Haberler

CHP'li Yılmaz Büyükerşen'den Osmanlı için skandal sözler: Ne zaman padişahlara karı alsalar hemen Avrupa'ya sefer yapıyorlardı

Güncelleme:

CHP'li Yılmaz Büyükerşen, partisinin Eskişehir adayı Ayşe Ünlüce'nin mitinginde Osmanlı için skandal sözler sarf etti. Osmanlı'nın beyaz tenli kadınlar için Avrupa'ya sefer düzenlediğini iddia eden Büyükerşen, "Ne zaman şehzade veya padişahlardan birine karı alacaklar. Hemen sefer yapıyorlar Avrupa'ya. Beyaz tenli, mavi gözlü olacak diye." ifadelerini kullandı.

CHP'li Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Osmanlı için skandal açıklamalar yaptı. Osmanlı'nın beyaz tenli kadınlar için Avrupa'ya sefer düzenlediğini öne süren Büyükerşen, "Ne zaman şehzade veya padişahlardan birine karı alacaklar. Hemen sefer yapıyorlar Avrupa'ya. Beyaz tenli, mavi gözlü olacak diye." dedi.

BÜYÜKERŞEN'DEN OSMANLI İÇİN SKANDAL SÖZLER

CHP'nin 31 Mart'ta düzenlenecek yerel seçimlerde yeniden aday göstermediği Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, partisinin Eskişehir adayı Ayşe Ünlüce'nin seçim mitingine katıldı. CHP'li Yılmaz Büyükerşen mitingde yaptığı konuşmada, Osmanlı ile ilgili skandal sözler sarf etti.

CHP'li Yılmaz Büyükerşen'den Osmanlı için skandal sözler: Ne zaman padişahlara karı alsalar hemen Avrupa'ya sefer yapıyorlardıYılmaz Büyükerşen

"BEYAZ TENLİ KARILAR İÇİN AVRUPA'YA SEFER DÜZENLİYORLARDI"

Osmanlı'nın Avrupa'ya beyaz tenli kadınlar için sefer düzenlediğini söyleyen Büyükerşen, akılalmaz açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "Şu zaman zaman övündüğümüz Osmanlı var ya. Hani bize kul diyen. Halka kul diyen bir Osmanlı ailesi. Baktığınız zaman aileye, bütün padişahların kadınları yabancı. Hep beyaz tenli, mavi gözlü. Ben takılıyorum bazen arkadaşlara. Tarihle alay etmiyorum ama yanlış anlamayın. Ne zaman şehzadelerden birine hanım alacaklar veya padişahlardan hangisinin karısı öldü, yeni bir karı alacaklar. Hemen sefer yapıyorlar Avrupa'ya. Beyaz tenli, mavi gözlü olacak diye."

Haberler.com Haber Merkezi / Turan Yiğittekin - Politika

Yılmaz Büyükerşen Eskişehir Osmanlı Politika Güncel Haberler

500

Yorumlar (120)

mevlüt Altın:

Beyin sulandı normal

1064
176
yanıtYanıtla
Demir:

Beyaz tenli insanlar daha medeni, daha güzel ve çekici...Ne mutlu beyaz tenlilere.

yanıt29
yanıt123
ŞAHİN METİN:

İşiniz gücünüz kadın, kız, türban, kısaca ikilik çıkarmak. Değiştirin artık şu kafalarınızıda ülke sorunları ile uğraşın artık. Ülkemizi nasıl böleriz değilde içinde bulunduğu durumdan nasıl kurtarırız diye çabalayın biraz.

906
62
yanıtYanıtla
Umut Yağcı:

İşini bitrdiler sağa sola çarpacagına onlara salla

800
119
yanıtYanıtla
Burhan Erden:

Senide galiba Avrupa seferi sırasında ejnebi bir anada elde etmişler

639
129
yanıtYanıtla
AGulden:

Kesinlikle

yanıt27
yanıt6
Gamer Amca Tv:

sarı saclı mavı gozlu Türk baska turlu nasıl olabilir ki ?

yanıt66
yanıt26
Gamer Amca Tv:

sarı sac , beyaz ten , mavi goz baska turlu nasıl olabilir ki ?

yanıt90
yanıt24
efe bey:

sendeöylesin

yanıt38
yanıt19
Harun EROĞLU:

Hani derler ya, okumuş makam sahibi olmuş, ama Adam olamamış diye. Bu haberi okuyunca aklıma geldi

30
4
yanıtYanıtla
Tüm 120 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title