Haberi Paylaş

Davutoğlu, Sinan Ateş suikastı üzerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef aldı: Hani dünya lideriydin?

Politika Haberleri

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Ankara'da suikasta kurban giden eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş'in öldürülmesi üstünden Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef aldı. Davutoğlu, "Sayın Erdoğan neden susuyorsun. Ankara'da başkentin göbeğinde bir yiğit genç kayboldu niye hesap sormuyorsun? Hani dünya lideriydin? Sen Ankara'nın bile lideri değilsin, Ankara'nın sokaklarının lideri ol sayın Erdoğan" ifadelerini kullandı.

30 Aralık 2022 Cuma günü Ankara'nın göbeğinde uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş'in ölümü kamuoyunda geniş yankı uyandırdı.

Muhalefetin Sinan Ateş cinayetini gündemde tutma çabalarına rağmen, MHP ve Ülkü Ocakları Ateş'in adını anmaktan imtina ederken, açıklamalarında da üstü kapalı ifadeler kullanmaya devam ediyor.

Konuya ilişkin art arda açıklamalarda bulunan Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Sinan Ateş cinayeti üzerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef alan bir paylaşım yaptı. Twitter hesabından Erdoğan'a seslendiği bir konuşmanın görüntülerini paylaşan Davutoğlu, paylaşımına not olarak ise "Bırak dünyayı sen önce Ankara sokaklarının lideri ol" ifadelerini düştü.

Davutoğlu'nun tweet attığı videoda ise şu ifadeler yer aldı; "Sayın Erdoğan neden susuyorsun. Ankara'da başkentin göbeğinde bir yiğit genç kayboldu niye hesap sormuyorsun? Hani dünya lideriydin? Sen Ankara'nın bile lideri değilsin, Ankara'nın sokaklarının lideri ol sayın Erdoğan."

Davutoğlu, Sinan Ateş suikastı üzerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef aldı: Hani dünya lideriydin?

Ahmet Davutoğlu Gelecek Partisi Sinan Ateş Ankara Politika Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (9)

sade vatandaş:

sadece mağdur olduklarında adalet arayanlar başkalarına yapılan adaletsizliklere ses çıkarmayıp arka çıktığında bunun sizinde başınıza gelebileceğini düşünmeliydiniz iyi kötü doğru güzel haklı haksız hiç değişmedi her zaman aynıydı Allah doğru olanın yanındadır

Cevap Yaz52Yayından Kaldır
Şeref Sarpkaya:

BUNU BİZE YAPMA DAVUT GİT KENDİNİ BAŞKA YERDE AVUT

Cevap Yaz2947Yayından Kaldır
Onur Yener:

Önce sayın Bahçeli şimdide Erdoğan derdiniz ne sizin.Suçlular yakalanmış, hakim,savcı görevinin başında daha ne olacaktı.

Cevap Yaz3757Yayından Kaldır
Tüm 9 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title