Haberi Paylaş

6'lı Masa ortağı Gültekin Uysal'dan İYİ Partili Ağıralioğlu'na tepki: İktidarın istediği bu tür sözler

Politika Haberleri

TBMM düzenlediği basın toplantısında hem Kılıçdaroğlu'nun cumhurbaşkanı adaylığıyla ilgili hem de HDP'ye yönelik sert açıklamalarda bulunan İYİ Partili Yavuz Ağıralioğlu'na 6'lı Masa'dan ilk yanıt geldi. Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, "Sözlerin kimin ağzına sakız olduğuna dikkat etmek lazım. İktidarın istediği bu tür sözlerdir" diye konuştu.

İyi Parti İstanbul Milletvekili ve Genel İdare Kurulu üyesi Yavuz Ağıralioğlu, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı adaylığına ve Altılı Masa'da adayı belirleme yöntemine karşı olduğunu söyledi.

"Cumhurbaşkanlığı makamını bölücülüğün pazarlık masasına gelmesine sebep olacak şekilde yönetti" ifadeleriyle HDP'ye yüklenen Ağıralioğlu, "Türk devletinin her aleyhine tertibin içerisinde parmak izleriyle göründüğünüz insanlarsınız, siz problemli insanlarsınız. Devlete katil derken gösterdiğiniz cüretkarlığı, bir kere PKK'ya katil derken gösteremediniz. Ben terörün gölgesinin düştüğü yerde devletin makamlarının örselenmesine razı değilim. Kemal Bey'in adaylığını dayatmasına, mutabakatın ihlal edilmesine itiraz ediyorum" dedi.

Ağıralioğlu'nun sözlerine 6'lı Masa'dan ilk yanıt ise Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal'dan geldi. Halk TV'de İsmail Küçükkaya'ya konuşan açıklamalarda bulunan Uysal, "Sözlerin kimin ağzına sakız olduğuna dikkat etmek lazım. İktidarın istediği bu tür sözlerdir dedi. Uysal, Kılıçdaroğlu'nun adaylığının 'ortak mutabakat' ile açıklandığına dikkat çekerek "Tartışmaları yapabilirsiniz. İyinin daha iyisi var. Güzelin daha güzeli var. Perdenin arkasında karar almadan bütün bu müzakereleri yapabiliriz. Ama artık bir yola koyulmuş. Millet önünde tarihi bir sorumluluğumuz var" diye konuştu.

Gültekin Uysal'dan İYİ Partili Ağıralioğlu'nun sözlerine tepki: İktidarın istediği bu tür sözlerDemokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal.

Ağıralioğlu'nun sözlerini doğru bulmadığını ve kabul etmediğini ifade eden Uysal, konuşmasını şöyle sürdürdü; "İYİ Parti, bu açıklamalara kurumsal olarak bir refleks verecektir. Neticede ortak mutabakat ile bir aday açıklanmış. Tartışmaları yapabilirsiniz. İyinin daha iyisi var. Güzelin daha güzeli var. Perdenin arkasında karar almadan bütün bu müzakereleri yapabiliriz. Ama artık bir yola koyulmuş. Millet önünde tarihi bir sorumluluğumuz var.

O istikametten ayrılmadan belirli değerlendirmeleri yapmak mecburiyetindeyiz. Söylenen sözler bizi de ilgilendiriyor. O 'kumpas' lafını ne benim şahsım ne de siyasi partilerin genel başkanlarının hak etmediği kanaatindeyim. Öyle bir vaka yok. Türkiye'de terörle mücadelede de ne tereddüt kaldı ne müsamaha. Sözlerin kimin ağzına sakız olduğuna dikkat etmek lazım. İktidarın istediği zaten bu tür sözlerdir. Bu ifadelerin doğru olmadığını düşünüyorum."

Kemal Kılıçdaroğlu Yavuz Ağıralioğlu Demokrat Parti Gültekin Uysal 6'lı Masa İYİ Parti Politika Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (5)

ibay :

tek başınıza aday olsanız da bi görsek boyunuzu posunuzu

Cevap Yaz16Yayından Kaldır
Hikmet Cakir:

chp millet vekili sayisi kaca düsüyor iyi düsünmek gerekli bosu bosuna 2.ci tur hesabi yapiyorlar kendi aralarinda anlasamayan yürütmede 1 baskan 11 vekil bakanlik dagilimi daha disari verilmedi türkiyem bunumu hak ediyor.!

Cevap Yaz01Yayından Kaldır
Hikmet Cakir:

chp iyi hdp mevcut toplam millet vekillerini 8 e böldünmü TBMM 8 parti olur 8 karsi 3 grup hangisi daha basarili olur diye sorarim tabiki su an memleket partisi dahil degil onuda katarsak milletittfaki 9 cumhur ittifaki 3 oluyor

Cevap Yaz00Yayından Kaldır
Tüm 5 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title