Haberler

Battalgazi Belediye Başkanı ve Milletvekili Depremzedelerle Buluştu

Güncelleme:

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, AK Parti Malatya Milletvekili İnanç Siraç Kara Ölmeztoprak ile Medicana Konteyner kentte depremzede vatandaşlarla bir araya geldi. Başkan Güder ve Milletvekili Ölmeztoprak, depremzedelerin taleplerini dinledi ve yardım paketleri bıraktı.

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, AK Parti Malatya Milletvekili İnanç Siraç Kara Ölmeztoprak ile beraber Medicana Konteyner kentte depremzede vatandaşlarla bir araya geldi.

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, AK Parti Malatya Milletvekili İnanç Siraç Kara Ölmeztoprak ve AK Parti Battalgazi İlçe Başkanı Basri Kahveci ile birlikte Medicana Konteyner kentte kalan depremzedelerle bir araya geldi. Konteynerleri gezen Başkan Güder ve Milletvekili Ölmeztoprak depremzede vatandaşlarla sohbet ederek talepleri dinlediler. Ziyarette Battalgazi Belediyesi Hayır Çarşısı aracılığıyla hazırlanan depremzedelerin ihtiyaçlarını karşılayacak yardım paketleri bırakıldı.

"Biz her zaman sahadayız"

Tüm imkanları depremzedeler için seferber ettiklerini ifade eden Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, "Biz her zaman sahadayız ve yapılması gerekenleri ivedilikle hallediyoruz." dedi. Başkan Güder, "Medicana konteyner kentte vatandaşlarımızı dolaşıyoruz, onların ihtiyaçlarını belirliyoruz. Daha önceden belirlemiş olduğumuz ihtiyaçları gidermek için arkadaşlarımız malzemeleri getirdiler dağıtıyorlar. Deprem öncesindeki yaşam koşullarını oluşturmak çok kolay değil ama yerel yönetimler olarak bizler, milletvekillerimiz, devletimiz olarak insanların zaruri ihtiyaçlarını karşılamak için 6 Şubat'tan beri seferber olmuş bir şekilde çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Bugün Medıcana Konteynerdeyiz. Yarın başka bir konteyner kente olacağız. Biz sürekli Malatya'daki yöneticiler olarak sahadayız. Vatandaşımızın yanındayız. Zaruri ihtiyaçları neyse biz onları gidermeye hazırız. Konteyner Kentlere gittiğimizde tüm vatandaşlarımızı dolaşma şansımız olmuyor. Haliyle bizlere sitem edebiliyorlar ama bilsinler ki biz her zaman yanlarındayız" ifadelerini kullandı.

"Osman başkanımız depremzede kardeşlerimize karşı çok ilgili"

AK Parti Malatya Milletvekili İnanç Siraç Kara Ölmeztoprak da, "Battalgazi Belediye başkanımız hakikaten ilgili. Battalgazi Belediyemiz İl teşkilatımız ve Battalgazi İlçe Teşkilatımız ile birlikte çok güzel çalışıyor. Medicana Grup'un kurduğu ve hemşerilerimizin de bu geçiş döneminde ikamet ettikleri konteyner kentimizdeyiz. Vatandaşlarımızı tek tek dinlemeye çalıştık. Hemen hemen bütün sokaklardaki hem talep, istek ve şikayetleri hem de var olan durumu birlikte oturup istişare ettik. Allah devletimizden razı olsun, devletimiz var olsun, bizler de üzerimize düşen tüm yükümlülüklerle birlikte hareket etmeye çalışıyoruz ve bu sorunları durumları görüp hiç vakit kaybetmeden hepsine bire birde sirayet etmeye de çalışıyoruz. Güzel iş ve işlemler var, hizmetler var. 121 tane konteynerimiz var. Bu 121 konteynerde ikamet eden ailelerimiz var. Özel ilgi ve ihtiyaç duyan engelli vatandaşlarımız var. Onların farklı ihtiyaçları var, bu ihtiyaçlara cevap verilmiş. Tabii hayat devam ettiği sürece biliyorsunuz istekler de devam eder, zaman zaman eksiklikler yaşadıkça bunlar ortaya çıkar. Bunları da biz görüyoruz. 6 Şubat'tın başından bu yana biz bir yardımlaşma değil dayanışma içerisindeyiz. Burayı da diğer konteyner kentlerimizi sıklıkla ziyaret etmeye devam edeceğiz. Bu geçiş dönemini inşallah dayanışma içerisinde hep birlikte geçireceğiz" diye konuştu. - MALATYA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Politika

İnanç Siraç Kara Ölmeztoprak Milletvekili Osman Güder Battalgazi Malatya Politika Haberler

Avcılar'da erkekler tuvaletinde mide bulandıran olay! Linçten polis kurtardı

Avcılar'da erkekler tuvaletinde mide bulandıran olay! Linçten polis kurtardı

Avrupa'nın en büyük tarım bankası Rabobank Türkiye'den çekiliyor

Avrupa'nın en büyük tarım bankası Rabobank Türkiye'den çekiliyor

Trump'ın yeni rakibi Kamala Harris'e binlerce dolarlık bağış yaptığı ortaya çıktı

Trump'ın yeni rakibi Kamala Harris'e binlerce dolarlık bağış yaptığı ortaya çıktı

Bakmadan Geçme

23-24 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 23-24 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 23-24 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Büyükçekmece, Eyüp, Üsküdar elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? Ankara Mamak, Altındağ, Sincan elektrik kesintisi! İztutu Plajı nerede, hangi ilde ve ilçede, nereye bağlı? İztutu Plajı giriş ücreti 2024 ne kadar? İşte İztutu Plajı yol tarifi Blum ne zaman listelenecek? Blum coin listelendi mi, ne zaman çıkacak? Blum coin listelenme tarihi Kıyamet alametleri nelerdir, kaç tanesi gerçekleşti? 54 kıyamet alametleri nelerdir? Gerçekleşen ve gerçekleşmeyen kıyamet alametleri Oğuz Aydın aslen nereli, kaç yaşında? Oğuz Aydın hangi takımda, hangi mevkide oynuyor? Türksat 42.0e otomatik arama frekansı! Türksat tüm kanallar otomatik arama frekans bilgileri, polarizasyon, sembol oranı, FEC nedir? 19 Nisan hangi burç? Nisan'ın 19'unda doğanlar hangi burç oluyor? 19 Nisan burcu! 21 Mart hangi burç? Mart'ın 21'inde doğanlar hangi burç oluyor? 21 Mart burcu! Esenyurt hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Esenyurt nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı?
Tayvan'ın en büyük askeri tatbikatı başladı! Yapay zekaya çok kritik bir görev verdiler

Tayvan'ın en büyük askeri tatbikatı başladı! Yapay zekaya çok kritik bir görev verdiler

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title