Haberi Paylaş

6'lı masanın adayını siyasi partilerin yapacakları anket belirleyecek

Politika Haberleri

6'lı masa İYİ Parti'nin ev sahipliğinde gerçekleştirdiği 9 saatlik toplantının ardından adayını açıklamadı. Bir sonraki toplantıyı 13 Şubat'ta Saadet Partisi'nin ev sahipliğinde yapacak olan 6'lı masadaki partiler, bu süre içerisinde aday için anket yapacak. Sonuçları toplantıda değerlendirecek olan 6'lı masa, aday için son kararını kamuoyu ile paylaşacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın seçim tarihini "14 Mayıs" olarak açıklamasının ardından Türkiye seçim havasına girdi. Bu kapsamda İYİ Parti'nin ev sahipliğinde 11. kez toplanan 6'lı masa ilk kez cumhurbaşkanı adayını görüştü. Ancak 9 saatlik toplantının ardından aday açıklanmadı.

Toplantı sonrası yapılan ortak bildiride "Bugünkü toplantımızda seçimi kazanmaya ve ülkemizi halkımızın büyük bir teveccüh gösterdiği güçlendirilmiş parlamenter sistemle yönetmeye dair çok somut adımlar attık. Tamamlama aşamasına geldiğimiz Geçiş Sürecinin Yol Haritasını, Cumhurbaşkanı adayını belirleme süreciyle beraber nihai değerlendirme sonrası kamuoyuyla paylaşacağız." denildi.

Aday konusunda belirsizlik korunurken, 6'lı masa 12. toplantısı 13 Şubat'ta Saadet Partisi'nin ev sahipliğinde gerçekleştirilecek. Bu toplantıya kadar 6 siyasi parti "aday" için anket yapacak ve toplantıya bu anketlerle katılacak. Anketlerde ismi öne çıkan aday için değerlendirme yapılacak ve son karar kamuoyu ile paylaşılacak.

Seçimlere yaklaşık 4 ay kalırken 6'lı masanın adayı olarak 3 isim ön plana çıkıyor. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Anlara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş adaylık için adı konuşulan isimler arasında.

6'lı Masa Politika Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (10)

kadir kara:

bizler adayı beklerken 9 saat sız erdoğan aday olamaz mı dıye konuştunuz sız bızım aklımızla dalga mı gecıyonuz sız boğle yaptıkca bız uzaklasıyoz gelen nasıl yonetecek 6 kafadan ses gelırse

Cevap Yaz67Yayından Kaldır
Reis şeker:

Aday Selahattin Demirtaş seloş olsun zaten zihniyet aynı :)) ülkücüyüm diyenler HDP ile aynı ittifaka oy verecekler nasılsa

Cevap Yaz97Yayından Kaldır
Leon Tas:

Oley gerek yok millet bıktı zaten bence birdahaki seçim için lütfen şimdiden toplantı yapın ança yetişir

Cevap Yaz84Yayından Kaldır
Tüm 10 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title