GARO PAYLAN HABERLERİ

Garo Paylan haber, Garo Paylan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Garo Paylan

Garo Paylan

Doğum Yeri İstanbul / Türkiye
Doğum Tarihi 3.10.1972

Garo Paylan Kimdir ?

Garo Paylan ( d. 3 Ekim 1972, İstanbul), Türkiye Ermenisi eğitimci ve siyasetçi. Garo Paylan, aslen Malatyalı olan Ermeni bir ailenin üç çocuğundan ortancası olarak 3 Ekim 1972'de İstanbul'da doğdu. Kuşaklardır ayakkabıcı olan ailesi, 1969'da Malatya'dan İstanbul'a göç etmiş ve kendisine dedesi Yemenici Garabet'in adının kısa hâli olan Garo adını vermişti.
Biyografinin devamı için tıklayın
Garo Paylan - 16.07.2021
Ekonomiye ilişkin düzenlemeler içeren kanun teklifi TBMM Genel Kurulunda
15 Temmuz'da dini kisveye bürünen, hizmet ve himmet örtüsüne saklanan cemaat olgusundan cürüm ve cinayet çıkaran hain bir terör örgütünün Türkiye'yi işgale kalkıştığını vurgulayan Kalaycı şu değerlendirmelerde bulundu: "Hamdolsun ki Türk milleti istiklaline kanıyla, canıyla, imanıyla sahip çıkmıştır. Türk milleti varlığının bedelini sayısız kez ödemiştir fakat 15 Temmuz 2016'da yaşanan dehşet ve vahşet son iki asırda karşılaştığımız hiçbir hıyanete benzememektedir. Türkiye beş yıldır FETÖ'yle, kalıntılarıyla ve kripto damarıyla mücadele halindedir. Bu mücadele aynı zamanda bir beka ve onur mücadelesidir. 15 Temmuz'un sis bulutu henüz dağılmamıştır çünkü ihanet ve işgal planlarının merkez üssü hala aktiftir, kripto damar henüz kurumamıştır." HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan ise altı yıldır TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu üyesi olduğunu belirterek, "Altı yıldır komisyonumuza torba yasalar yağıyor ama ben bu kadar kötü hazırlanmış, kötü sunulmuş, bu kadar bürokrasinin ne olduğundan haberdar olmadığı bir torba yasayı maalesef ilk kez görüyorum.
Garo Paylan - 13.07.2021
Ekonomiye ilişkin düzenlemeler içeren kanun teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşülüyor
HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan da bu konuda yalnızca İçişleri Bakanlığının verilerinin öğrenilebildiğini öne sürdü.
Garo Paylan - 12.07.2021
Ekonomiye ilişkin düzenlemeler içeren kanun teklifi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşülüyor
HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan da OHAL rejiminin üç yıl daha devam ettirilmek istendiğini iddia ederek, "Şu anda bir OHAL rejiminde yaşıyoruz ve bu OHAL rejiminin sürmesi hem huzurumuzu hem refahımızı yok ediyor.
Garo Paylan - 12.07.2021
HDP'li Paylan: "Torba teklifte OHAL rejiminin 3 yıl daha uzatılması öneriliyor"
HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşülen ekonomiye ilişkin kanun teklifinde, "OHAL rejiminin 3 yıl daha uzatılmasının önerildiğini" savunarak, "Biz artık bu ülkenin olağan bir rejime dönmesi gerektiğini söylüyoruz.
Garo Paylan - 12.07.2021
Ekonomiye ilişkin düzenlemeler içeren kanun teklifi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşülüyor
HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, yürütmenin taleplerini içeren bir torba teklifin komisyonun gündeminde olduğunu söyledi.
Garo Paylan - 05.07.2021
HDP'li Paylan: "Vatandaşın elde ettiği gelir, temel ihtiyaçları karşılamaya yetmiyor"
HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, vatandaşın elde ettiği gelirin, temel ihtiyaçları karşılamaya yetmediğini belirtti.
