Polis Haftası Kutlamaları

Polis Haftası Kutlamaları

Polis Haftası Nedeniyle Malatya'da Şehitlikte Tören Düzenlendi.

Polis Haftası Kutlamaları

Polis Haftası nedeniyle Malatya'da şehitlikte tören düzenlendi.

Yeşiltepe Şehir Mezarlığı'nda bulunan şehitlikte düzenlenen tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı ve saygı atışı yapıldı. Emniyet Müdürü Ali Osman Kahya, Polis Meslek Yüksek Okulu Müdürü Recep Özmen, Emniyet Teşkilatı Mesnupları Vazife Malülleri ve Şehit Aileleri Yardımlaşma Derneği Başkanı Ömer Terkin, Emniyet Mensuları Hanımları Yardımlaşma Derneği Başkanı Türkan Kahya, Şehitlik Anıtı'na çelenk koydular. Daha sonra şehit mezarları ziyaret edilip karanfil konuldu ve dua edildi.

Buradaki törende konuşan Emniyet Müdürü Ali Osman Kahya, "Sizler kanınızı ve canınızı vererek şehitlik mertebesine ulaştınız. Ne mutlu sizlere ki en yüce makamın sahibi oldunuz. Allah katında en büyük rütbeye eriştiniz. Kanlarınızla bayrağı bayrak, canlarınızla toprağımızı vatan yaptınız. Manevi huzurlarınızda and içiyoruz ki, yüce Türk Milleti’nin mutluluğu, vatanının bölünmez bütünlüğü ve bağımsızlığı için karşımıza çıkacak tüm güçlere karşı sizin gibi mücadele etmek ve gerektiğinde canımızı seve seve vermek için hazırız" dedi.

"Rahat uyuyun, yattığınız yerde gönlünüz rahat olsun, Sizlerin manevi varlığı, bu bayrağı ebediyen yükseklerde tutacak ve vatanımız sonsuza kadar hür ve bağımsız yaşayacaktır. Bundan hiç kuşkunuz olmasın" diyen Kahya, “Geride bıraktığınız yakınlarınıza devletin şefkat eli uzanıyor, uzanmaya devam edecektir. Gözünüz arkada kalmasın, ruhunuz şad olsun" şeklinde konuştu.

Bu arada, Şehit Piyade Teğmen Ahmet Ruhi Özkul'un yakınları olan Kemal Özkul ve Servet Can Özel isimli çocuklar, giydikleri polis elbisesi ile dikkat çektiler. Törenin adeta maskotu olan iki çocuğa basın mensupları da büyük ilgi gösterdi.

(NA-OÇ-Y) 09.04.2008 18:39 TSİ