Haberi Paylaş

Eski AK Partili vekil jandarmalarla kavga etti: Sen Peygamber çocuğu musun?

Politika Haberleri

Yol çevirmesi sırasında jandarmalardan kaçtığı öne sürülen AK Parti eski Milletvekili ve Nevşehir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mazhar Bağlı, jandarmalar tarafından durdurulup yere yatırılarak arandı. Sosyal medyaya düşen görüntülerde duruma tepki gösteren Bağlı'nın askerlere el kaldırıp "Sen peygamber çocuğu musun?" demesi dikkat çekti.

Eski AK Parti Milletvekili ve eski Nevşehir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mazhar Bağlı'nın, yol çevirmesi yapan jandarmaların dur ihtarına uymadığı iddia edildi. Jandarmanın takibi sonucunda yakalanan Bağlı, ekiplerle kavga etti.

"SEN PEYGAMBER ÇOCUĞU MUSUN?"

O anlar bir kişi tarafından kayıt altına alınırken Bağlı'nın "Elini kolunu indir, sen jandarmaya böyle bağıramazsın" diyen askere; "Allah Allah, sen peygamber çocuğu musun? Kaldırırım hem de nasıl kaldırırım" dediği duyuluyor.

"BUNU ÖDETECEĞİM"

Taraflar arasında gerginlik yükselirken başka bir asker Bağlı'ya, "Eski milletvekili olduğunuzu söylüyorsunuz, jandarmaya böyle mi davranılır?" dedi. Bağlı ise askere dönerek, "Sana göstereceğim. Ben eski milletvekiliyim. Burada jandarmalar eşkıyalık yapıyor. Bu jandarmalar kanun namına değil başkası adına burada gelip eşkıyalık, teröristlik yapıyorlar. Eski rektörüm. Kendi arabamla giderken hiçbir gerekçe yokken beni durdurup yere yatırdılar. Yalan söylüyorlar hiç kaçtığım yok. Şu üstüme başıma bakın. Ben bunu jandarmaya ödeteceğim." ifadelerini kullandı.

Haberler.com - Politika

Milletvekili Politika Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (62)

Mikail arman:

Kurallara uymayan bu türden profesörlere jandarmanın devamlı sefer yapması, yere yatırması ve süngüyle dokunması en gerekli davranıştır.

Cevap Yaz03Yayından Kaldır
Mikail arman:

Jandarma kontrolünden kaçan ve dekanlığını nüfuz olarak senin gibi dekanlara o jandarmalar süngü dürtmedikleri için teşekkür etmelisin.

Cevap Yaz03Yayından Kaldır
Sm57:

Seçimlerde bizden oy isterken gayet yumuşak konuşurlar dokunulmazlık alınca böyle yaparlar o kadar çevirmeye girdik hiçbir şey olmuyor jandarma polisle kamera kayıtları varsa incelensin kesin hemen ben milletvekiliydim demiştir

Cevap Yaz110Yayından Kaldır
Tüm 62 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title