Haberi Paylaş

100 bine ulaşmaları gerekiyor! Erbakan ve İnce aday olabilecek mi? İşte şu ana kadar toplanan imza

Politika Haberleri

YSK Başkanı Ahmet Yener, seçmenler tarafından aday gösterilmek istenen cumhurbaşkanı adayları için bugün başlayan 100 bin imza sürecinin anlık olarak takip edilebileceğini açıkladı. Yayınlanan güncel verilere göre Memleket Partisi lideri Muharrem İnce 4968 ile en çok imza toplayan isim durumunda. Onu Yeniden Refah Partisi lideri Fatih Erbakan, 4495 imza ile takip ediyor. İmza süreci 27 Mart'ta sona erecek.

YSK, 14 Mayıs 2023 tarihinde birlikte yapılacak olan Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçiminde, seçmenler tarafından aday gösterilecek Cumhurbaşkanı adayları için kararını verdi. YSK'nın kararına göre, 11 aday seçmenler tarafından Cumhurbaşkanı adayı olarak gösterilebilecek. Bunun için adayların 100 bin imza toplaması gerekiyor. Seçmenler, adaylara imza verebilmek için 22-27 Mart tarihlerinde 08.00 – 20.00 saatleri arasında ilgili İlçe Seçim Kurulu'na gidebilecek.

YSK'nın seçmenler tarafından aday gösterilebilecek Cumhurbaşkanı adayı için başvurusunu onayladığı isimler ise şöyle: Davut Turan, Doğu Perinçek, Erkan Trükten, Halil Murat Ünver, Hilmi Özden, İrfan Uzun, Fatih Erbakan, Muharrem İnce, Sinan Oğan, Tevfik Ahmet Özal ve Yakup Türkal.

Adaylar için imza süreci başlarken YSK Başkanı Ahmet Yener, konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Yener, "Cumhurbaşkanı ve milletvekili seçiminde, seçmenler tarafından aday gösterilmek istenen cumhurbaşkanı adaylarımız dün kurulumuz tarafından ilan edilmiştir. Bugün aday gösterilmek istenenlerin imza süreci başlamış olup 27 Mart Pazar günü saat 20.00 itibarıyla sona erecektir. Bugün itibarıyla il ve ilçe bazında anlık olarak hangi adaya ne kadar imza verildiğinin ekranda takibi mümkündür. Şeffaf, güvenlik bir ortam için bu uygulamamız salonda isteyen adaylarımıza ve temsilcilerimize, imza süreci sona erene kadar takip etme imkanı verilecektir. Gün sonunda basın mensupları ile de paylaşılacaktır" dedi.

100 bine ulaşmaları gerekiyor! Erbakan ve İnce aday olabilecek mi? İşte şu ana kadar toplanan imza

Yayınlanan güncel verilere göre Memleket Partisi lideri Muharrem İnce 4968 ile en çok imza toplayan isim durumunda. Onu Yeniden Refah Partisi lideri Fatih Erbakan, 4495 imza ile takip ediyor. Sinan Oğan şu ana kadar 3538 imza, Doğu Perinçek ise 1657 imza topladı.

Seçim 2023 Politika Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (17)

ŞAŞKIN:

Seçim Millet ve Cumhur ittifakı arasında geçecek dolayısıyla geri kalan adayların yaptıkları seçim masrafı israftır. İsraf haramdır bunlara imza verenler de yapılan israf günahına ortaktır.

Cevap Yaz10Yayından Kaldır
Mehmet Ali Özkan:

Şöyle bir kıssa anlatılırdı: Adaya sandıktan 2 oy çıkar. Karısı aaa benim oyum çıktı deyice aday: -Ulan karı bu senin oyun ise benimki nerede der. Sanıyorum adayların bir kısmı bunu yaşayacak.

Cevap Yaz00Yayından Kaldır
Zaza Bingöl:

Daha iyi bir refah için,oylar Yeniden Refah Partisine..

Cevap Yaz12236Yayından Kaldır
Tüm 17 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title