"Cumhurbaşkanı kim olsun" anketinde muhalefet seçmeninin tercihi Mansur Yavaş oldu - Haberler
Haberi Paylaş

"Cumhurbaşkanı kim olsun" anketinde muhalefet seçmeninin tercihi Mansur Yavaş oldu

Haberler.com - Politika
 - Güncelleme:

ADA Araştırma şirketinin yapmış olduğu "Cumhurbaşkanı kim olsun" anketinde ilk sırada Cumhurbaşkanı Erdoğan yer alırken, muhalefet seçmeni tercihini Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'tan yana kullandı. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ise Yavaş'ın ardından üçüncü sırada yer aldı.

Ada Araştırma şirketi yapmış olduğu son seçim anketinde Cumhurbaşkanı Erdoğan, en yakın rakibi Mansur Yavaş'a fark attı. Adı son dönemlerde cumhurbaşkanlığı adaylığı için geçen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ise üçüncü sırada yer aldı.

Son dönemlerde bir türlü gündemden düşmeyen erken seçim tartışmaları anket şirketlerini de harekete geçirdi. Yapmış olduğu seçim anketini kamuoyu ile paylaşan son şirket Ada Araştırma oldu. Şirketin yaptığı araştırmada katılımcılara "Bu pazar Cumhurbaşkanlığı seçimi olsa hangi adaya oy verirsiniz?" sorusu yöneltildi. Anketten çıkan sonuca göre Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın oy oranı yüzde 43,2 çıkarken, en yakın takipçisi Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş yüzde 14'te kaldı.

'Cumhurbaşkanı kim olsun' anketinde muhalefet seçmeninin ilk tercihi İmamoğlu olmadı

İMAMOĞLU ÜÇÜNCÜ SIRADA

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçildikten sonra kulislerde muhalefetin cumhurbaşkanı adayı olarak ismi ön plana çıkan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ise yüzde 13.8'lik kesimin desteğini alarak üçüncü sırada kendine yer bulabildi.

Ankete göre sorulan isimlerin yüzdesi şöyle;

- Ekrem İmamoğlu %13,8

- Meral Akşener %6,8

- Selahattin Demirtaş %5,7

- Devlet Bahçeli %4,2

- Muharem İnce %3,7

Haberler.com - Politika

Recep Tayyip Erdoğan Mansur Yavaş Pazar Politika Güncel Haberler

title