Haberler

Bahçeli'den Şivan Perver ve Ahmet Kaya'ya Sert Eleştiri

Güncelleme:

MHP lideri, parti grubunda Şivan Perver için 'ispatlı hain', Ahmet Kaya için de 'PKK'lının suçu saz çalmakmış' ifadelerini kullandı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın geçtiğimiz hafta Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesut Barzani ve Kürt sanatçı Şivan Perver'i ağırladığı tarihi Diyarbakır ziyaretinin yankıları devam ediyor. Bu ziyaretle ilgili en sert eleştiri MHP lideri Devlet Bahçeli'den geldi. Bahçeli, partisinin grup toplantısında Başbakan Erdoğan'a sert sözlerle yüklendi.

ŞİVAN PERVER: İSPATLI HAİN

Tarihi ziyarette Barzani'ye eşlik eden Şivan Perver'i ispatlı hain olarak nitelendiren Bahçeli "Şivan Perver isimli bölücü ve sözde şarkıcı ile tezahüratlar eşliğinde Diyarbakır'a gelmiştir. Erdoğan'ın dost diye methiyeler düzdüğü bu terör destekçisi 37 yıl sonra sanki Babasının çiftliğine gelir gibi Türkiye'ye gelmiştir. Abdullah Öcalan barış savaşçısıdır, terörist değildir, terörist Türkiye Devleti'dir diyen rezil bu kişidir. İmralı'daki kahramanı selamlıyorum diyen delilli ispatlı hain bu kişidir. Allah kahretsiz Türk dilini başımızdan defedelim diyen ahlaksız bu kişidir. Başbakan bu PKK'lıyı dost olarak görmüş ve gönlünü ardına kadar açmıştır" dedi.

AHMET KAYA'YA SERT ELEŞTİRİ

Başbakan Erdoğan'ın konuşmasında 'Keşke o da aramızda olup bugünleri görseydi' dediği Ahmet Kaya'yı da eleştiren Bahçeli şu ifadelere yer verdi: "Başbakan hısım ve akrabası olduğunu düşünmeye başladığımız Barzani'nin önünde Ahmet Kaya'nın şiirini okurken bazıları ağlamıştır. Protokol kısmında gözyaşları sel olup birbirine karışmıştır. Hayatı boyunca şehitlere bir damla gözyaşı dökmeyen hiçbir milli davada yaşarmayan izansızlar, insafsızlar ve hep nefsine tapan kibir ukalaları koro oluşturup PKK'lı Ahmet Kaya'nın ağıdını ölümünden 13 yıl sonra yapmıştır. Erdoğan madem bu kadar Ahmet Kaya hastasıdır, madem bu kadar matemlidir o zaman en kısa sürede bu terörist havarisinin adına bir anıt yaptırmalı, orayı kendisine mesken tutmalı yakınlarında da bir ev tutarak sürekli anıtı seyretmelidir. Başbakan'a göre bu PKK'lının suçu saz çalmakmış. Erdoğan öldürmek için ille de tüfek top ve hançer mi kullanımalı, saz kalaşnikof ve sen ve dostun gibi zihniyetler de canlı bomba olamazlar mı?"

Kaynak: Haberler.Com / Politika

Recep Tayyip Erdoğan Devlet Bahçeli Şivan Perver Ahmet Kaya Politika Haberler

İsrail savaş uçakları Yemen'i vurdu! Bölgeden alevler yükseliyor

İsrail savaş uçakları Yemen'i vurdu! Bölgeden alevler yükseliyor

8 bin liraya balık satıyorlar! Yunanistan'a neden gidildiğini en iyi anlatan fotoğraf

8 bin liraya balık satıyorlar! Yunanistan'a neden gidildiğini en iyi anlatan fotoğraf

Eşinin üzerinde sigara kokusu alınca belini kırdı! Ölüm korkusuyla yaşayan kadın yardım bekliyor

Eşinin üzerinde sigara kokusu alınca belini kırdı! Ölüm korkusuyla yaşayan kadın yardım bekliyor

Bakmadan Geçme

Talisca Beşiktaş'a gelecek mi? Talisca Beşiktaş'a transfer olacak mı, transferde son durum nedir? Grazer Beşiktaş maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Grazer BJK maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Grazer Beşiktaş maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Grazer Beşiktaş maçı kaç kaç, canlı maç skoru! En-Nesyri için 48 saat bitiyor! En-Nesyri kararını verdi mi, Fenerbahçe'ye gelecek mi? Transferde son durum Beşiktaş Grazer maçı CANLI izle! (HD) 20 Temmuz Beşiktaş Grazer maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? TV8.5 canlı izle! BEŞİKTAŞ-GRAZER TV8.5 CANLI 4K İZLE! 21 Temmuz TV8.5 HD kesintisiz donmadan canlı izle linki! Beşiktaş Grazer maçı ilk 11'i! Beşiktaş'ın Grazer maçı 11'i belli oldu mu, ilk 11'de kimler var? EXXEN canlı maç izle! (BEŞİKTAŞ-GRAZER) EXXEN spor canlı izle! 20 Temmuz EXXEN kesintisiz donmadan canlı yayın! Beşiktaş Grazer maçı hangi kanalda? BJK Grazer maçını hangi kanal veriyor, nereden izlenir? 20-21 Temmuz Akaryakıt Fiyatları: Benzine, motorine, mazota zam veya indirim var mı, gelecek mi? Akaryakıt zammı ne zaman? 20-21 Temmuz bugün ve yarın hava nasıl olacak, yağış var mı? HAVA DURUMU! İstanbul'da yarın hava nasıl olacak, kaç derece? İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? Gaziosmanpaşa, Kartal, Kağıthane 20-21 Temmuz İstanbul su kesintisi listesi! İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? Aliağa, Bayraklı, Bornova 20-21 Temmuz 2024 İzmir su kesintisi listesi! Gaziantep GASKİ su kesintisi: Gaziantep'te sular ne zaman gelecek? Şehitkamil, İslahiye, Oğuzeli 20-21 Temmuz 2024 GASKİ su kesintisi listesi! Adana ASKİ su kesintisi: Adana'da sular ne zaman gelecek? Pozantı, Yumurtalık, Feke 20-21 Temmuz 2024 Adana su kesintisi listesi!
Plajda taciz dayağı! 50 yaşındaki adamı tekme tokat dövdüler

Plajda taciz dayağı! 50 yaşındaki adamı tekme tokat dövdüler

title