Fatih Erbakan'dan Sedef Kabaş yorumu: Çok çirkin ifadeler, işi çok ileri götürmüşler - Haberler
Haberi Paylaş

Fatih Erbakan'dan Sedef Kabaş yorumu: Çok çirkin ifadeler, işi çok ileri götürmüşler

Haberler.com - Olgun Kızıltepe - Politika
 - Güncelleme:

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret ettiği gerekçesiyle tutuklanan gazeteci Sedef Kabaş'la ilgili bir değerlendirmede Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan'dan geldi. Kabaş'ın kullandığı ifadelerin bir devlet adamına söylenmemesi gerektiğini ifade eden Erbakan, "Çok yakışıksız, çok çirkin ifadeler kullanmışlar, işi çok ileri götürmüşler" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği iddiasıyla gözaltına alınan gazeteci Sedef Kabaş, savcılığa ifade verdikten sonra sevk edildiği nöbetçi hakimlikçe 'Cumhurbaşkanı'na hakaret' suçlamasıyla tutuklandı.

Olayın yankıları sürerken konuyla ilgili bir değerlendirme de Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan'dan geldi. Kabaş'ın ifadelerini asla tasvip etmediklerini ve doğru bulmadıklarını belirten Erbakan, "Çok yakışıksız, çok çirkin ifadeler kullanmışlar, işi çok ileri götürmüşler. Bu ifadeler, sadece sayın Cumhurbaşkanı'na değil, başka siyasetçi devlet adamına da asla söylenmemesi gereken ifadelerdir" dedi.

Sosyal medya hesabı aracılığıyla açıklama yapan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Sedef Kabaş'a destek vererek şu değerlendirmeyi yapmıştı: "On binlerce trolüne her türlü küfrü ettirir, sonra deyim paylaştı diye gazeteciye gece yarısı baskını yaptırır. Camide sanatçının dilini kopartacağını söyler. Kendisi uzun zamandır yok hükmünde olduğu için, gündem yaratma peşinde. Buralara kadar düştü zavallı."

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener de konuyla ilgili açıklamasında "İktidar herkesi korkutmaya çalışıyor. Bunlar kaybedeceğini anlamanın psikolojisine uygun davranışlar. Kaybedeceğini anlayan insan ne yapar; korkutmaya çalışır, güç kullanmaya yönelir. Ellerinde, tırnak içinde devlet gücü var. Hukuku da guguk yaptılar. Muhalefeti ve muhalif insanları korkutuyorlar. Amaçları Sezen Aksu ve Sedef Kabaş üzerinden halkı, muhalifleri, seçmeni korkutmak" ifadelerine yer vermişti.

Fatih Erbakan, Sedef Kabaş, Politika, Güncel, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (11)

YazıYORUM:

Oğul Erbakan'dan korkulan gelmedi. İlk defa kendisini tebrik ediyoruz. Diğer mütedeyyin görünen siyasiler oy uğruna buna atladılar. Her iki kadını da savunmak çok yanlış oldu. Bir diğeri ise; Gerçekten de sanatçılığında ki mahareti göremedik. Böylesine usta bir sanatçı, eserlerini yorumlarken sevenlerinin ve halkın tepkisini de sonuçlarıyla beraber düşünmesi gerekirdi. Atatürk " Ben sanatçının ahlaklısını severim" sözü göz ardı edildi. bütün başarısı sıfırlandı.

YazıYORUM:

Gündeme oturan en çirkin konulardan biri oldu. Kadın daha öncede aynı derekeye düşmüştü. Yanındaki gazeteci ve vekiller bunu uyarmalılardı. Hiçbir uyarı yapılmadığı gibi adeta kadını gaza getirdiler. Sonuç olması gereken gibi tecelli etti. Böyle bir hakarete diğerleri de ortak oldular. Bunun fikir özgürlüğü ile alakası nedir onu da anlamış değiliz. Böyle bir saygısızlığı savunmak bile etik değildir. Hatta ortak olunmuştur.

HASAN1906:

HİÇ BİR İNSAN HİÇ BİR İNSANA HAKARET EDİCİ SÖYLEMLERDE BULUNAMAZ BU SÖYLEMLERİ SAVUNANLARDA AKILDAN YOKSUN OLDUKLARINI ORTAYA KOYMAKTADIR.

Tüm 11 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title