GARO PAYLAN HABERLERİ

Garo Paylan haber, Garo Paylan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Garo Paylan

Garo Paylan

Doğum Yeri İstanbul / Türkiye
Doğum Tarihi 3.10.1972 - ...

Garo Paylan Kimdir ?

Garo Paylan ( d. 3 Ekim 1972, İstanbul), Türkiye Ermenisi eğitimci ve siyasetçi. Garo Paylan, aslen Malatyalı olan Ermeni bir ailenin üç çocuğundan ortancası olarak 3 Ekim 1972'de İstanbul'da doğdu. Kuşaklardır ayakkabıcı olan ailesi, 1969'da Malatya'dan İstanbul'a göç etmiş ve kendisine dedesi Yemenici Garabet'in adının kısa hâli olan Garo adını vermişti.
Biyografinin devamı için tıklayın
Garo Paylan - 25.12.2020
TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, Merkez Bankasının faaliyetlerine ilişkin bilgilendirme toplantısı
HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, Merkez Bankası'nın atması gereken adımları zamanında atamadığını iddia etti.
Garo Paylan - 25.12.2020
TCMB Başkanı Ağbal, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonuna sunum yaptı: (2)
HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan da toplantı öncesinde söz alarak, söz konusu toplantının Noel Bayramı'nda yapılmasının doğru olmadığını savunarak, "Bugün bu oturumun yapılmaması gerekirdi.
Garo Paylan - 16.12.2020
HDP, Kovid-19 ile mücadelede "28 günlük tam kapanma"yı önerdi
HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, "HDP olarak tüm ölümleri durdurmak için, tüm vatandaşlarımızı ekonomik güvenceye alarak, zorunlu sektörler dışında tüm ekonomik faaliyetleri durdurarak, 28 günlük tam kapanmayı öneriyoruz.
Garo Paylan - 15.12.2020
HDP'li Paylan, esnafa destek paketi için "dağ fare doğurdu" değerlendirmesi
HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, esnafa destek paketini, "Dağ fare doğurdu.
Garo Paylan - 12.12.2020
TBMM'ye Mithat Sancar ve 22 milletvekilinin dokunulmazlık dosyaları sevk edildi
Sancar'ın yanı sıra Yasama Dokunulmazlığının Kaldırılması Hakkında Cumhurbaşkanlığı tezkereleri, TBMM Anayasa ve Adalet Karma Komisyonuna sevk edilen milletvekilleri şöyle: HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, HDP Şanlıurfa Milletvekili Ayşe Sürücü, HDP Şanlıurfa Milletvekili Ömer Öcalan, HDP Van Milletvekili Tayip Temel, HDP Diyarbakır Milletvekili Hişyar Özsoy, HDP Diyarbakır Milletvekili İmam Taşçıer, HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, HDP Ağrı Milletvekili Berdan Öztürk, HDP Muş Milletvekili Gülüstan Kılıç Koçyiğit, HDP Batman Milletvekili Feleknas Uca, HDP Şırnak Milletvekili Nuran İmir, HDP Van Milletvekili Sezai Temelli, HDP Şırnak Milletvekili Hüseyin Kaçmaz, HDP Van Milletvekili Murat Sarısaç, HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, HDP Iğdır Milletvekili Habip Eksik, DBP Diyarbakır Milletvekili Salihe Aydeniz, Bağımsız Mardin Milletvekili Tuma Çelik, Bağımsız Muş Milletvekili Mensur Işık, İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu, CHP İzmir Milletvekili Selin Sayek Böke.
Garo Paylan - 11.12.2020
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, TBMM Genel Kurulunda bakanlığının 2021 yılı bütçesini sundu: (2)
Yerli yoğun bakım solunum cihazının yine bir Teknopark ürünü olduğunu ifade eden Varank, HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan'ın eleştirilerine şu yanıtı verdi: "Emperyalist Batı hayranlığı gözünü öyle bürümüş ki, örnek verdiği ülkelerin dünyanın en büyük silah endüstrisine sahip olduğunun farkında bile değil.
Garo Paylan - 11.12.2020
TBMM Genel Kurulunda Ticaret Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının bütçeleri görüşülüyor
HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, "Türkiye'nin bir hikayesi vardı.
Garo Paylan - 08.12.2020
Meclis ile Kültür ve Turizm Bakanlığının 2021 yılı bütçeleri TBMM Genel Kurulu'nda
