Haberler

Seçimden sonra Kabine mi değişecek? Ticaret Bakanı Bolat'ın affını istediği iddiasına jet yalanlama

Güncelleme:

31 Mart yerel seçimlerinin ardından Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nde değişiklik yapılacağına yönelik iddia Ankara kulislerini hareketlendirdi. Konuyla ilgili bir açıklama yapan ve iddiaları yalanlayan Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, "Piyasalarda güvensizlik oluşturmaya yönelik kulis adı altında yapılan manipülatif haberlere itibar etmeyiniz" açıklamasında bulundu.

Yerel seçimlerin ardından Kabine'de değişiklik yaşanacağı iddiası kulislerde hareketliliğe neden oldu. Ekonomi politikalarına ters söylem ve kararları olduğu, kendi özel işlerini aksattığından yakındığı öne sürülen Ticaret Bakanı Ömer Bolat'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşerek görevden affını istediği iddia edilirken, çeşitli yayın organlarında yer alan iddiaya jet bir yalanlama geldi.

"İDDİALAR GERÇEĞİ YANSITMAMAKTADIR"

Konuyla ilgili Dezenformasyonla Mücadele Merkezi'nden yapılan açıklamada "Bazı basın yayın organlarında yer alan 'Ticaret Bakanı Ömer Bolat görevinden ayrılmak istedi ve talebini Cumhurbaşkanı'na iletti' iddiası doğru değildir. Ticaret Bakanı Ömer Bolat, göreve geldiği günden itibaren çalışmalarını aralıksız sürdürmektedir. Bakan Bolat'ın özel işlerini aksattığı için görevinden ayrılmak istediği iddiaları gerçeği yansıtmamaktadır. Piyasalarda güvensizlik oluşturmaya yönelik kulis adı altında yapılan manipülatif haberlere itibar etmeyiniz" ifadelerine yer verildi.

BİR AÇIKLAMA DA CEM KÜÇÜK'TEN

Ticaret Bakanı Ömer Bolat'ın görevinden affını isteyeceği iddiasına bir yalanlama da hükümete yakınlığıyla bilinengazeteci Cem Küçük'ten geldi. Bolat ile babasının vefatı dolayısıyla konuştuğunu belirten Küçük, sosyal medya platformu X üzerinden yaptığı açıklamada "Ticaret Bakanı Ömer Bolat'ın Kabine'den affını istediği türündeki paylaşımların hepsi yalan. Ömer bey 9 aydır 7/24 görevinin başında. Araba ve ev fiyatları düşmüş, ticaret yolunda giderken bu haberler tamamen uydurma. Üstelik gümrüklerde menşei değiştirilmiş ürünler ve kaçakçılara göz açtırılmadığı bir dönemde bu tür haberlerin kötü niyetli olduğu da açık" dedi.

Ankara kulisleri yangın yeri! Ticaret Bakanı Ömer Bolat'ın görevden affını istediği öne sürüldü

Erdem Aksoy
Haberler.com - Politika

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Ömer Bolat Politika Güncel Haberler

500

Yorumlar (16)

Tamer Çakır:

kimse bu şeçim de oy vermese tamamı değişir

202
77
yanıtYanıtla
Hakan Celik:

şutlanacağım denilmiyor da "görevden affını istedi" deniliyor.

yanıt86
yanıt26
Arman Usa:

Hakan isi yaptirilmayan adam sutlanmaz birakir. Sutcu bile olsan isten anlamayan insanin sana verdigi gorevlere katlanamazsin, karsiliginda ucret alsan bile

yanıt0
yanıt6
sade vatandaş:

delikanlı adam af istemez adam gibi istifa eder

169
34
yanıtYanıtla
Merdan:

Aynen, hepsi tapıyor ve korkuyor.

yanıt89
yanıt25
Şerif Ali:

2024 yılı Şubat ayı ekonomik güven endeksi %0,4 oranında azaldı. Kimse Türkiye'ye ekonomi yatırım yapmak istemiyor. Dünyada en büyük yatırımlar demokrasisi ve bağımsız yargının olduğu ülkelerdir. Siz ülkenize demokrasiyi getirip tam bağımsız yargıyı sağlamadığınız sürece kimse ülkenize yatırım yapmaz.

111
32
yanıtYanıtla
Güray Dilli :

AYM ile Yargıtay'ın birbirleriyle çekişme içinde olduğunu , Yargıtay'ın kararları kesi ve yerine getirilmek zorunda olan Aym kararlarını takmadığını ,dünya alem biliyor. Yatırım falan beklemeyin

yanıt44
yanıt9
İbrahim Hilmi:

İstifa diye bir şey vardı demokraside, kendi isteği ile bırakma iradesi, hatırladınız mı? Onu da kaybettik.

88
15
yanıtYanıtla
pakize Can:

Önce jet yalanlama sonra jet adam atama biz bu oyunu çok iyi biliyoruz

74
11
yanıtYanıtla
Hakan:

Jet endişenin sebebi ne?

72
11
yanıtYanıtla
Tüm 16 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title