Hakaret tartışmasında yeni perde! Bakan Soylu'dan İmamoğlu hakkında suç duyurusu - Haberler
Haberi Paylaş

Hakaret tartışmasında yeni perde! Bakan Soylu'dan İmamoğlu hakkında suç duyurusu

Haberler.com - Politika
 - Güncelleme:

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun 31 Mart seçimlerinin iptal edilmesinin ardından YSK başkan ve üyelerine hakaret ettiği iddiasıyla yargılandığı dava sürerken, bu sefer de İçişleri Bakanı Soylu, mahkemede kendisine hakaret ettiğini belirttiği İmamoğlu hakkında suç duyurusunda bulundu.

31 Mart İstanbul Yerel Seçimleri'nin iptal edilmesinin ardından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı İmamoğlu'ndan YSK başkan ve üyelerine ağır eleştiriler gelmişti. İmamoğlu'nun bu eleştirilerinde hakarette bulunduğu iddiasıyla yapılan şikayetin ardından hakkında dava açıldı.

Sözcü'den Sevgim Begüm Yılmaz'ın haberine göre İmamoğlu'nun yargılandığı dava sürerken, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da İmamoğlu'nun duruşmada kullandığı ifadeler nedeniyle suç duyurusunda bulundu.

Süleyman Soylu'nun avukatı tarafından Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'na sunulan suç duyurusu dilekçesinde, "Ekrem İmamoğlu 10 Ocak 2022 tarihinde İstanbul Anadolu 7. Asliye Ceza Mahkemesindeki duruşmada tamamen suçtan kurtulmak amacıyla müvekkilimin kişilik haklarını hedef aldığı çok net bir şekilde anlaşılacaktır" ifadelerine yer verildi.

Dilekçede, "Soruşturma aşamasında belli bir şahsı hedef almadığını beyan eden şüpheli, kovuşturma aşamasında suçtan kurtulmak amacıyla bu kez şikayetimize konu ifadeyi müvekkilim için kullandığını beyan ederek müvekkilimin kişilik haklarına saldırmıştır" denildi. Dilekçede, İmamoğlu'nun 'kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret' suçundan cezalandırılması talep edildi.

Soylu'nun suç duyurusunun ardından, Ekrem İmamoğlu'nun avukatı Kemal Polat tarafından da savcılığa bir dilekçe sunuldu. Dilekçede, 'Ahmak' ifadesinin 4 Kasım 2019 tarihinde önce İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından o tarihte kamu görevlisi olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na karşı kullanılması nedeniyle İçişleri Bakanı'nın ifadesi için de savcılığın resen soruşturma başlatması gerektiği belirtildi.

Haberler.com - Politika

Ekrem İmamoğlu İstanbul Politika Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title