Haberler

Cumhur İttifakı'nın Balıkesir Adayları Açıklandı

Cumhur İttifakı'nın Balıkesir adayları açıklandı Ayvalık, Edremit, Balya MHP'ye bırakılırken, diğer ilçelerde AK Parti'nin adayları seçime girecek AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz: "Yerli tank üretmeye başlıyoruz.

Cumhur İttifakı'nın Balıkesir adayları açıklandı

Ayvalık, Edremit, Balya MHP'ye bırakılırken, diğer ilçelerde AK Parti'nin adayları seçime girecek

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz:

"Yerli tank üretmeye başlıyoruz. 250 tane BMC yapacak. 100 tane de Katar bekliyor"

BALIKESİR - Cumhur İttifakı'nın Balıkesir adayları düzenlenen törenle açıklandı. Balıkesir'de Ayvalık, Edremit ve Balya'da MHP'li adaylar gösterilirken, diğer ilçelerde AK Parti'nin adayları seçime girecek. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, yerli üretimlere verilen önemi gözler önüne sererek, "Yerli tank üretmeye başlıyoruz. 250 tane BMC yapacak. 100 tane de Katar bekliyor" dedi.

AK Parti ve MHP'den oluşan Cumhur İttifakı Balıkesir'de düzenlenen törenle adaylarını açıkladı. Kurtdereli Spor Salonu'nda düzenlenen törene AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz katıldı. Yavuz, "Sayın Cumhurbaşkanımızın selamlarını sizlere iletiyorum. Artık durma vakti değil, adaylarımızı tanıtacağız. Niçin siyaset yaptığımıza dair aktarımlarda bulunmak istiyorum. Sayın Cumhurbaşkanımızı çok seviyoruz. AK Parti'ye inanıyoruz. AK Parti olmasaydı, Recep Tayyip Erdoğan olmasaydı bugün buralarda olamazdık. Bakınız, 2011'de milletvekili olarak seçildim. Teşkilatlarda görevlerde bulundum. 2010 referandumu vardı. Darbecilerin yargılanamayacağına ilişkin geçici 15. maddesi idi. 2010 referandumu ile biz bunu değiştirmek istediğimizde Kemal Kılıçdaroğlu'nun beyanı vardı. Asla değiştirilemez, asla yargılanamaz diyordu. Darbeciler yargılandı, yargılanmaya da devam ediyor. Demokrasiden bir başka örnek. Bir Kur'an Kursu'nu bastılar, operasyon yaptılar. 12 yaşından önce Kuran-ı Kerim öğrenmesi yasaktı o dönemde. Emniyet Müdürümüzün yanına gittim 'haberim yok' diyor. Şehrin göbeğinde 2007'li yıllarda çocukları almış götürmüşler. Emniyet Müdürü 'Senin haberin yok galiba EMASYA protokolü var' dediler. Artık EMASYA Protokolü yok hamdolsun. Mesela bürokrasi ortadan kaldırıldı. Veraset ilamı çıkacak. Bir ilam çıkartmak için onlarca farklı yerlere yazı gönderiyorduk. Şimdi noterden alıp çıkıyoruz. Gerçekten bir veraset ilamı için aylar geçiyordu" dedi.

Genel Başkan Yardımcısı Yavuz sözlerini şöyle sürdürdü:

"Artık İHA var. İnsansız hava aracı. Bugün teröre karşı verdiğimiz mücadeleyi bu şekilde veremezdik. Ne İsrail'e ne Amerika'ya mecburuz. Hem kullanıyoruz, hem satıyoruz. Türkiye, dünyanın en iyi insansız hava aracını satıyoruz. Şimdi yerli tank üretmeye başlıyoruz. 250 tane yapacak BMC teslim edecek. 100 tane de Katar bekliyor. Bundan daha büyük icraat olabilir mi? Yerli otomobil de olacak, Kanal İstanbul'da olacak. Böyle bir davaya katkı sağlamak sıradan bir iş değildir. Recep Tayyip Erdoğan olmasaydı, hiç kimse zalime 'One Minute' diyemezdi. Onun için Sayın Cumhurbaşkanımıza çok dua etmemiz gerekiyor. Gece gündüz çalışmamız şart"

AK Parti Balıkesir İl Başkanı Ahmet Sağlam, ise "Durmadan, dinlenmeden çok çalışacağız. Dinamik gençlik kollarımızla, kadın kollarımızla sıkmadık el bırakmayacağız inşallah. Bu kutlu davada Allah yar ve yardımcımız olsun" dedi.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, "AK Parti'nin ve Milliyetçi Hareket Partisi'nin Cumhur İttifakı'nın tanıtım günündeyiz. Balıkesir büyük, 20 ilçesi var. Burada Kuvayi Milliye şehrinin adayları tanıtılıyor, hayırlı uğurlu olsun. Balıkesir 20 ilçesi ile 900 kırsal mahallesi ile hedefler bir oldu, idareler bir oldu. 31 Mart geliyor. AK Parti ile bu millet sosyal, kültürel belediyeciliği tanımıştı. Bu yeni dönemde de gönül belediyeciliğini tanıyarak, basılmadık yer bırakmayacağız. Milletvekillerimiz ve teşkilatımız ile sorumluluk bizde diyerek 31 Mart'ta sandıktan sonuçları alıncaya kadar bize uyumak yok" şeklinde konuştu.

