Haberi Paylaş

AK Parti'den istifa eden Ethem Sancak, Vatan Partisi'ne katıldı

Politika Haberleri

Geçtiğimiz aylarda AK Parti'den istifa eden iş adamı Ethem Sancak, bugün Vatan Partisi'ne katıldı. Vatan Partisi lideri Doğu Perinçek ile kameralar karşısına geçen Sancak, yaptığı açıklamada "Türkiye gemisinin üç büyük temsilcisi var. Bunların öncüsü Doğu Perinçek. Bu seçimde Biden cephesinin kazanmaması lazım. Yoksa Libya'ya döneriz, Irak'a döneriz. Amerika'nın planı bu." dedi.

Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde düzenlenen 'Türkiye'nin güvenliği ve NATO' konferansında yaptığı konuşma nedeniyle AK Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu tarafından kesin ihraç istemiyle İl Disiplin Kurulu'na sevk edilen Ethem Sancak, AK Parti'den istifa etmişti.

Bu gelişmenin ardından Vatan Partisi'ne katılacağını duyuran Sancak, bugün Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek ile kameralar karşısına geçti. Toplantıda açıklamalarda bulunan Ethem Sancak, dikkat çeken ifadeler kullandı.

Sancak, "Benim için önce ülke insanıma hizmet etmek, kafasını kendi omuzlarımda taşımak, doğru bildiğimi söylemek gelir. Şimdi yer yer balık hafızalı medya beni AK Parti'nin zengini olarak niteliyorlar. Ben siyasete AK Parti'de başlamadım. Ben AK Parti'ye katılmadan önce de zengin ve ünlü bir adamdım" dedi.

AK Parti'den istifa eden Ethem Sancak, Vatan Partisi'ne katıldı

Perinçek hakkında da konuşan Sancak, "Doğu Perinçek'i topluma yanlış anlatıyorlar. Üyesinin fikirlerini sonuna kadar dinleyen, üyesinin fikrine değer veren ve partisinin kararlarını demokratik yöntemlerle alan tanıdığım tek genel başkan." ifadelerini kullandı.

Sancak açıklamalarına şöyle devam etti: "Türkiye gemisinin üç büyük temsilcisi var. Bunların öncüsü Doğu Perinçek. Bu seçimde Biden cephesinin kazanmaması lazım. Yoksa Libya'ya döneriz, Irak'a döneriz. Amerika'nın planı bu. Türkler tarih boyunca tarih sahnesinden silinmeye çalışılmıştır ancak becerilememiştir. Türkler, küllerinden doğar. Mustafa Kemal Atatürk'le birlikte de Türkler küllerinden yeniden doğdu. Ben Avrasyacı, Yeni Asya'nın bir siyasetçisiyim. Atlantik'e bir sempatim yok."

Doğu Perinçek Ethem Sancak AK Parti Politika Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (1)

ENGİN :

Ülkemizde demokrasinin ne kadar kötü olduğunu gösteren tablo bu. siyasi partiden istifa eden onurlu bir millet vekili vekillikten de istifa etmeli. hangi parti olursa olsun başka partiye geçmek ne demek. bunlara oy vermiş insanların iradesine hakaret ediliyor.

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title