Haberi Paylaş

Bakan Bozdağ'dan depremzede öğrenciyi başörtüsü sebebiyle kabul etmediği iddia edilen okul müdürüne tepki: Çağdaş yobazlık

Politika Haberleri

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Eskişehir'de Özel Çağdaş Okulları'na deprem bölgesinden gelen bir öğrencinin başörtüsü gerekçe gösterilerek alınmadığı iddialarına ilişkin bir paylaşımında bulundu. Bozdağ, "Bu hadise; hukuk tanımamazlıktır, haksızlıktır, ilkelliktir ve çağdaş yobazlıktır" ifadelerini kullandı.

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'in kurucusu olduğu ve halen başkanlığını yaptığı Eğitim Sağlık ve Bilimsel Araştırma Çalışmaları Vakfı'na (ESBAV) bağlı Özel Çağdaş Okulları'na deprem bölgesinden gelen bir öğrencinin başörtüsü gerekçe gösterilerek alınmadığı iddia edilmişti.

BOZDAĞ'DAN TEPKİ

İddialar üzerine, Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlatmıştı.Konuyla ilgili Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, şunları söyledi: "Eğitim ve öğretim, kamu hizmetlerine girme ve siyasi faaliyette bulunma hak ve hürriyetlerini kullanmaları Anayasa ve kanunlara rağmen yıllarca haksız bir biçimde engellenen başörtülü kadınlara yapılan her türlü ayrımcılığı sona erdirdik, haksızlığı bitirdik, zulmü kaldırdık. Buna rağmen maalesef Eskişehir'de bir okul müdürü, kayıt için başörtüsünü çıkarmayı reddeden depremzede öğrencinin okula kaydını yapmamaya cür'et etmiş.

"ÇAĞDAŞ YOBAZLIK"

Bu hadise; hukuk tanımamazlıktır, haksızlıktır, ilkelliktir ve çağdaş yobazlıktır. AK Parti iktidarında hiçbir güç ve hiçbir kimse; başörtülü kadınların eğitim ve öğretim hak ve hürriyetini kullanmasını engelleyemez, başörtüsü zulmünü hortlatamaz, yeniden ikna odaları kuramaz, ilkel 28 Şubat zihniyetini uygulamaya koyamaz, yobazlığa cür'et edemez"

Bakan Bozdağ'dan, okul müdürüne başörtüsü tepkisi: Çağdaş yobazlık

Bakan Bozdağ'dan, okul müdürüne başörtüsü tepkisi: Çağdaş yobazlık

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Politika

Bekir Bozdağ Eskişehir 3. Sayfa Politika Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (4)

corci:

iddia edilmiş...olayın aslı kim bilir ne. Yılmaz Hoca'yı az çok tanırız, bu konuda hassas bir insandır. muhtemelen olayın iç yüzü farklı

Cevap Yaz81Yayından Kaldır
ercan gurbhetchi:

Maalesef eğer millet ittifakı kazanırsa seçimden sonra daha çok yaşanacak. Bu konuyu aşamadık hala bu zihniyet var:(

Cevap Yaz59Yayından Kaldır
Ayşegül Öztabak:

Allah sizlere fırsat vermesin millet ittifakı alırsa vay milletin haline her konuda

Cevap Yaz310Yayından Kaldır
Tüm 4 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title