Haberler

Galata Köprüsü'ndeki Tadilat Nedeniyle Şehir Hatları Vapurları Hizmet Veremiyor

Güncelleme:

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisi AK Parti Grup Sözcüsü Murat Türkyılmaz, Galata Köprüsü'ndeki tadilat çalışmaları nedeniyle bazı Şehir Hatları vapurlarının Haliç Tersanesi'nde unutulduğunu ve bu yüzden hizmet veremediğini söyledi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisi AK Parti Grup Sözcüsü Murat Türkyılmaz, Galata Köprüsü'ndeki tadilat çalışmaları nedeniyle bazı Şehir Hatları vapurlarının Haliç Tersanesi'nde unutulduğunu, bu yüzden de hizmet veremediğini söyledi.

Türkyılmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, İBB'nin kentte deniz ulaşımını ve diğer alternatifleri entegre edecek makro bir ulaşım vizyonu vadettiğini fakat 4,5 yıldır bu konuda attığı ciddi bir adımı ve hizmeti göremediklerini dile getirdi.

Deniz ulaşımını güçlendirmekten ziyade var olan deniz araçlarını atıl bırakan trajikomik bir gündem konusunun olduğuna dikkati çeken Türkyılmaz, "Galata Köprüsü tadilata girdi ama köprü tadilata girmeden önce Haliç Tersanesi'nde olan ve dışarı çıkarılması gereken Şehir Hatları vapurları içeride unutuldu. Tadilat şu anda devam ettiği için vapurlar, diğer tarafa Boğaz'ı geçerek hizmet veremiyor. Şaka değil, ağlanacak halimize güldüğümüz bir sahne." diye konuştu.

Yeni İBB yönetiminin göreve geldiği ilk yıllarda bu konuları gündeme getirmediklerini belirten Türkyılmaz, şunları kaydetti:

"Ama 4,5 yıl sonra bu olayı acemilik değil, beceriksizlik olarak görmeye hakkımız var. Bu sahne İBB'nin organizasyonel kabiliyeti, daha doğrusu kabiliyetsizliğini resmeden çarpıcı bir örnektir. Biz yakinen biliyoruz ki sadece vapurları değil, uzunca bir süredir İstanbul'un kronikleşmiş sorunlarını unutan, göz ardı eden, hasılı İstanbulluları unutan bir yönetimle karşı karşıyayız. İBB Başkanı'nın (Ekrem İmamoğlu) artık kentine dönmesini bekliyoruz. Bu saatten sonra bunun ne kadar anlamı var, İstanbullular karar verecek. Kentini unutanları bu kent asla unutmayacaktır."

Çalışmaların ilk etabı 31 Ağustos'ta bitti

Öte yandan Galata Köprüsü'nün depreme karşı güçlendirilmesi ve kullanım ömrünün uzatılması amacıyla 13 Ağustos'ta başlatılan bakım onarım çalışmalarının 1. etabı 31 Ağustos'ta sona erdi.

Karaköy-Eminönü istikameti, çalışmanın sona ermesinin ardından trafiğe açılırken çalışmaların 2. etabı kapsamında Eminönü-Karaköy istikameti ise trafiğe kapatıldı.

Kaynak: AA / Politika

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Hatları Vapurları Murat Türkyılmaz Galata Köprüsü İstanbul AK Parti Haliç Politika Haberler

Haremlik selamlık uygulama! Adıyaman Menzil'de otobüs durakları kadın-erkek diye ayrıldı

Haremlik selamlık uygulama! Adıyaman Menzil'de otobüs durakları kadın-erkek diye ayrıldı

Emeklilik sistemi değişiyor mu? Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni yasama dönemini işaret etti

Emeklilik sistemi değişiyor mu? Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni yasama dönemini işaret etti

Yarıştan çekilen Joe Biden, adaylık için yardımcısı Kamala Harris'i destekleyecek

Yarıştan çekilen Joe Biden, adaylık için yardımcısı Kamala Harris'i destekleyecek

Batman Havalimanı'nda polis memuru yanlışlıkla komiser yardımcısını vurdu

Batman Havalimanı'nda polis memuru yanlışlıkla komiser yardımcısını vurdu

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title