Haberler

AK Parti'nin yaptırdığı anket ortaya çıktı! İYİ Parti'deki sert düşüş çok konuşulur

Politika Haberleri

AK Parti tarafından yaptırılan bir ankete ilişkin detaylar ortaya çıktı. Ankette AK Parti'nin oy oranının 35-36 bandında olduğu belirtilirken, CHP oylarının 25 bandında olduğu ifade edildi. İYİ Parti oylarının yüzde 14 bandından 9 bandına kadar düştüğü şeklindeki detay ise dikkat çekti. İYİ Parti oylarındaki bu düşüşün, son dönemde parti içinde yaşanan tartışmalardan kaynaklandığı ifade edildi.

Siyaset gündemi DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın "Seçime kendi adımız ve logomuzla gireceğiz" sözlerinin ardından bir anda değişti. 6'lı masayla ilgili çatlak iddiaları ortaya atılırken, AK Parti Genel Merkezi tarafında yaptırılan bir ankete ilişkin detaylar ortaya çıktı.

İYİ PARTİ'DE DÜŞÜŞ VAR

AK Partili bir yetkili tarafından paylaşılan ankete göre AK Parti oyları 35-36 bandında seyretmeye devam etti. Ankette en dikkat çeken parti ise İYİ Parti oldu. Akşener'in partisinin yüzde 14 bandından yüzde 9 bandına kadar indiği ifade edildi.

DEVA YÜZDE 1 ALDI

AK Parti tarafından yaptırılan ankette yeni partilerin oy oranlarına ilişkin de bilgi verildi. DEVA Partisi yüzde 1 bandında seyrederken, Gelecek Partisi'nin oy oranının da 0.5 olduğu belirtildi.

Kaynak: Haberler.com / Politika

Meral Akşener İYİ Parti AK Parti Politika Güncel Haberler

title