Garo Paylan - 15.06.2021
TBMM Genel Kurulunda CHP, HDP ve İYİ Parti'nin grup önerileri kabul edilmedi
HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, Türk Telekom üzerinden yakın tarihin en büyük organize dolandırıcılığının yapıldığını, kar eden bir kuruluşun peşkeş çekildiğini öne sürdü.
Garo Paylan - 04.06.2021
HDP'li Paylan, küçük esnafın zincir marketlere karşı korunması gerektiğini söyledi
HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, küçük esnafın zincir marketler karşısında her geçen gün eridiğini, bu durumu önlemek adına bir yasa teklifi hazırladıklarını belirtti.
Garo Paylan - 02.06.2021
TBMM Genel Kurulunda CHP, HDP ve İYİ Parti'nin grup önerileri kabul edilmedi
HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, çiftçinin borcunun silinmesi gerektiğini savunarak, "Sizin çiftçiye 300-350 milyar lira borcunuz var.
Garo Paylan - 01.06.2021
Bazı kamu alacaklarının yapılandırılmasına ilişkin kanun teklifi TBMM Genel Kurulunda
Vergilerin ve sigorta primlerinin toplanmasında görev yapan, bu işin asıl yükünü çekenlerin, Gelir İdaresi ve SGK çalışanları ile mali müşavirler olduğuna değinen Kalaycı, şöyle devam etti: "Çalışanlar, yapılandırma düzenlemeleri döneminde gece yarılarına kadar büyük özveri ve gayret içinde görevlerini ifa etmektedir. Yoğun iş yükü altında 7/24 mesai mefhumuyla görev yapan tüm personel ve gelir uzmanlarının tazminatları artırılmalı, fazla çalışma ücreti ödenmesi konusunda mutlaka bir düzenleme yapılmalıdır. Vergi tahsilatı ve vergi bilincinin yerleştirilmesi konusunda mali müşavirlik mesleği çok önemli bir işleve sahiptir. Mali müşavirlerin başta ücret tahsilatı olmak üzere yaşadığı sorunlara çözüm getirilmeli, KDV indirimi mali müşavir ücretleri için de yapılmalıdır. Ayrıca mücbir sebep halinin mali müşavir nezdinde vuku bulması halinde de dikkate alınması için Vergi Usul Kanunu'nda gerekli düzenleme yapılmalıdır." "Bizde vergi kaçırmak vakayıadiye" HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, Kovid-19 salgınının etkilerini azaltmak için vergi affı getirildiğini söyleyerek, "Vergisini ödemeyenler ve ödeyemeyenler var.
Garo Paylan - 01.06.2021
TBMM Genel Kurulunda, bazı kamu alacaklarının yapılandırılmasına ilişkin teklifin görüşmelerine başlandı
HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, iktidarın vergiyi kamyoncuya, taksiciye, minibüsçüye yüklediğini ileri sürerek, "Asgari ücret 2 bin 825 lira, peki açlık sınırı kaç para arkadaşlar? 2 bin 830 lira yani vatandaş karnını doyurmak için bile şu anda asgari ücret yetmiyor.
Garo Paylan - 27.05.2021
Bazı kamu alacaklarının yapılandırılmasına ilişkin teklif TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda kabul edildi (7)
Öte yandan bir YÖK yetkilisi, HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan'ın yurt dışına öğrenim için gidip dönmeyenlerin sayısını sorması üzerine, bu kapsamda sadece 500 kişinin yurda dönmediğini, son 5 yılda yurt dışında öğrenim görenlerin yüzde 97'sinin yurda dönüş yaptığını kaydetti.
Garo Paylan - 27.05.2021
HDP'li Paylan, vergi affı düzenlemesini eleştirdi
HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda yeni bir vergi affı düzenlemesinin görüşüldüğünü belirterek, her yıl çıkarılan bu afların adaleti ortadan kaldırdığını savundu.
Garo Paylan - 26.05.2021
Bazı kamu alacaklarının yapılandırılmasına ilişkin teklif TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda
Düzenleme kapsamında yer alan matrah artırımının zorunlu olmadığını söyleyen Demiröz, öte yandan HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan'ın, "sektörel yapılandırma" önerisinin Anayasadaki eşitlik ilkesine aykırı olacağına dikkati çekti.
