Haberler

Dışişleri Bakanı Fidan: Gazze'de Ramazan'dan önce ateşkes için ciddi çaba var

Güncelleme:

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, aylardır İsrail'in bombardımanı altında olan Gazze'yle ilgili ''Ramazan'dan önce ateşkese ulaşılması konusunda çok ciddi arzu ve çaba var.'' dedi. Bakan Fidan ayrıca Antalya Diplomasi Forumu'ndaki konuşmacıların İsrail'le ilgili çifte standardı ifşa ettiğini söyledi.

Antalya Diplomasi Forumu'nun kapanışında konuşan Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, İsrail'in aylardır Gazze'ye sürdürdüğü saldırıları hakkında "Ramazan'dan önce ateşkese ulaşılması konusunda çok ciddi arzu ve çaba var." açıklamasında bulundu.

"ÇİFTE STANDART İFŞA EDİLDİ"

Bakan Fidan, forumda Gazze'yle ilgili yapılan görüşmeleri hatırlatarak konuşmalarda küresel sistemin adaletsizliğine dikkat çekildiğini belirtti. Fidan, "Bazı uluslararası aktörlerin farklı meselelerdeki çifte standardı ve uluslararası hukuku hiçe sayan yaklaşımları forum esnasında panelistlerce adeta ifşa edildi.'' dedi.

''RAMAZAN'DAN ÖNCE ATEŞKES İÇİN CİDDİ BİR ÇABA VAR''

Fidan, gazetecilerin sorularını da yanıtlarken Gazze'de kalıcı ateşkesle ilgili şunları söyledi:

''Gazze'deki süren zulmün durdurulması neredeyse forumun merkezine oturdu. Diplomasinin bütün imkanlarını kullandık, yaptığımız görüşmelerde taraflar arasında devam eden ateşkese yönelik görüşmelerin devam ettiğini ifade edebilirim. Ramazan'dan önce ateşkese ulaşılması konusunda çok ciddi arzu ve çaba var. Artık uluslararası toplumun yerleşik uygulamalarını bir kenara bırakıp tek taraflı adım atılması gerektiğini dile getirenler var bunu destekliyoruz.''

BAKAN FİDAN ABD'YE GİDİYOR

Bakan Fidan, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken'ın daveti üzerine stratejik mekanizma toplantısı yapmak üzere önümüzdeki hafta ABD'ye bir seyahat planlandığı bilgisini de paylaştı.

Haberler.com / Selahattin Demirel - Politika

Antalya Diplomasi Forumu Antalya İsrail Gazze Diplomasi Politika Dünya Güncel Haberler

Netanyahu'ya ABD Kongresi'nde alkış tufanı! Skandal görüntülere Türkiye'den tepki

Netanyahu'ya ABD Kongresi'nde alkış tufanı! Skandal görüntülere Türkiye'den tepki

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan: İki devletli çözüm olmazsa, dördüncü Gazze savaşı çıkacak

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan: İki devletli çözüm olmazsa, dördüncü Gazze savaşı çıkacak

Osmaniye'de iki grup arasında çıkan kavgada belediye başkanı da yaralandı

Osmaniye'de iki grup arasında çıkan kavgada belediye başkanı da yaralandı

Bakmadan Geçme

ALES NE ZAMAN? || ALES/2 saat kaçta? ALES sınav giriş belgesi sorgulama ekranı! SON DAKİKA DEPREMLER || Tokat'ta deprem mi oldu? Deprem nerede oldu? LGS 2. Tercihler ne zaman? e-Okul lise nakil başvurusu nasıl ve nereden yapılır? MasterChef Türkiye 2024'te ana kadroya giren 11. yarışmacı kim oldu? MasterChef kim kazandı? 25 TEMMUZ HAMSTER KOMBAT GÜNLÜK ŞİFRE KOMBO | Hamster Kombat yeni şifre ne, nasıl kullanılır? Hamster Kombat nedir? 25-26 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! 25-26 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 25-26 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 25-26 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 25-26 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 25-26 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 25-26 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Beylikdüzü, Şişli, Sarıyer elektrik kesintisi! 25-26 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? Ankara Yenimahalle, Altındağ, Pursaklar elektrik kesintisi! Şişe çevirmece doğruluk soruları! Şişe çevirmecede sevgiliye sorulabilecek zor doğruluk soruları örnekleri e-Nabız randevu onaylama! e-Nabız'dan randevu nasıl onaylanır?
Erdoğan CHP'li belediyelere resti çekti: Bakanlığımız borçların tahsiline başlayacak