Büyükşehir Yılmaz'a emanet

AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yücel Yılmaz, 'Balıkesir Seninle Gurur Duyuyor' sloganları ile çıktığı kürsüde partililere hitap etti. Başkan Adayı Yılmaz, "31 Mart seçimlerine giden bu süreci özel bu günde birlikteyiz. Salonda sadece biz yokuz. Salona sığmayacak yüz binlerce hemşehrimiz de burada. Onların gelecek hayallerinin sorumluluğunu hissediyoruz. Çocuklarımıza daha iyi bir hayat bırakmak asli görevimiz. Balıkesir'i 2023 vizyonuna, 2071 hedeflerine başarıyla taşıyacak yeni projelerimizi adım adım açıklayacağız. Dersimize çalıştık, çok iyi projeler hazırladık. Halkımızdan geçer not alacak, Balıkesir'i hep birlikte daha güzel günlere götürecek çalışmalarla huzurunuzda olacağız. AK Parti, millet sevdalısı bir partidir, AK Parti memleket sevdalısı bir partidir. AK Parti, büyük hedeflerin, vizyoner belediyeciliğin partisidir. Çatısı altında sizlerle olmaktan gurur duyduğum AK Parti ile şehrime hizmet etmek, benim için büyük bir onur kaynağı. Bugüne kadar, halka hizmeti Hakk'a hizmet görüp halkımızın ve Hakk'ın rızasını kazanmak için çalıştık. Cumhurbaşkanımızın 1994 yılında başlattığı insan merkezli belediyeciliği benimsedik. Bize verilen görevi, hiçbir siyasi ve sosyal sınıf ayrımı yapmadan, herkesin belediye başkanı olma bilinciyle yerine getirdik. Tek beklentimiz, hayır dualarıydı. Bugün bizi dualarla karşılayan, Amin diyen dillere minnettarız. Balıkesir'e hizmet bir bayrak yarışıdır. O bayrağı, değerli hemşehrilerim, devraldığımızdan da daha iyi yerlere taşımak boynumuzun borcu. Bugüne kadar Balıkesir'im için, ülkem için taş üstüne taş koymuş, şehrimin en ücra köşesindeki bir vatandaşımın yüzünü güldürmüş sizlere şükranlarımı sunuyorum" dedi.

Başkan Adayları tanıtıldı

AK Parti Balıkesir Milletvekillerinin birer konuşma yaptığı törende Milletvekili Yavuz Subaşı Bakara ve Fatiha surelerinin son ayetlerini Türkçe olarak okudu. Toplantının sonunda ise AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, Balıkesir adaylarını açıkladı. Buna göre; Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yücel Yılmaz, Altıeylül Belediye Başkan Adayı Hasan Avcı, Dursunbey Belediye Başkan Adayı Ramazan Bahçevan, Erdek Belediye Başkan Adayı Turan Gün, Havran Belediye Başkan Adayı Emin Ersoy, İvrindi Belediye Başkan Adayı Yusuf Cengiz, Gömeç Belediye Başkan Adayı Kazım Arslan, Karesi Belediye Başkan Adayı Dinçer Orkan, Kepsut Belediye Başkan Adayı İsmail Cankul, Manyas Belediye Başkan Adayı İbrahim Koman, Marmara Belediye Başkan Adayı Süleyman Aksoy, Savaştepe Belediye Başkan Adayı Turan Şimşek, Sındırgı Belediye Başkan Adayı Ekrem Yavaş, Susurluk Belediye Başkan Adayı Şükrü Gür, Burhaniye Belediye Başkan Adayı Necdet Uysal, Bigadiç Belediye Başkan Adayı İsmail Avcu, Bandırma Belediye Başkan Adayı Alp Bostancı, Gönen Belediye Başkan Adayı Erdinç Odabaşı, Ayvalık Belediye Başkan Adayı Nazmi Başaran (Cumhur İttifakı adayı), Balya Belediye Başkanı Osman Kılıç (Cumhur İttifakı adayı), Edremit Belediye Başkan Adayı Tuncay Kılıç (Cumhur İttifakı Adayı)

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Politika

Politika Haberler

Avrupa'nın en büyük tarım bankası Rabobank Türkiye'den çekiliyor

Avrupa'nın en büyük tarım bankası Rabobank Türkiye'den çekiliyor

Trump'ın yeni rakibi Kamala Harris'e binlerce dolarlık bağış yaptığı ortaya çıktı

Trump'ın yeni rakibi Kamala Harris'e binlerce dolarlık bağış yaptığı ortaya çıktı

Tayvan'ın en büyük askeri tatbikatı başladı! Yapay zekaya çok kritik bir görev verdiler

Tayvan'ın en büyük askeri tatbikatı başladı! Yapay zekaya çok kritik bir görev verdiler

Fenomen Danla Bilic, futbolcu Doğan Alemdar'la aşk yaşamaya başladı

Fenomen Danla Bilic, futbolcu Doğan Alemdar'la aşk yaşamaya başladı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title