Garo Paylan - 26.05.2021
Bazı kamu alacaklarının yapılandırılmasına ilişkin teklif TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda
HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, kanun teklifinde vicdan ve adalet bulunmadığını, son 5 yılda 5 yapılandırma teklifi kabul edilmesinin doğru olmadığını söyledi.
Garo Paylan - 26.05.2021
Bazı kamu alacaklarının yapılandırılmasına ilişkin teklif TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda
HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, kanun teklifinin 21 Mayıs'ta TBMM Başkanlığı'na sunulmadan önce bir gazetede haber olarak yayımlandığını belirterek, "Bu teklifi basına kim sızdırdı?" sorusunu yöneltti.
Garo Paylan - 17.05.2021
Sigortacılık ile bazı alanlara ilişkin kanun teklifi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşülüyor
HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, teklifin en önemli düzenlemesinin Finansal İstikrar ve Kalkınma Komitesi'ne ilişkin madde olduğunu dile getirerek, "Finansal İstikrar ve Kalkınma Komitesi'nin yanlış olduğunun ikrarıdır bu madde.
Garo Paylan - 28.04.2021
Bağımsız İstanbul Milletvekili Özdağ: "PKK-ASALA işbirliği HDP içinde devam etmektedir"
Devletin elinde bu kişilerle ilgili bilgilerin olduğunu dile getiren Özdağ, "Garo Paylan ise Ermeni kimliği için de HDP için de adeta PKK-ASALA işbirliğinin ideolojik ve manevi kanıtıdır.
Garo Paylan - 25.04.2021
Kobani olaylarının "azmettiricileri" hakim karşısına çıkıyor
İddianamenin kabul edilmesinden sonra olay tarihinde HDP Merkez Yürütme Kurulu (MYK) üyesi olan HDP Eş Genel Başkanı ve İstanbul Milletvekili Pervin Buldan, dönemin MYK üyelerinden Grup Başkanvekilleri Meral Danış Beştaş ve Hakkı Saruhan Oluç ile Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, İstanbul Milletvekili Hüda Kaya, Van Milletvekili Sezai Temelli ve İzmir Milletvekili Serpil Kemalbay Pekgözegü hakkında hazırlanan fezlekeler 19 Şubat 2021'de Meclis'e gönderildi.
Garo Paylan - 21.04.2021
AK Parti milletvekillerinin imzasını taşıyan Vergi Usul Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Plan ve Bütçe...
AK Parti milletvekillerinin imzasını taşıyan Vergi Usul Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi.
Garo Paylan - 21.04.2021
Akaryakıt kaçakçılığıyla mücadeleye ilişkin kanun teklifi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşülüyor
HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, kanun teklifinin, öncelikle TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonunda görüşülmesi, ardından Plan ve Bütçe Komisyonuna gelmesi gerektiğini savundu.
Garo Paylan - 15.04.2021
Son Dakika | HDP'li Paylan: "Kapatma tedbirleriyle birlikte mutlaka tüm yurttaşlarımız ekonomik güvenceye alınmalı"
Bir son dakika haberine göre HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, koronavirüs salgınına karşı kapatma tedbirleriyle birlikte tüm yurttaşların ekonomik güvenceye alınması gerektiğini söyledi.
Garo Paylan - 13.04.2021
TBMM Genel Kurulu
"Kurumlar vergisinde kademeli sisteme geçilmeli" HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan da Türkiye'nin derin bir ekonomik kriz yaşadığını ileri sürerek, "Yakın bir gelecekte ABD Merkez Bankası Başkanı diyecek ki: 'Artık para basmıyorum ve faizleri yükseltiyorum.
Garo Paylan - 29.03.2021
HDP'li Paylan, Kürşat Ayvatoğlu hakkında Meclis araştırma önergesi vereceklerini söyledi
HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, partisinin, uyuşturucu madde kullanırken çekilen görüntüleri sosyal medyada yayımlanan Hamza Kürşat Ayvatoğlu hakkında Meclis araştırması açılmasına ilişkin önergeyi TBMM Başkanlığına sunacaklarını belirtti.
