Haberi Paylaş

Akşener'in Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik "Papatya çayı iç" sözlerine, AK Parti'den zehir zemberek yanıt

Politika Haberleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Benim adım Tayyip beni kendinle uğraştırma" sözlerine Akşener, "Giderayak seni çok gergin gördüm. Akşamları papatya çayı iç" yanıtını vermişti. AK Parti tarafından yapılan açıklamada, "PKK'nın açık destek ilan ettiği bir yapının parçası olarak yola devam etmeyi tonlarca rezene çayı içerek bile hazmedemezsiniz. Gerginlik arıyorsan Kılıçdaroğlu'nun aday ilan edildiği anda yanındaki genel başkanlardan hangisinin gerginlik konusunda diğeriyle yarıştığına bakılmalı" denildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün akşam katıldığı ortak yayında İYİ Parti lideri Meral Akşener'e tepki gösterdi. Erdoğan, "Çıkmış inşaatlara 'çukur' diyor. Biz bir şeye yapıyoruz dersek biz bunu yaparız Meral Hanım. Bizim adımıza dikkat et. Benim adım Tayyip, soyadım da Erdoğan. Erdoğan'a da dikkat et. Tayyip ismine de dikkat et. Konuşurken buna göre konuş. Beni kendinle uğraştırma" dedi.

Akşener ise bu sözlere sosyal medya hesabından yanıt verdi. İYİ Parti lideri,"Giderayak seni çok gergin gördüm Recep Bey. Akşamları papatya çayı iç, iyi gelir" ifadelerini kullandı.

Akşener'in Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik 'Papatya çayı iç' sözlerine, AK Parti'den zehir zemberek açıklama

Bu gelişme sonrasında AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı. Çelik şu ifadeleri kullandı: "Cumhurbaşkanımız Sn @RTErdogan dünkü grup toplantımızda eser ve hizmet temelli seviyeli bir seçim yarışı olması temennisindebulunmuştu. Ancak İYİ Parti Gnl Başk Sn Akşener'in Cumhurbaşkanımıza dönük ifadeleri, yakışıksız veniteliksiz bir kampanya yürüteceklerinin ilanı oldu.

Sn Akşener yaptığı paylaşımda bir gerginlikten bahsediyor ve Cumhurbaşkanımıza karşı yakışıksız bir üslup kullanıyor. Kullanılan bu yakışıksız dili ve tutumu kınıyoruz, kendilerine iade ediyoruz. Bu saldırgan üslubun sebebini biliyoruz. Kendi adaylarını ilan ettiklerinden beri PKK'nın defalarca açık destek ilan ettiği bir yapının parçası olarak yola devam etmek zorunda kaldıklarını görüyoruz. Kuşkusuz bunu tonlarca "rezene çayı" içerek bile hazmetmek mümkün değildir…

Şayet birileri siyasi gerginlik nerede diye tespit etmek istiyorsa, Sn. Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı adayı ilan edildiği anda yanındaki genel başkanlardan hangisinin gerginlik konusunda diğeriyle yarıştığına bakmalıdır… Böylece aslında 7'li masada kimin günlük doz olarak kaç papatya çayı içmeye ihtiyacı olduğunu tespit edebilirler… "Hakarete uğradım" diyerek masadan kalkmak, sonrasında mecbur kalıp tekrar o masaya oturmak nerede olduysa siyasi gerginlik oradadır…

"Kumar masasıyla noter masası arasında kaldık" dedikten sonra mecburi geri dönüş nerede yaşanmış ise gerginliğin adresi orasıdır! Aslında Sn Akşener'in şu anda tek dert etmesi gereken konu, kendi Cumhurbaşkanı adaylarına PKK tarafından üst üste açıklamalarla neden destek verildiği olmalıdır. Hatta kendi adaylarına destek vermek için PKK'nın eylemlerine ara verme kararı alması tüm gündemini işgal etmelidir."

Meral Akşener Ömer Çelik İYİ Parti AK Parti Politika Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (20)

Ercan akdeniz:

Laf atarsan cevabını da alırsın. Adam gibi insanlara güven verecek laf söz etmek yerine böyle çay çorba diye oy mu toplayacaksın Meral hn? Aldın mı cevabını ?

Cevap Yaz10662Yayından Kaldır
Mucteba Katiksiz:

Çevik Bir 28 şubata döndü ablaya soylediklerini çok çabuk unuttu herhalde onları nasıl hazim ediyor merak işte benimkide

Cevap Yaz01Yayından Kaldır
Dengiz Elm:

Sayfa Aktrol dolmuş bırakın kendi kendilerine eğlensinler

Cevap Yaz5266Yayından Kaldır
Tüm 20 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title