AK Parti, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret edilen programdaki iki isim için daha harekete geçiyor - Haberler
Haberi Paylaş

AK Parti, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret edilen programdaki iki isim için daha harekete geçiyor

AA - Barış Gündoğan - Politika
 - Güncelleme:

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret eden Sedef Kabaş gözaltına alındıktan sonra adliyeye sevk edildi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir AK Parti teşkilatının, Kabaş'la birlikte programda konuk olan CHP'li Engin Özkoç ile Aykut Erdoğdu için suç duyurusunda bulunacağını açıkladı.

Katıldığı bir televizyon programında sarf ettiği sözler sonrasında "Cumhurbaşkanı hakaret" suçlamasıyla gözaltına alınan gazeteci Sedef Kabaş adliyeye sevk edildi.

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir tepki çeken ifadeler sonrasında yaptığı yazılı açıklamasında, "Sayın Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımıza dönük kabul edilemez, ahlaksız ifadeler sebebiyle AK Parti teşkilatları olarak tüm ülke genelinde Sedef Kabaş, Engin Özkoç ve Aykut Erdoğdu için suç duyurusunda bulunacağız." ifadelerini kullandı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Yanık da Kabaş'a tepki gösterdi. Yanık, sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda, "Milletin evine 'saray' yakıştırmasından sonra zihin dünyalarının kirini 'ahır' ithamlarıyla akıtıyorlar. Oysa biz, bir kadının dünyayı nezaketle, nezahetle inşa etme gücüne inanır, ona bu seviyesizliği yakıştırmayız" ifadelerini kullandı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz ise Twitter hesabından, bir televizyon programında kullandığı ifadeler nedeniyle hakkında "Cumhurbaşkanına hakaret"ten soruşturma başlatılan Sedef Kabaş'la ilgili paylaşım yaptı.
Yavuz, "Söz ve davranışlarının anlamını ve ağırlığını tartamıyorlar. Konuştukça konuşuyor, konuştukça batıyorlar. Karşımıza çıkan hep aynı zihniyet. Sadece suretler değişiyor. Tek dertleri Recep Tayyip Erdoğan ama bilmiyorlar ki arkasında bu millet var." değerlendirmesini yaptı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ da paylaşımında, "CHP'nin fondaş medyası kara delik gibi. İçine girenlerin kin ve nefretten gözleri de gönülleri de dilleri de kararıyor. Biri hakaretler ediyor, 'duayen' geçinen de onu savunup tehditler savuruyor. Fanatizmden gözü dönmüşlüğün adına gazetecilik denemez." ifadelerini kullandı.

AA / Barış Gündoğan - Politika

Aykut Erdoğdu, Engin Özkoç, Sedef Kabaş, AK Parti, Politika, Güncel, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (9)

Sadık GÜNEŞ:

Zamlardan dolayı akp ye oy vermeyen diyordum ama,boşuna öyle düşünmüştüm,yine akp ye verecem,CHP zihniyetinde insanlık namına bişey yok,Allah kahretsin

Ömer Çevik:

Şimdi eyer bir ülkede kural varsa TV ler ve kursuler bazılarının pis leş agizlarindan çıkan kötü lağım ve leş kokularıyla doldu herkesin evinde ailesi ve evladı var kilictaroglu ve partisi ve tarafları yıllardır küfürlerle muhalefet lik yaliyorlar yav sizin aileniz yokmu millet sizden hosnutmu siyaseti insan gibi edeple ahlakla yapın sonra millet ahlak ve kötü yola sayenizde girer ve sorumlusu kötü söz sahipleridir. Kim olursa olsun farketmez kötü söz sahibi indir .

Hamza Dönmez:

Peygambere cahil diyen ve onun arkasında duranlar maymun neslidir hukuk varsa bunlar için suç duyurusunda bulunuyorum çünkü dini duygularımızla oynamislardir

Tüm 9 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title