Garo Paylan - 16.03.2021
TBMM Genel Kurulunda uluslararası sözleşmeler görüşülüyor
HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, Ekonomi Reform Paketi'ne ilişkin eleştirilerini dile getirdi.
Garo Paylan - 25.02.2021
TBMM'ye yeni dokunulmazlık dosyaları sevk edildi
Buldan, Beştaş ve Oluç'un yanı sıra fezlekeleri Karma Komisyona sevk edilen HDP milletvekilleri şöyle: "HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, HDP Mersin Milletvekili Fatma Kurtulan, HDP Hakkari Milletvekili Sait Dede, HDP İzmir Milletvekili Serpil Kemalbay Pekgözegü, HDP Ağrı Milletvekili Berdan Öztürk, HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya, HDP Batman Milletvekili Ayşe Acar Başaran, HDP Şanlıurfa Milletvekili Ayşe Sürücü, HDP Ağrı Milletvekili Dirayet Dilan Taşdemir, HDP Mardin Milletvekili Pero Dundar, HDP İstanbul Milletvekili Oya Ersoy, HDP İstanbul Milletvekili Züleyha Gülüm, HDP Diyarbakır Milletvekili Hişyar Özsoy, HDP Diyarbakır Milletvekili Dersim Dağ, HDP Batman Milletvekili Feleknas Uca, HDP Siirt Milletvekili Sıdık Taş, HDP Van Milletvekili Sezai Temelli.
Garo Paylan - 24.02.2021
TBMM Başkanı Şentop, 33 farklı fezlekenin dün akşam itibarıyla Meclis'e geldiğini açıkladı
Bu kapsamda, HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, Grup Başkanvekilleri Meral Danış Beştaş ve Hakkı Saruhan Oluç, Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, İstanbul Milletvekili Hüda Kaya, Van Milletvekili Sezai Temelli, Mardin Milletvekili Pero Dundar, Mersin Milletvekili Fatma Kurtulan ve İzmir Milletvekili Serpil Kemalbay Pekgözegü hakkında, Anayasa'nın 83.
Garo Paylan - 19.02.2021
Kobani soruşturması kapsamında Pervin Buldan'ın da arasında bulunduğu HDP'li 9 milletvekili hakkında fezleke
Bu kapsamda, HDP Eş Genel Başkanı ve İstanbul Milletvekili Pervin Buldan, Grup Başkanvekilleri Meral Danış Beştaş ve Hakkı Saruhan Oluç ile Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, İstanbul Milletvekili Hüda Kaya, Van Milletvekili Sezai Temelli, Mardin Milletvekili Pero Dundar, Mersin Milletvekili Fatma Kurtulan ve İzmir Milletvekili Serpil Kemalbay Pekgözegü hakkında, Anayasa'nın 83.
Garo Paylan - 19.02.2021
TSK personeline ilişkin kanun teklifi TBMM Genel Kurulunda yasalaştı (4)
HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, "bekçi, polis, asker yasalarını" görüştüklerini belirterek, "Elbette konuşalım ama bu toplumun bir ekonomik krizi yok mu? Meclis'te yalnızca güvenlikçi bakışı kutsamak üzerine konuşmalar yapılıyor.
Garo Paylan - 25.01.2021
HDP'li Paylan, esnafın dertlerini ciddiyetle ele alacak bir yasal düzenleme yapılması gerektiğini söyledi
HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, "Esnafın dertlerini ciddiyetle ele alacak bir yasal düzenleme yapmalıyız. Esnafımızı ciddi anlamda doğrudan gelir destekleriyle buluşturmalıyız." dedi.
Garo Paylan - 25.12.2020
TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, Merkez Bankasının faaliyetlerine ilişkin bilgilendirme toplantısı
HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, Merkez Bankası'nın atması gereken adımları zamanında atamadığını iddia etti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Garo Paylan Haberleri | Garo Paylan Kimdir - Haberler - Garo Paylan haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Garo Paylan kimdir, hayatı ve biyografisi. HDP'den Millet İttifakı'na gözdağı: 'Nasıl olsa bize oy verecek' diyenler çok büyük bir ha
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 19.9.2021 14:06:03. #1.15#

title