ORC Araştırma'nın patronundan çarpıcı tespit: AK Parti'nin oy kaybı 10 puanın üzerinde - Haberler
Haberi Paylaş

ORC Araştırma'nın patronundan çarpıcı tespit: AK Parti'nin oy kaybı 10 puanın üzerinde

Haberler.com / Erdem Aksoy - Haberler | Politika

AK Parti'nin, bilimsel yeterlilik seviyesinde görmediği için güvenmediğini ifade ettiği ORC Araştırma'nın Başkanı Mehmet Pösteki, Twitter hesabından dikkat çeken paylaşımlarda bulundu. AK Parti'nin oy kaybının şu an 10 puanın üzerinde olduğunu iddia eden Pösteki, kaybın en önemli sebeplerinin sırasıyla ekonomi, kötü yönetim ile hukuk, adalet ve özgürlük endişeleri olduğunu ifade etti.

2018 seçim sonuçlarını en doğru bilen anket şirketi ORC Araştırma'nın Başkanı Mehmet S. Pösteki, Twitter hesabından son anketlerle ilgili çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.

Ak Parti tarafından yapılan "ORC isimli şirkete yaptırdığımız hiçbir araştırma yoktur. AK PARTİ olarak, bilimsel yeterlilik seviyesinde ve bilimsel etik ilkeler çerçevesinde görmediğimiz kurumlarla çalışmamak prensibimizdir." açıklaması ile eleştirilen Pösteki, AK Parti'nin oy kaybının şu anda 10 puanın üzerinde olduğunu savundu.

İşte Pösteki'nin kişisel Twitter hesabından yaptığı paylaşımlar:

"Yaptığımız araştırmalara göre AK Parti'nin oy kaybı 10 puanın üzerinde. Bu oy kaybının sebepleri;

*Ekonomi; 5 Puan

*Kötü yönetim; 3 Puan

*Hukuk, Adalet ve Özgürlük endişeleri yaklaşık 2 puan

ORC Araştırma'nın patronundan çarpıcı tespit: AK Parti'nin oy kaybı 10 puanın üzerindeORC Araştırma'nın Başkanı Mehmet S. Pösteki.

Bu sebeple Ak Parti'nin eski oy oranlarına çıkmasını pek muhtemel görmüyoruz.

Bununla birlikte ekonomi sebebiyle AK Parti'den kopan kitlenin genelinin DEVA Partisi ve Gelecek Partisi'ne, Demokrasiden Geriye Gidiş, Hukuk ve Adalet gibi konulardan dolayı ayrılan kitlenin ise Chp ve İyi Parti'ye yöneldiğini görebiliyoruz."

ORC Araştırma'nın patronundan çarpıcı tespit: AK Parti'nin oy kaybı 10 puanın üzerinde

Haberler.com - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
title