahil olması için görüşmelerde bulunduğu HÜDA PAR'ın Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu'nun katıldığı bir televizyon programında sarf ettiği cümleler tartışma yarattı. Yapıcıoğlu'nun, "Türk bayrağı derseniz, Kürtler benim bayrağım nerede diyor. Türk bayrağının ismi bana problemli geliyor" ifadeleri sosyal medyada yeni bir tartışmanın fitilini ateşledi.

Türkiye, 14 Mayıs'ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerine kilitlenirken, Cumhur İttifakı'nın adayı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı destekleyeceklerini açıklayan HÜDA PAR'ın Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu'nun katıldığı bir televizyon programında yaptığı açıklamalar gündem oldu.

TÜRK BAYRAĞIYLA İLGİLİ SÖZLERİ TARTIŞMA YARATTI

Parti programındaki ifadeler nedeniyle Cumhur İttifakı'na katılımı tartışma konusu olan HÜDA PAR'ın lideri Yapıcıoğlu'nun Türk bayrağıyla ilgili sözleri sosyal medyada tartışma yarattı.

"BENİM BAYRAKLA KAVGAM YOK"

Yapıcıoğlu'nun açıklamaları şu şekildeydi; "Biz, eşit vatandaşlık istiyoruz. Bu bayrak hepimizin bayrağı olsun istiyoruz, bizim bayrakla problemimiz yok. Ama bu bayrağın ismi 'Türk Bayrağı' dediğinizde Kürt diyecek ki benim bayrağım nerede? Niye Türk bayrağı... Benim bayrakla kavgam yok, herhangi bir problemim yok. Ama, bayrağın ismi bana problemli geliyor. Neden Türkiye bayrağı değil de Türk Bayrağı deniyor?"

Haberler.com - Politika

Zekeriya Yapıcıoğlu HÜDAPAR Politika Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (32)

Hsn:

Irkçılığın olmadığı İslam kardeşliği altında birleşmek çok önemli tabiki ama bu ülkemizin bayrağının Türk bayrağı olduğunu bu milletin Türk milleti olduğu gerçeğini değiştirmez bu ırkçılık değildir isteyen kendisine ben kürdüm lazım diyebilir

Cevap Yaz214Yayından Kaldır
Burak Ergül:

Bu topraklar Anadolu toprağı ve 72 millet bu topraklarda . Anadolu Bayrağı yada Türkiye Bayrağı denilebilir . Böylelikle o diğer bayraklar paçavra olur .

Cevap Yaz2910Yayından Kaldır
Erkan Can :

MHP denen parti de bunlarla aynı ittifakta bulunacak,aynı kararları alacak hemi ? Şehitlerimizin kemiklerini sızlatıyorsunuz

Cevap Yaz1642Yayından Kaldır
Tüm 32 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title