İktidarın, yaşanan krizlere aldırış etmediğini, bu bütçenin de halka hitap etmediğini öne süren Günay, şunları kaydetti: "İşsizlik oranları giderek yükselmektedir. Bütün kentlerde var olan işsizlik giderek derinleşmektedir. Ülkeyi lüks, israf ve yolsuzlukla maalesef ki boğdunuz. 2021 yılı, emekçiler, emekliler, kadınlar, gençler, çiftçiler, esnaf, işsizler için çok zorlu bir yıl olacak. Pandemiyle artan işsizlik ve yoksulluğa karşı vatandaşlarımızı ekonomik güvenceye alacak bir bütçe yapmalıyız. 2021 yılı bütçe tercihlerini değiştirerek tüm vatandaşların temel ihtiyaçlarını güvence altına alan, gelir adaletsizliğini ve bölgesel eşitsizliği azaltan, doğayı koruyan, halk sağlığını önceleyen, cinsiyet eşitlikçi, barıştan ve emekten yana bir bütçe yapabiliriz. Halkın bütçesini öneriyoruz ve halkın bütçesini de savunmaya devam edeceğiz." Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan da 2021 yılı bütçesinin vicdansız ve adaletsiz olduğunu, Plan ve Bütçe Komisyonunda, bir virgülünü dahi değiştiremediklerini iddia etti.
Garo Paylan - 08.12.2020
HDP'li Paylan, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun "adaylık konusundaki açıklaması"nı değerlendirdi
HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, "Erken seçim sathına girilirse milletvekili ve cumhurbaşkanı adayları ortaya çıkacaktır.
Garo Paylan - 27.11.2020
2021 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda
Sayın Garo Paylan bir şey ifade etti, bu vesileyle öğrendiği dilleri de öğrenmiş olduk.
Garo Paylan - 27.11.2020
2021 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda
Bu arada konuşmasında "Türkiye'de imam açığı var." diyen AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir'e, HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan'ın, "Papaz açığı da var.
Garo Paylan - 27.11.2020
2021 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda
"Bu bütçe şatafat bütçesi" HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, 2021 bütçesinin "şatafat" ve "yandaşların bütçesi" olduğunu savundu.
Garo Paylan - 27.11.2020
HDP'li Paylan: "Asgari ücret, vergiden muaf net 4 bin lira olmalı"
HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, asgari ücretin, vergiden muaf net 4 bin lira olması gerektiğini söyledi.
Garo Paylan - 24.11.2020
2021 Yılı Bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonunda
Türkiye Cumhuriyeti kuruluşundan itibaren bölgesinde söz sahibi, tarihi mirası itibarıyla da merkezi bir ülke konumunda olarak barış ve bölgesel dayanışma anlayışını sürdürmeye gayret etmektedir. Mevcut şartlar ve sorunlar karşısında alınacak tedbirlerin ilkesi, egemenlik haklarımızın korunması ve cumhuriyetimizin ilelebet yaşatılması gayesi olacaktır. MHP olarak milli menfaatler doğrultusunda atılacak her adımda yanınızda olmaya devam edeceğiz." HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan da Türkiye'nin kadim meselelerinin bulunduğunu, iktidarın bu meselelerin çözümü noktasında başarılı olmadığını öne sürdü.
Garo Paylan - 23.11.2020
2021 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda
HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan'ın, Bakanlığının 2021 yılı bütçesi sunumunda, esnaftan çok az bahsetmesini üzüntüyle karşıladığını söyledi.
Garo Paylan - 20.11.2020
Son dakika haber | Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'dan HDP'li vekile sert cevap
Son dakika politika haberi: Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, sel felaketi sonrasında Giresun'da kepçe üstünde gitmelerini eleştiren HDP Diyarbakır milletvekili Garo Paylan'a sert cevap vererek, "Çevrecilik dersi vermeye kalkan anlayışınızın Kırklar Dağı'nı ne hale getirdiğini hepimiz biliyoruz.
Garo Paylan - 20.11.2020
HDP'li Paylan'dan faiz artırımı değerlendirmesi Açıklaması
HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, "Maalesef dün AKP tefecilerin, faiz lobisinin önünde diz çökmüştür.
Garo Paylan - 20.11.2020
2021 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda
HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, yeşil ekonomiye odaklanılması gerektiğini söyleyerek, buna önem verilmesi halinde ekonomide öne çıkılacağını belirtti.
Garo Paylan - 19.11.2020
2021 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda
Erim, HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan'ın, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'nun sunumuna ilişkin "Vizyon yok.
Garo Paylan - 19.11.2020
2021 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda
"Seni kim atadı?" HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, grubu adına yaptığı konuşmada, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'nun sunumunda ekolojik bir bakış olmadığını, kara yollarının inşa edileceği alanlardaki ekolojinin önemsenmediğini savundu.
Garo Paylan - 17.11.2020
