Haberi Paylaş

CHP'den mayın döşemeye gittiği Hatay'a sokulmayan Özdağ'a destek: Bu rezalet kabul edilemez

Politika Haberleri

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, düzensiz göçmen sorununa dikkat çekmek için Suriye sınırına sembolik olarak mayın döşemeye giden Ümit Özdağ'ın Hatay'a sokulmamasına sert tepki gösterdi. Valiliğin yasak kararına tepki için siyasi partilere çağrı yapan Zafer Partisi lideri Özdağ'a destek veren Özel, "Bu rezalet kabul edilemez! İlgili makamları; Türkiye'yi dünyaya rezil eden, anayasaya aykırı bu kanunsuz emri acilen geri çekmeye davet ediyoruz" ifadesini kullandı.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın partisinin 1'inci Olağan Adana İl Kongresi'nde yaptığı "Suriye sınırına gidip ilk mayını döşeyeceğiz" açıklaması kamuoyunda geniş yankı uyandırdı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Özdağ'ın çıkışına sert tepki gösterip, girişimin engelleneceğini duyururken, bugün Hatay'a giden Zafer Partisi konvoyu şehre girişinde jandarma tarafından durduruldu.

Kendisini şehre sokmayan Hatay Valisi'ne "Anayasal suç işliyorsun. Hatay'da her türlü etkinliği engelleyebilirsin. Ancak Hatay'a girişi engelleyemezsin. Hatay'a girişimizi engellemen Anayasa ihlali. Bugünün yarını var. 'İçişleri Bakanı öyle emretti' açıklaması seni mahkemede kurtarmaz" sözleriyle tepki gösteren Özdağ, vatandaşları destek için şu an bekletildiği benzinliğe davet etti.

Tüm siyasi partilere de çağrı yapan Ümit Özdağ, attığı tweet'te "Zafer Partisi'nin Hatay'a girişini engelleyen Hatay Valisi, anayasal suç işliyor ve anayasayı ihlalden yargılanacak! Bu kanunsuz emir kaldırılana kadar buradayız! Zafer Partisi'ne uygulanan yasak yarın diğer partilere de yapılacaktır. Her siyasi parti buna tepki göstermelidir!" ifadelerini kullandı.

CHP'den mayın döşemeye gittiği Hatay'a sokulmayan Özdağ'a destek: Bu rezalet kabul edilemez

Zafer Partisi lideri Özdağ'ın çağrısına destek mesajları yağarken, valiliğin yasak kararına bir tepki de CHP'den geldi. Grup Başkanvekili Özgür Özel, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Bir milletvekilinin bir siyasi parti liderinin gerekçe ne olursa olsun bir kente sokulmaması nedir? Bu rezalet kabul edilemez! İlgili makamları; Türkiye'yi dünyaya rezil eden, Anayasaya açık aykırı bu kanunsuz emri acilen geri çekmeye davet ediyoruz" dedi.

CHP'den mayın döşemeye gittiği Hatay'a sokulmayan Özdağ'a destek: Bu rezalet kabul edilemez

Adalet Partisi Genel Başkanı Dr. Vecdet Öz de, Zafer Partisi'nin Hatay'a girişinin engellenmesini kınadı. Öz, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Toplantı yapmak üzere Hatay il teşkilatını ziyarete giden Zafer Partisi Genel Başkanı Sayın Prof Dr Ümit Özdağ'ın İçişleri Bakanlığı'nın talimatıyla emniyet görevlileri tarafından il sınırından geri çevrildiği haberini büyük bir endişe içinde öğrenmiş bulunuyorum. Hiçbir yasal gerekçe olmaksızın seyahat özgürlüğünün kısıtlanması Anayasal bir hakkın ihlalidir ve suçtur. Makam gücü kullanmak suretiyle yapılan bu yasa dışı uygulamayı şiddetle kınıyorum."

Hatay Valiliği'nin yasak kararına ilk tepki verenlerden biri de Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce'ydi. İnce yaptığı paylaşımda "Sayın Ümit Özdağ Zafer Partisi'nin Genel Başkanıdır, milletvekilidir. Hatay'a girişini engellemek anayasal bir suçtur. Engelleri derhal kaldırın, yanındayım" ifadesini kullandı.

CHP'den mayın döşemeye gittiği Hatay'a sokulmayan Özdağ'a destek: Bu rezalet kabul edilemez

Muharrem İnce Zafer Partisi Ümit Özdağ Vecdet Öz Hatay Politika Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (3)

Mikail arman:

Chip sana yazıklar olsun.Özde siyaseten bu adamla fikirleriniz zıttır.Fakat hükümete karşı olduğunuz için her düşmanla işbirliği yapacak kadar ilkesiz ve sorumsuzsunuz.Bu nedenle Millet sizi hiç iktidar yapmıyor.

Murat Kılıç:

O mayınları askerimizi şehit eden pkk li teröristlerin yoluna döşesene. Ama yapamazsın çünkü senin derdin fitne çıkarmak

Mehmet Vatandaş:

acaba sen pkk lı teröristlerle o adam kadar mücadele ettin mi:)

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title