Haberi Paylaş

Biri Şanlıurfa'da diğeri İstanbul'da! Bugün gözler Kılıçdaroğlu ve Erdoğan'ın vereceği mesajda

Politika Haberleri

Tüm gözler bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nda olacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Şanlıurfa'da saat 14.00 gibi konuşma yapması beklenirken, aynı dakikalarda CHP lideri de İstanbul'da açıklamalarda bulunacak. İki liderin vereceği mesajlar büyük ilgiyle takip edilecek.

Şanlıurfa'da kent trafiğini rahatlatmak amacıyla Abide Kavşağı'nda Köprülü Kavşak yapımı tamamlandı. Köprünün resmi açılışı da Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan tarafından gerçekleştirilecek. Açılış töreni saat 13.00 itibariyle başlayacak. Vatandaşlar bu dakikadan itibaren alana alınacak ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın saat 14.00 gibi konuşmaya başlaması bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, önceki günlerde kendisine "3 Aralık'ı bekle. Gel, izle ve göre" diyen CHP lideri Kılıçdaroğlu'na "Sen de Şanlıurfa'da bizi izle" diyerek yanıt verdi. Bu nedenle iki liderin konuşmaları merakla bekleniyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmaya başladığı saatlerde de CHP lideri Kılıçdaroğlu İstanbul'da vizyon belgesini tanıtacak. ABD'li yazar, ekonomist Jeremy Rifkin, Prof. Dr. Daron Acemoğlu, Prof. Dr. Refet Gürkaynak'ın aralarında olduğu İkinci Yüzyıla Çağrı Grubu tanıtılacak. "Siyaset üstü kurul" olarak tanımlanan ekip, para politikaları, büyüme ve istihdam üzerine çalışacak.

Edinilen bilgiye göre; güncel para politikaları, istikrarlı büyüme modelleri, kalıcı istihdam önermeleri gibi pek çok başlıkta çalışmalar hazırlayacak 70 kişilik grup, CHP'nin uzun süredir hazırladığı rapor ve projelerde görüş aldığı akademisyenlerden oluşuyor. Kurulda bulunan isimlerden bazılarının bugün yapacağı sunumlarla kendini tanıtacağını aktaran parti kaynakları, bu kurulun bir CHP danışman kurulundan çok "siyaset üstü bir kurul olduğunu" vurguluyor.

CHP'nin bugün yapacağı açıklamanın da 6'lı masayla uyumlu bir vizyon belgesi olacağını söyleyen kaynaklar, "Açıklama İkinci Yüzyıla Çağrı Beyanname'mizin biraz daha somut hali olacak. Seçim öncesi beyannamemiz gibi olacak. Ancak bunu yaparken 6'lı masaya aykırı bir durum da olmayacak" değerlendirmesini yaptı.

Haberler.com - Politika

Kemal Kılıçdaroğlu Politika Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (1)

seyfullah aydın:

kim olursa olsun vereceği vaatlere inanmam çünkü verdiği vaatlerle iktidara gelenler verdikleri sözlerin aksi işler yaptı sözlerini tutmayıp başarısızlıklarını kendileri hariç herkese yüklediler doğru çünkü onları biz oraya getirdik suç bizde ama her kışın bir yazı vardır

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title