Haberler

"Muharrem Bey'i aradım" diyen Erdoğan, görüşmenin detaylarını anlattı: Devlet olarak her türlü yardıma hazırız

Politika Haberleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 14 Mayıs seçimleri öncesi katıldığı ortak yayında kaset iddiaları sonrası adaylıktan çekilen Muharrem İnce'yle ilgili açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Bugün Muharrem Bey'i aradım. Böyle saldırı nasıl oldu diye kendisiyle konuşayım istedim. Devlet olarak yapılabilecek neyse her türlü yardıma hazır olduğumuzu söyledim. Bu bir FETÖ taktiği. Geçmişte de bunlar yapıldı. Kılıçdaroğlu bu makama malum bir kaset komplosuyla geldi" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, televizyon kanallarından ortak yayınlanan Seçim Özel programında 14 Mayıs seçimleriyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Kaset iddiaları sonrası adaylıktan çekilen Muharrem İnce'ye de değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi: "Bu yarışa birlikte çıktığımız Muharrem Bey'in buradan ayrılışına doğrusu üzüldüm. Maalesef kaset kumpaslarıyla makama gelen Bay Bay Kemal'in karşısına rakip olunca böyle bir komplo ile karşılaştı.

Özellikle bugün Muharrem Bey'i aradım. Kendisine bu süreçle ilgili böyle bir şey nasıl saldırı oldu diye kendisiyle konuşayım istedim. Anladığım kadarıyla ortada Kılıçdaroğlu'nun şu anda kolkola, elele olduğu, bu Muharrem Bey'den saldırı olan bir şey diye bir şey söylemiyorum.

Bu bir FETÖ taktiği. Geçmişte de bunlar yapıldı. Kılıçdaroğlu bu makama malum bir kaset komplosuyla geldi. Ve bunu da olmayacağını açıklayarak geldi. Olmayacağını açıklayan ertesi gün kalktı aday olduğunu açıkladı. Muharrem Bey'in bu kararının arkasında bir çok şüphesiz ki, gerçekten namuslu, haysiyetli insanların kabullenemeyeceği bazı saldırıların olduğunu bugünkü görüşmemizden anlıyorum.

Kendisine her türlü yardıma hazır olduğumuzu söyledik. Devlet olarak yapmamız gereken Adalet Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı noktasında bunların yapılabileceği zaten bulunduğumuz makamın görevi. Bu şekilde süreç başlayacaktır. Şu anda bir eksiğiyle gidiyor yarış. Oy pusulasında değişen bir şey yok. Temennim odur ki, sonucu hayır olsun"

Haberler.com / Emre İliksiz - Politika

Recep Tayyip Erdoğan Muharrem İnce Politika Güncel Haberler

title