Haberi Paylaş

CHP'li Ağbaba, AK Partili ismi Cumhurbaşkanı Erdoğan'a böyle ispiyonladı: Reisten gizli gizli içiyorsun

Politika Haberleri

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Meclis kürsüsünden AK Partili İstanbul Milletvekili Eyüp Özsoy'u Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ispiyonladı. Ağbaba, tütün kanunu tartışılırken, kendisine laf atan Özsoy'a, "Reis'ten gizli gizli M....ro'yu iç ama Adıyaman'ın tütününe yasak getir. Reisten korkacağınıza Allah'tan korkun" diye çıkıştı.

TBMM Genel Kurul'unda Tütün, Tütün Mamulleri ve Alkol Piyasasının Düzenlenmesine Dair Kanun ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'nin görüşmelerinde CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ile AK Parti İstanbul Milletvekili Eyüp Özsoy arasında ilginç bir tartışma yaşandı.

Özsoy'un kendisine laf atmasına sinirlenen Ağbaba, "Sen American Tobacco'nun adına bağırmaya devam et bakalım. Sen reisten gizli gizli M....ro'yu iç ama Adıyaman'ın tütününe yasak getir. Bunlar var ya reisten korkuyorlar. Reisten korkacağınıza Allah'tan korkun. Buradan sesleniyorum Malatyalılar, Adıyamanlılar tanıyın bunlar ekmeğinizin düşmanı, bunlar sizin düşmanınız bunları tanıyın" dedi.

Ağbaba, açıklamasının devamında "Buradan söz veriyoruz önümüzdeki yıl iktidara geldiğimizde yapacağımız ilk iş bu satış yasaklarına verilen cezayı kaldırmak olacak. Bizim namus sözümüz olsun" ifadelerini kullandı.

Ağbaba'nın bu sözlerine AK Parti grubundan itirazlar gelirken, AK Parti'li Özsoy'un, Ağbaba'ya "Sen PKK'nın yanındasın" diye laf atması üzerine Ağbaba, "PKK'nın da Allah belasını versin. Senin de Allah belanı versin. Terbiyesiz de sensin, ahlak yoksunu da sensin, utanmaz, otur yerine" diye cevap verdi.

Haberler.com - Politika

Veli Ağbaba Politika Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (12)

Hamdi Koçyiğit:

Allah bir şeyi haram kılmışsa o şey mutlaka bizim içindir ülkemizde israf edilen para yine bizim ülkemizi doyurur bir paket sigaraya 10 tane ekmek alınıyor yazık ve günahtır.

Cevap Yaz01Yayından Kaldır
ömer güler:

sayın velı agbaba partınız ıkdıdar olmayacagına gore tutun yasasınıda kaldıramassın..

Cevap Yaz21887Yayından Kaldır
Harun Harun:

Alkol sigara zamları geri cekilmeli bira 7 TL olmalı sigara 6 TL olmalı

Cevap Yaz99183Yayından Kaldır
Tüm 12 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title