2021 Yılı Bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonunda
"Eleştirilmemekten korkun" HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, grubu adına yaptığı konuşmada, Bakan Elvan'ın, yeni görevinin sürpriz şekilde gerçekleştiğine dikkati çekerek "Zor bir dönemde görevi devraldınız, Allah kolaylık versin.
Garo Paylan - 16.11.2020
2021 Yılı Bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonunda
HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan ise Türkiye'de sanayileşme noktasında hala arzu ettikleri noktaya gelemediklerini belirtti.
Garo Paylan - 12.11.2020
Son dakika politika: 2021 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda
HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan ise siyasetçilerin görevinin çözümü ortaya koymak olduğunu belirterek, "Bütün meselelerimizi nasıl çözeceğimize bakmak siyasetçilerin görevidir.
Garo Paylan - 11.11.2020
2021 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda
Dönmez, Karadeniz'de 405 milyar metreküplük rezervin keşfedildiği doğal gaz sahasına yakın bir noktada Romanya'nın gaz keşfettiğini, ancak keşfin fizibil olmaması nedeniyle çalışmalardan vazgeçildiğini öne süren HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan'ın sorusunu, "Bildiğim kadarıyla Romanya'da yatırımı yapan firma ile devlet düzenleme kurumu arasında bir müzakere var.
Garo Paylan - 11.11.2020
2021 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda
"Greta'nın sesini duyun" HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, "kadın bürokrat bulunmaması nedeniyle Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı bütçesinin acımasız şekilde hazırlandığını" iddia etti.
Garo Paylan - 10.11.2020
İstihdam teşvikine ilişkin kanun teklifi, TBMM Genel Kurulunda
HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, grubu adına yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'na, başbakanlığı döneminde yapılan hataları yüklediğini öne sürerek, "Sayın Cumhurbaşkanı bu anlamda insanları çok iyi kullanabiliyor ama buruşuk bir kağıt gibi de kenara atabiliyor.
Garo Paylan - 10.11.2020
2021 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda
"Adalet sistemi başarısız" HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, adalet sisteminin başarısız olduğunu iddia ederek Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'ü istifaya davet etti.
Garo Paylan - 05.11.2020
2021 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda
HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, son 25 yılda genç nüfusun köyleri boşalttığını, köyün nostaljik bir yere dönüştüğünü ve Türkiye'de Avrupa'da olduğu gibi kır-kent ilişkisinin kurulamadığını öne sürdü.
Garo Paylan - 04.11.2020
TBMM Genel Kurulu
HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, HDP'nin "4 Kısım 2016 yılındaki tutuklamalara" ilişkin grup önerisi üzerinde söz alarak, Eş Genel başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ ile milletvekillerinin "siyasi bir darbeyle rehin alındığını", yargının partilerine karşı bir "sopa" olarak kullanıldığını ileri sürdü.
Garo Paylan - 28.10.2020
2021 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda
HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan'ın eski TBMM Başkanı Cemil Çiçek döneminde bazı milletvekillerinin kesin hükümlerinin Genel Kurul'da okutulmasının dönem sonuna bırakıldığını ifade etmesine değinen Şentop, Cemil Çiçek döneminde üç tane kesin hükmün bulunduğunu ve bunların da Kemal Aktaş, Engin Alan ve Sebahat Tuncel'e ilişkin olduğunu belirtti.
Garo Paylan - 28.10.2020
2021 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda
HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, soru önergelerinin çoğunun, "kaba ve yaralayıcı" olduğu gerekçesiyle geri gönderildiğini ifade ederek, "Siz bir sansür mekanizması olarak orada işliyorsunuz.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Garo Paylan Haberleri | Garo Paylan Kimdir - Haberler - Garo Paylan haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Garo Paylan kimdir, hayatı ve biyografisi. TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, Merkez Bankasının faaliyetlerine ilişkin bilgilendirme to
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 17.1.2021 13:42:06. #1.14#
title