Haberi Paylaş

"Eski bakanların elini sıktım" diyen İmamoğlu, duyduklarını paylaştı: Fısıltıyla Erdoğan'ı anlattılar

Politika Haberleri

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, geçtiğimiz günlerde eski Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın anma etkinliğinde yaşadığı bir diyaloğu anlattı. "7-8 eski bakanın elini sıktım. Ayaküstü Anavatan Partili bakanların fısıldamalarını dinledim." diyen İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İBB Başkanı iken bakanlarla yaptığı konuşmalara dair notlar dinlediğini söyledi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, 3 yıldır hükümet kanadından gelen engelleme girişimleri ile mücadele ettiğini belirtip konu hakkındaki görüşlerini paylaştı.

"TOPAL ÖRDEK İLAN EDİLDİM"

İktidarın İBB'nin işleyişini zorlaştırdığını düşünen İmamoğlu, "Kanunla sabitlenmiş bir sürecin merkezi yönetimin vermek zorunda olduğu, sadece İstanbul'a değil ki Türkiye'de bine yakın yerel yönetime aktarılan kaynak kanunla belli. Sisteme geliyor, tıkır tıkır sistemden dağılıyor. Allah'tan bu kanunlar yapıldı. Bunun önüne henüz geçilemedi. Bu bile engelleme zihniyeti. En yetkili ağızdan 'topal ördek' ilan edildim. Bunu kendisine felsefe edinmiş İstanbul'da bazı siyasi aktörler doğdu. İmamoğlu'na bir engelleme yapan ya da ona laf yetiştiren, laf çakan, hatta hakaret eden kendi saflarında apolet takmış gibi ödül almış gibi davranışlara büründüler." dedi.

"AYAKÜSTÜ BAKANLARIN FISILDAMALARINI DİNLEDİM"

Sözcü'den Özlem Güvenli'ye konuşan İBB Başkanı, İBB'nin el konulan mülkleri hakkında bilgi verirken ilginç bir de olay anlattı. İmamoğlu, "Hidiv Kasrı örneğin. Hidiv Kasrı'nın İBB'nin elinden nasıl alırsınız? Hidiv Kasrı'nın varisi torunu90 yaşında. Mısır'dan kalkıp ziyarete geldi bastonuyla. 'Nasıl alırlar, 1940'lı yıllarda ben sattım onu İBB'ye. Ve parasını aldım' dedi. Bu o kötü aklın yürüttüğü iş ve işlemler. Buraya Turgut Özal'ın anmasından geldim. 7-8 eski bakanın elini sıktım. 3 bakanın tek tek fısıldadığı şey neydi biliyor musunuz? "Sayın cumhurbaşkanı İBB başkanıyken 'İSKİ ile ilgili bir konu var, sizi ziyarete geleceğim' dediğinde, 'Ne ziyareti, suyun izninin ziyareti mi olur?' deyip imzalayıp yolladım" dedi bir tanesi. Bir tanesi 'Bu nasıl bir akıl, bizim hiç aklımıza gelmezdi bu işler, ben bir imza ile ödemesinin onayını verdim. Bir imza ile hazine onayını verdim' dedi. Ayaküstü Anavatan Partili bakanların fısıldamalarını dinledim." ifadelerini kullandı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ekrem İmamoğlu Turgut Özal Politika Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (26)

Hüseyin Kara:

Yahu nedir sendeki bu Erdoğan olabilme hırsı kendin ol biraz ya.. adam yaptı yapmadı şu bu demiyorum ama onun gibi olabilmen için daha çok fırın ekmek yemen lazım senin işin belediye yönetmek algı yönetmek ve cumhurbaşkanına laf yetişmek degil

Mavi Mavi:

Bencede engelleniyon Ekrem!Mesela kar yağarken seni ingiliz büyükelçiyle yemeğe göndermeleri sana yaptıkları en büyük engel ;)

Guclu Goydas:

Maşasınız maşa

Tüm 26 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title