Haberler

Görüntü Rize'den! İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın posterinin önünde halka seslendi

Politika Haberleri

İBB Başkanı İmamoğlu, bayram ziyareti için Doğu Karadeniz turuna çıktı. Gezisine Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın memleketi Rize'den başlayan İmamoğlu dikkatleri üzerine çekerken miting alanında çekilen bir fotoğraf da gözlerden kaçmadı. İmamoğlu'nun Rizelilere seslenirken arkasında Erdoğan'ın dev posterinin olması epey dikkat çekti.

Bayram ziyareti için Doğu Karadeniz'e giden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı'nda vatandaşlarla buluştu.

Bayramlaşma gezisine AK Parti'nin kalesi Rize'den başlayan İmamoğlu, miting alanından bazı kareleri sosyal medyada paylaştı. İmamoğlu'nun konuşma yaptığı meydanda bir binanın cephesini kaplayan Cumhurbaşkanı Erdoğan posterinin, fotoğraflardan birinde kadraja girmesi dikkat çekti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın memleketine giden İmamoğlu'nun miting alanında arkasında kalan kare gözlerden kaçmadı

Ayrıca, İmamoğlu'nun Rizelilere seslenirken arkasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dev posterinin olması gözlerden kaçmadı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın memleketine giden İmamoğlu'nun miting alanında arkasında kalan kare gözlerden kaçmadı

Sözlerine çocukluk yıllarını anarak başlayan İmamoğlu, "Çocukluğumun en güzel anılarını bu kıyı şeridinde yaşadım. Ticaret yolculuğunda babamın araçlarına eşlik ettim, bu güzel kıyının bereketi 70'li 80'li yıllarda hanemize bereket getirdi. Rize'den başlar Hopa'ya kadar, oradan döner Artvin'e Murgul'a kadar kamyonla malzeme dağıtır, her ilçesinde müşterilerimizin tezgahlarına geçer, selamlaşır, kucaklaşır, hemhal olur birbirimizi anlardık" dedi.

Konuşmasında iktidarı eleştiren ve muhalefet partilerinin kurduğu 6'lı masaya da değinen İmamoğlu sözlerine şöyle devam etti: "Bereketli günlerdi, doğal günlerdi. Kimse birbirine 'Sen necisin, hangi partilisin' demezdi. Herkes birbirine insan gözüyle bakar, kucaklaşır, helalleşir, selamlaşırdı. Kimse kimseye yüzünü ekşitmezdi. Niye bu hale geldik biz? Biz diyoruz ki ahlaklı siyaset, liyakat, eşitlik, özgürlük... Biz diyoruz ki hak eden kazansın. Başkaları da diyor ki 'Vatan haini', başkaları diyor ki 'Her şeyi ben kazanacağım'. Olmaz öyle şey! Bak öyle 'Her şeyi ben kazanacağım' diye diye üst üste 2 defa kaybettiniz.

Bugün Türkiye'de farklı siyasi görüşler bir araya geldi, memleketin tekrar özgürleşmesi için, tekrar insanların düşüncelerini özgürce ortaya koyabilmesi için, gençler umutla dolsun diye bir ittifak masası kuruldu. Ben de 6 liderin ortaya koyduğu düşüncenin, İBB başkanı olarak en güçlü neferi olacağım. Hepinizin huzurunda söz veriyorum.

Yola çıktığımızda, 'Ben İstanbul ittifakının adayıyım. Herkesin oyuna talibiz' demiştim ve günün sonunda belki de tarihin en yüksek oyunu alarak İBB Belediye Başkanı seçildim. Şimdi de bu milletin en az yüzde 60'ının değişim istediği ortamda hep birlikte başaracağız. Bu masanın en büyük büyük vaadi barıştır, huzurdur, bir arada dimdik ayakta durmaktır. Gençlerine fırsat vermektir, tarımda üreticinin yanında olmaktır."

Kaynak: Haberler.com / Politika

Cumhurbaşkanlığı Seçimi Recep Tayyip Erdoğan Ekrem İmamoğlu İBB Politika Güncel Haberler

title