Erdoğan CHP'li belediyelere resti çekti: Bakanlığımız borçların tahsiline başlayacak

500

Yorumlar (21)

Heyy Heyyy:

Ecevit'i beğenmeynler adam amerikan üslerini kapattı dik durdu gitti kıbrısı aldıda , bunlara bak hele konuşurlar kınarlar ancak boş laf boş hikayee . . Sorsanda hepsi Osmanlı der o der bu der

84
18
yanıtYanıtla
birgörüş:

Osmanlı tabi kardeşim. Osmanlı ya içeriden hainlik edilmeseydi kimse önünde duramazdı... Adamlar o dönemde Türk beylikleri bile bir araya gelemezken birliği sağlayıp düzeni kurup Viyanaya dayandı. Sözde Yunanı denize döktük ama Trakya da 5 km ötedeki Türk köylerini Yunana bırakanlara tek kelime edemez kahraman sayarsınız

yanıt29
yanıt26
Nurettin Şimşek:

Ecevit'in hiçbir şey yapmadı.Dikkat et bütün ziyaretlerde adamın ensesini oksuyorlar.Yapilanlarin hepsi Erbakan yapmıştı.Turk kurt solunun yaptığı bir eser varmı heykel dışında.Sag tirsikciler ABD nin izni doğrultusunda birseler yapti

yanıt2
yanıt2
Ali Tokgönül:

Başlığa bak :" Dünyanın merak etiği soruyu Hakan Fidan yanıtlamış !" Pes , vallahi pes . Bu kibir , bu kendini beğenmişlik te neyin nesi . Allah'ım madem yarattın biraz da takip etsen .

43
20
yanıtYanıtla
Narter Nart:

cumhurbaşkanının emekli olması akabinde rasyonel alternatiflerden birisi: Hakan FİDAN' dır. parti içi-parti dışı-selef-halef melesi itibariyle pek çok kesim Hakan FİDAN' dan lehine görüş bildirebilir. En önemlisi sır küpüdür. Ancak koltukta ne kadar başarılı olur, bilemem...Bu vadinin adı: Sırtlanlar Vadisi...

yanıt23
yanıt12
birgörüş:

haberciler

yanıt2
yanıt8
esrefpasali:

NARTER NART= Öntürk'ün ailesi durumu yetkililere bildirdi. Hakan Fidan'ın devreye girmesiyle bakanlıktan ödenek çıkarıldı ve cenazenin Türkiye'ye gönderilmesi kararı alındı.

yanıt5
yanıt2
Sezgin Sezgin:

Narter Mart mısın nesin... Padişahlıkla yönetilmiyoruz ..2028 ve sonrasında bu ülkenin hangi parti veya kimin cumhurbaşkanlığında yönetileceğine akp değil halk karar verecek.. İmamoğlu, İstanbulu tekrar aldıktan sonra onun önünde kolay kolay kimse duramaz. saydığın akp li yedeklerin hiç biri imamoğluna rakip olamaz..O yedek takımınızın ortak özelliği var agızları iyi laf yapamıyor, kürsü ve ikna hakimiyetleri yok, bürokratlar...siyasetçi değiller ve siyaseti bilmiyolar.. Tıpkı Murat Kurum gibi..

yanıt8
yanıt9
Mustafa Levent:

"Allah'ım madem yarattın biraz da takip etsen" bunu ateistler söyleyebilir malum zaten inanmıyor ama müslümansan artık bu küfürlü sözden sonra değilsin.

yanıt1
yanıt3
Sencer:

Hiç samimi değilsiniz

24
3
yanıtYanıtla
Tüm 21 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title