Haberler

Adana'da Uyuşturucu Kullanımı İç Güvenlik Meselesi Haline Geldi

Güncelleme:

DEVA Partisi Adana Milletvekili Sadullah Kısacık, Adana'da uyuşturucu kullanımının iç güvenlik meselesi haline geldiğini belirterek, 'Ailelerde çocuğun kullandığı uyuşturucunun en büyük yükünü, çilesini kadınlarımız çekiyor.' dedi.

DEVA Partisi Adana Milletvekili Sadullah Kısacık, Adana'da uyuşturucu madde kullanımının iç güvenlik meselesi haline geldiğini belirterek, "Ailelerde çocuğun kullandığı uyuşturucunun en büyük yükünü, çilesini kadınlarımız çekiyor." dedi.

Kısacık, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Adana'da ziyaret ettiği her ilçe ve mahallede aldığı şikayetlerin başında uyuşturucu kullanımının geldiğini söyledi.

Çoğu mahallede ailelerin, uyuşturucu çeteleri yüzünden çocuklarını oynamaları için sokağa dahi göndermediğini ileri süren Kısacık, "Ziyaret ettiğimiz mahallelerde öyle aile dramları ile karşılaşıyoruz ki inanın insanlığımızdan utandığımız zamanlar oluyor. Adana'nın hangi mahallesine gitsek gözü yaşlı, çaresiz bir anne, bir baba, bir dede ya da bir nene mutlaka yolumuza çıkıyor. Nereye gidersek gidelim karşılaştığımız en önemli sorun uyuşturucu sorunu." diye konuştu.

Kısacık, özellikle kadınların kendisine ilettiği notlardan sessiz feryatlarını gördüğünü ve bu duruma acil çözüm getirilmesi gerektiğini vurguladı.

"Ailelerde çocuğun kullandığı uyuşturucunun en büyük yükünü, çilesini kadınlarımız çekiyor. Kadına şiddetin altında da uyuşturucu yatıyor, araştırmalar bunu gösteriyor" ifadesini kullanan Kısacık, şunları kaydetti:

"Bu uyuşturucu illeti öyle bir bela ki bir ailede uyuşturucu sorunu varsa o aile fertleri güvende değil. Hatta mahalledeki bir kişide böyle bir sorun varsa o mahalle güvende değil. Adana'da uyuşturucu madde sorunu, bir iç güvenlik meselesi haline gelmiş durumda. Bu illet, artık mahalle bakkallarında, berberlerde satılır hale gelmiş. Hiçbir gelişmişlik düzeyinin üst sırasında yer almayan Adana, uyuşturucu kullanımında Türkiye'de 1'inci, Avrupa'da 54'üncü sırada."

Kaynak: AA / Politika

Sadullah Kısacık Milletvekili Deva Partisi Adana Politika Haberler

Destici'den kızıyla ilgili iddialara yanıt: Bordrosunu istedim, kesintiler sonrası eline geçen rakam 37 bin TL'dir

Destici'den kızıyla ilgili iddialara yanıt: Bordrosunu istedim, kesintiler sonrası eline geçen rakam 37 bin TL'dir

Merkez Bankası'ndan Türk lirası mevduatı destekleyecek yeni adım

Merkez Bankası'ndan Türk lirası mevduatı destekleyecek yeni adım

Antalya'da işletmeci 2 nar suyu için turistlerden 1200 TL aldı! Dolandırıldığını anlayan çift polise başvurdu

Antalya'da işletmeci 2 nar suyu için turistlerden 1200 TL aldı! Dolandırıldığını anlayan çift polise başvurdu

Bakmadan Geçme

Rüyada yaptığın işin beğenilmemesi ve beğenilmesi ne anlama gelir? Rüyada yaptığın işi görmek, iş yaptığın kişiyi görmek ne demek? Rüyada yangın görmek, yangın söndürmek ne anlama gelir? Rüyada yangın çıkması, yangın dumanı ve yangın tüpü görmek ne demek? Rüyada kırmızı elbise giymek, kırmızı elbise görmek ne anlama gelir? Rüyada kırmızı elbise giyen kadın görmek, kırmızı elbiseli kadın görmek ne demek? Rüyada büyük abdest yapmak görmek anlamı nedir? Rüyada büyük abdest yapmak ve temizlemek ne demektir? Rüyada büyük abdest yapmak anlamı ne? Rüyada kurban kesmek ne anlama gelir? Rüyada kurban kesildiğini görmek, kurban kestirmek ve rüyada kurban kesmeye niyetlenmek ne demek? Rüyada büyük abdest yapmak, büyük abdesti temizlemeye çalışmak ne demek? Rüyada büyük abdestin eline bulaşması, üstüne bulaşması ne anlama gelir? Beşiktaş Shakhtar Donetsk maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) BJK Shakhtar Donetsk maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Beşiktaş Shakhtar Donetsk maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Beşiktaş Shakhtar Donetsk maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Masterchef kim kazandı? 17 Temmuz Masterchef ana kadroya kim girdi? İşte Masterchef'te kazanan yarışmacı Beşiktaş Shakhtar Donetsk maçı ilk 11'i! Beşiktaş'ın Shakhtar Donetsk maçı 11'i belli oldu mu, ilk 11'de kimler var? Beşiktaş Shakhtar Donetsk maçı CANLI izle! (HD) 17 Temmuz BJK Shakhtar Donetsk maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? Lamine Yamal'ın sevgilisi kim? Yamal'ın sevgilisi var mı, kaç yaşında, nereli, boyu kaç? 17-18 Temmuz Akaryakıt Fiyatları: Benzine, motorine, mazota zam veya indirim var mı, gelecek mi? Akaryakıt zammı ne zaman? 17-18 Temmuz bugün ve yarın hava nasıl olacak, yağış var mı? HAVA DURUMU! İstanbul'da yarın hava nasıl olacak, kaç derece? İsmail Kartal kalp krizi mi geçirdi? İsmail Kartal'ın sağlık durumu ve iddialar hakkında açıklama geldi
Bomba Soylu iddiası: İstifa edip yeni partiyle seçimlere hazırlanacak

Bomba Soylu iddiası: İstifa edip yeni partiyle seçimlere hazırlanacak

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title