Haberi Paylaş

HDP'den Millet İttifakı'na gözdağı: 'Nasıl olsa bize oy verecek' diyenler çok büyük bir hatada bulunur

Politika Haberleri

HDP'li Garo Paylan, katıldığı bir canlı yayında Millet İttifakı'na gözdağı verdi. Yerel seçimlerde iktidarın kaybetmesi için Millet İttifakı'na oy verdiklerini söyleyen Paylan, "'Nasıl olsa HDP bize oy verecek' diyenler çok büyük bir hatada bulunur" dedi. HDP yönetiminden son dönemde gelen açık ittifak çağrılarını yanıtlayan CHP lideri Kılıçdaroğlu, "İttifak bileşenleri ile hareket etmek zorundayız" demişti.

Hdp Milletvekili Garo Paylan, Bizim TV YouTube kanalında yaptığı konuşmada, 2019 yerel seçimlerini ve 2023 yılında yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimlerini değerlendirdi. Paylan, Millet İttifakı'yla ilgili de çok çarpıcı bir açıklamada bulundu.

Yerel seçimlerde iktidarın kaybetmesi için Millet İttifakı'na oy verdiklerini belirten Paylan, "Biz İstanbul seçimlerinde, yerel seçimlerde muhalefete, iktidar kaybetsin diye oy verdik. Tek bir stratejimiz vardı. İktidara kaybettirmek. Ama şimdi kazanacağımız bir barış ve demokrasi var" dedi.

Hdp'li Paylan, "Millet İttifakı şöyle bakarsa, 'Ben nasıl olsa yürürüm, HDP seçmeni nasıl olsa Erdoğan'a karşıt, ben ne yaparsam yapayım, milliyetçi politika da gütsem nasıl olsa bana oy verecek' derlerse çok büyük bir hatada bulunurlar" ifadelerini kullandı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na, katıldığı bir programda HDP yönetiminden son dönemde gelen açık ittifak çağrıları sorulmuştu. CHP lideri, bu çağrılara yanıtının ne olacağı sorusuna Millet İttifakı'nı işaret ederek yanıt vermişti. "İttifak bileşenleri ile hareket etmek zorundayız" demişti.

Haberler.com - Politika

Millet İttifakı Garo Paylan HDP Politika Güncel Haberler

title